Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 246495 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #30 u: 28. 11. 2007. 19:49:22 »
Imao sam u posedu Samuraja, nikada me nije ostavio na cedilu-prezadovoljan sam njime,ali komfortč Vec godinu dana posedujem Ladu i zavrsava mi sve poslove po terenu.Znam da unutrasnjost nije nesto,ali unutra moze stati bez problema 4-5 lovca. I sto je jos vaznije delovi su jako jeftini.Testirao sam je i na duze relacije, prosecna brzina 100-120km  na sat to je dovoljno.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #31 u: 11. 12. 2007. 14:26:07 »
Ladu imam mjesec dana i napravio sam s njom 3500 km. Nema greške za sad, ali ima jedan duh u getribi. 1 od 10 puta kad je vozim u redukciji i jako u brijeg izbaci iz redukcije. Onda mi tako digne digne živac da bi je zapalio i gurnuo u Savu! troši 12 litara plina a zadnji sicevi su preklopljeni jer u tom povečanom gepeku vozim sve kaj mi treba da u bilo kojem trenutku mogu iči u lov! A i nisam taxi služba, kaj je koji puta jako važno.

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lada Niva
« Odgovori #32 u: 05. 01. 2008. 18:31:48 »
Proveri u servisu to izbacivenje iz redukcije, jer to ne bi smelo da se dešava. Kod Nive bar dok sam je ja imao problem je bio što se ukoliko se koristi manja ručica koja služi za blokadu diferencijala dešavalo da se zaglavi pa nemožete je izbaciti iz blokade i ako je vozite tako po tvrdom putu odoše konusno tanjirasti zupčanici na prednjoj vuči, odnosno prednjem diferencijalu.
Inače ponavljam to stalno Lada Niva ima stalni pogon na sve točkove (AV pogon), uvek. ima ručicu za brzi i spori hod (veča ručica) i ručicu za blokadu prednjeg diferencijala (manja ručica) koja se bar kod starijih niva zna zaglaviti. Blokadu ne treba koristiti več samo kada se zaglavimo ili eventualno pre prelaska nekog dela gde ''mislimo'' da možemo ostati.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #33 u: 05. 01. 2008. 19:24:02 »
Nagovorili ste gač :D
Niva je lutrija, jer se sklapa  u Kazahstanu. Imam je vec godinu i po ravno 20.000 km osim razno raznih gluposti tipa kidanja sajle za gepek, rucice za dizanje stakla i sl,
ostalo je vise nego ok. Ima servo, trosi od 9 do 12 litara i ide kao metak.
Mada, kada se setim letosnje voznje na 40 C i relacije duze od 100 km.... m3
Opet, to je radan auto za jednog/dvojicu i nije za dalje puteve, a prolaznost...samo
cu se nasmejati i ukljuciti spori hod.
Ostali mogu da placu gde Niva sa kramponkama i dobrim vozacem moze da prodje!
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Lada Niva
« Odgovori #34 u: 06. 01. 2008. 17:29:36 »
Proveri u servisu to izbacivenje iz redukcije, jer to ne bi smelo da se dešava. Kod Nive bar dok sam je ja imao problem je bio što se ukoliko se koristi manja ručica koja služi za blokadu diferencijala dešavalo da se zaglavi pa nemožete je izbaciti iz blokade i ako je vozite tako po tvrdom putu odoše konusno tanjirasti zupčanici na prednjoj vuči, odnosno prednjem diferencijalu.
Inače ponavljam to stalno Lada Niva ima stalni pogon na sve točkove (AV pogon), uvek. ima ručicu za brzi i spori hod (veča ručica) i ručicu za blokadu prednjeg diferencijala (manja ručica) koja se bar kod starijih niva zna zaglaviti. Blokadu ne treba koristiti več samo kada se zaglavimo ili eventualno pre prelaska nekog dela gde ''mislimo'' da možemo ostati.
Ja nikada jos nisam cuo za Ladu koja ima blokadu bilo kojeg diferencijala,znam da imaju permanentno pogon na sva  "cetiri",da u medju getribi mozes prebaciti u sporohodne i da mozes sa onom malom rucicom blokirati medju geribu tako da se kardan za prednji i zadnji dif.okrecu totalno istom brzinom ali blokirati prednji dif.č!

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Lada Niva
« Odgovori #35 u: 06. 01. 2008. 18:58:56 »
Proveri u servisu to izbacivenje iz redukcije, jer to ne bi smelo da se dešava. Kod Nive bar dok sam je ja imao problem je bio što se ukoliko se koristi manja ručica koja služi za blokadu diferencijala dešavalo da se zaglavi pa nemožete je izbaciti iz blokade i ako je vozite tako po tvrdom putu odoše konusno tanjirasti zupčanici na prednjoj vuči, odnosno prednjem diferencijalu.
Inače ponavljam to stalno Lada Niva ima stalni pogon na sve točkove (AV pogon), uvek. ima ručicu za brzi i spori hod (veča ručica) i ručicu za blokadu prednjeg diferencijala (manja ručica) koja se bar kod starijih niva zna zaglaviti. Blokadu ne treba koristiti več samo kada se zaglavimo ili eventualno pre prelaska nekog dela gde ''mislimo'' da možemo ostati.
Ja nikada jos nisam cuo za Ladu koja ima blokadu bilo kojeg diferencijala,znam da imaju permanentno pogon na sva  "cetiri",da u medju getribi mozes prebaciti u sporohodne i da mozes sa onom malom rucicom blokirati medju geribu tako da se kardan za prednji i zadnji dif.okrecu totalno istom brzinom ali blokirati prednji dif.č!
samo mal ispravka, jes da ima pogon stalno na sva 4, ali mala rucica ne sluzi za blokadu prednjeg nego srednjeg diferencijala, posto lada za razliku od ostalih vozila sa pogonom na sva 4 ima 3 diferencijala, 3. (srednji) se nalazi direkt ispod konzole sa rucicama, dok su ostali na osovinama...

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #36 u: 06. 01. 2008. 19:13:20 »
Brate jest da trosi u zimskim uslovima i po teskom terenu kada koristis sva 4x4,ali kako je uzivanje voziti se njome po dubokom snegu  ;D.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Ober

  • K
  • *
  • Postova: 37
Odg: Lada Niva
« Odgovori #37 u: 06. 01. 2008. 22:42:44 »
dečki evo carice u akciji pa prosudite sami http://www.youtube.com/watchčv=n2nT54kB26c 8)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #38 u: 07. 01. 2008. 09:53:40 »
Da nije bilo Ladocke po ovom losem vremenu, nebi bilo ni ovog lepog ulova ;D.

Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lada Niva
« Odgovori #39 u: 07. 01. 2008. 12:21:23 »
Kada se zaglaviš negde sa Nivom, uključi malu ručicu, povuci je unazad. Pa daj nekom drugaru da sedne za volan a ti izači napolje iz auta i gledaj, prednji točkovi će se okretati oba zajedno, nema preklizavanja a zadnji ili će se jedan okretati a drugi stajati ili najčešče oba će stajati.
Puh Mrecedes serije G ima mogučnost blokade sva tri ponaosob, dok kod Lade Nive se blokira prenji most.
Neču da se pravim pametan ali em što sam je imao 7-8 godina, em sam prostudirao sve prospekte razgovarao sa majstorima itd, možda grešim ali ako grešim bio sam u zabludi 15 godina, može se i to desiti. Reduktor se nalazi na sredini, iz tog reduktora izlaze i kardani za napred i nazad. Pa ko zna Ruski neka lepo pročita šta piše o Ladi Nivi.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Lada Niva
« Odgovori #40 u: 07. 01. 2008. 12:57:36 »
Ako je ta mala rucica na reduktoru onda me zanima kako moze blokirati prednji dif.č

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Lada Niva
« Odgovori #41 u: 07. 01. 2008. 14:41:12 »
Kada se zaglaviš negde sa Nivom, uključi malu ručicu, povuci je unazad. Pa daj nekom drugaru da sedne za volan a ti izači napolje iz auta i gledaj, prednji točkovi će se okretati oba zajedno, nema preklizavanja a zadnji ili će se jedan okretati a drugi stajati ili najčešče oba će stajati.
Puh Mrecedes serije G ima mogučnost blokade sva tri ponaosob, dok kod Lade Nive se blokira prenji most.
Neču da se pravim pametan ali em što sam je imao 7-8 godina, em sam prostudirao sve prospekte razgovarao sa majstorima itd, možda grešim ali ako grešim bio sam u zabludi 15 godina, može se i to desiti. Reduktor se nalazi na sredini, iz tog reduktora izlaze i kardani za napred i nazad. Pa ko zna Ruski neka lepo pročita šta piše o Ladi Nivi.
delimicno tacno,u sklopu kucista reduktora na srednjoj konzoli se nalazi i 3. diferencijal.  kad blokiras srednji diferencijal, jedino sto si uradio je da bez obzira koji tockovi proklizavaju, ista snaga se prenosi i na prednji i na zadnji kardan, a prednji most nema sanse da blokiras na bilo koji nacin sto je lako proveriti na kanalu posto mala rucica ulazi direktno u srednje kuciste i nema nikakvog mehanickog ili bilo kakvog kontakta sa prednjim diferencijalom a svi znamo da rusi bas ne boluju od neke svemiske elektronike tako da  mala rucica blokira samo srednji diferencijal, i nema veze koji tockovi proklizaju, oni drugi vuku nepromenjeno, bar tako pise u njenoj knjizi... a i nase iskustvo nije osporilo ovu tvrdnju...

Offline off roader

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Lada Niva
« Odgovori #42 u: 07. 01. 2008. 19:06:01 »
Točno, ima samo blokadu središnjeg diffa (kao i defender i drugi koji imaju stalni pogon). Nema serijski nikakvu blokadu prednjeg diffa, to imaju samo serijski Mercedes G i toyote hzj serije.Oni terenci koji imaju serijski bar neku blokadu osim ova dva navedena imaju uvijek na zadnjoj osovini. Tako da za nivu nema govora o tome.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #43 u: 09. 01. 2008. 12:04:41 »
Počela se gasiti zbog nedovoljno stegnutog remena pa nije punila preko alternatora kako spada. Garancija, i opet je u pogonu, ali di je bila kad sam je trebaoč! To je ono kaj ti digne živac, ima mušice i duhove! Tad mi doče da je zapalim i gurnem u Savu! ALi kad proče ljutnja i nju prestanu šorat filmovi, onda smo opet ekipa!

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Lada Niva
« Odgovori #44 u: 09. 01. 2008. 19:18:10 »
Zao mi je sto nisam slikao terene na kojima sam vozio nivu! Nizbogcega drugog, samo mi je tada najmanje bilo do slikanja!!! ;D Inace sam prezadovoljan, ali mislim da moja lada trosi malo vise! verovatno je to zato sto je malo vise vozim pod redukcijomč! d4
Priroda, kerovi i lov :-)