Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 246433 vremena)

Offline Ivan 10

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Lada Niva
« Odgovori #705 u: 17. 08. 2019. 12:52:40 »
Poz svima evo ja resio problem sa tablom od lade malo se poigrao lemilicom i sve funkcionoira  ref e sad me zanima jel ima tko bul bar lovacki za ladu da bi ga prodao ili mozda poklonio  uz neku maknadu malu (hehe sala )rostilj  ako tko ima sta za prodat nek se javi sam da nekosta ko i cjela lada

Offline vladod

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Lada Niva
« Odgovori #706 u: 20. 10. 2019. 00:18:33 »
Pozdrav svima, nakon Nisana Navare evo uzeo Ladu, prvenstveno za lov, 2002, 1.7i, solidna nekih par sitnica koje sam riješio, a bila za male novce. Jedini problem koji me brine je da izbacuje iz prve brzine, ako držim ručicu mjenjača onda mogu normalno krenuti, kad je pustim izbaci. Za sad mi to ne smeta, bez problema krećem u drugoj, i ostale brzine normalno rade. Čuje se druk ležaj u leru dok nije stisnuto kvačilo  pa ne .znam dali to ima veze sa prvom. Dali bi kvar mogao biti u selektoru brzina i onim malim federima sa kuglicom? Ako je neko imao slično iskustvo bilo bi mi dragao da ga podjeli pa da znam na što da računam. pozz i dobra kob

Offline vladod

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Lada Niva
« Odgovori #707 u: 28. 10. 2019. 20:12:47 »
Vidim da je tema zamrla, mjenjač ću prepustiti meštru, izgleda da je sinhron prve brzine.
Ali ću podijeliti sa vama ostala iskustva.
Kad kupite Nivu staru 10 i više godina, kod nas uglavnom neodržavanu adekvatno spremite se na slijedeće investicije kako bi smanjili potrošnju goriva: senzor protoka zraka (400kn) ujedno najskuplji i sigurno poluispravan, motor radi ali i troši, nakon toga su senzori položaja leptira i senzor bregaste osovine koji su u 90% slučajeva poluispravni a koštaju po 100 tinjaak kuna, i četvrta stvar kod mene je bio senzor temperature, radio je ali lagao cca 5 stupnjeva
i uz to što ovi gore senzori uzrokuju nepravilan rad, povećanu potrošnju, ali i dodatno grijanje motora, ovaj je uključivao ventilatore na 105 stupnjeva. Sva ulja u motoru i prijenosima promijenite , također filtere, sve skupa
300 kn ( po uputama sve se mijenja svaki 10 000 km, ali moj dobar prijatelj meštar kaže "pa el se čuje sad manje"
ali neradi se o buci već o očuvanju prijenosa od habanja) to nisu velike investicije a lajka sad radi ko doksa, troši 3 l manje, pali na zub, ne trese, ne trza, prima gas ko luda i ima snage. Najveći problem zašto ljudi ne mijenjaju iste stvari što lada ide i sa tim poluispravnim senzorima koji su kvalitete kakve jesu, ali su zato jeftini. Za primjer vozim
još BMW 5 i senzor nivoa ulja je 1400 kn, sa poluispravnim voziš, čak vidiš nivo ulja ali nemožeš poništiti servisni interval. Za te novce na ladi zamjeniš sve senzore, ulja, filtre remenje, antifriz - samo za usporedbu.

Offline pprodan20

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Lada Niva
« Odgovori #708 u: 20. 12. 2019. 18:50:12 »
Lp.imam problem sa ladom nivom 1.7i 2008g.pa me zanima ako se netko susretao sa ovim problemima..kad upalim ladu nivu radi bez problema,kad se malo zagrije ostane bez gasa pa svako toliko opet uhvati gas i pali se lampica greske motora...

Offline vladod

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Lada Niva
« Odgovori #709 u: 30. 01. 2020. 23:02:01 »
Probaj vidjeti senzor leptira gasa, tako se ponaša kad je on u prekidu.