Autor Tema: mitsubishi L 200  (Posjeta: 5367 vremena)

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
mitsubishi L 200
« u: 08. 07. 2011. 23:02:37 »
pozdrav !!!!!!!!!!!!! ima li netko iskustva odnosno kakav je uopce taj L200na terenu. on spada u teretno vozilo i dadzbine su mu navodno velike cestarina je skupa .prijatelj kaze da  imaju problem ako ih se brze vozi,brtva  glave isl. pic pic pic pic zagi

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #1 u: 18. 07. 2011. 21:49:37 »
Novim modelom popularne L200 serije Mitsubishi nastoji zadržati titulu najpopularnijeg pick up vozila u Europi. Stoga su za krajnje korisnike pripremili pregršt korisnih rješenja. Posve su novi sustavi stalnog pogona na sva četiri kotača nazvan Superselect, te kontrole proklizavanja pogonskih kotača, kao i sustav elektronske stabilnosti vozila, što je presedan među pick up vozilima.
Novost je i dizelski Common rail motor koji zadovoljava Euro 4 norme. Iz obujma od 2,5 litre razvija 136 konjskih snaga pri 4000 o/min, uz 314 Nm najvećeg okretnog momenta pri 2000 o/min. Takav stroj ne nudi najveću snagu u klasi, ali s omjerom 13,8 kilograma po jednoj konjskoj snazi svakako nudi najbolji korisni omjer.
Uz uvijek jednak tlocrt od 500 x 180 cm Mitsubishi L200 nudi tri različita karoserijska oblika: Single cab, Club cab i Double Cab. Osim izgledom najveće se razlike bilježe dužinom teretnog prostora, koja varira od 222 cm, preko 181, sve do 132 cm. Nosivost je punih 1000 kilograma, dok težina prikolice može biti 2,7 tone, a sva tri tipa karoserije omogućuju utovar Euro paleta.
Stabilnost tržišta pick up vozila u Europi sve je veća. Godine 2004 unutar Europske unije prodano je 110.000 primjeraka, a do 2010 godine očekuje se rast na 120.000 primjeraka. U toj masi potrošača koji sve više kupuju automobil koji im bolje zadovoljava životne potrebe Mitsubishi bilježu udio od 16,4 posto sa zdravom tendencijom rasta.
Dodamo li tim uspjesima i podatak o 340.000 prodanih primjeraka aktualne L200 serije u proteklih deset godina, uspjeh je još veći, te je posve jasno zašto je Mitsubishi aktualni europski lider u segmentu pick up vozila.
Novi L200 predstavlja modernu interpretaciju Mitsubishi Motorsova pick upa s nosivošču jedne tone prema europskom ukusu. Ovo je vozilo koje kombinira snagu i robusnost s ljepotom pick upa. Po pitanju komfora,  tehničkih karakteristika, 4x4 pogona i sigurnosti nudi nivo koji danas imaju sva moderna SUV vozila. Iako test pasivne sigurnosti još uvijek nije proveden, temeljem vlastitih ispitivanja očekuje se da L200 na EuroNCAP testu osvoji četiri zvjezdice za sigurnost.
Iako pick up, Mitsubishi L200 jedan je od sedam novih modela koje je Mitsubishi Motors Company predstavio u protekle tri godine, pokazavši i na taj način snagu svojeg novog oblikovanja.

Mislim da kupnjom ovoga pick-upa nećeš pogriješiti i da će te izvrsno služiti u svrhe lova a i šire. Što se tiče cestarine nešto je viša nego za osobno vozilo,registracija godišnje košta oko 5000 kuna. Niti jedan terenac nije za natjeravanje po cesti a to sa brtvama i glavom ukoliko normalno korištiš vozilo problema ne bih smjelo biti.     
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #2 u: 19. 07. 2011. 07:05:34 »
Novi L200 predstavlja modernu interpretaciju Mitsubishi Motorsova pick upa s nosivošču jedne tone prema europskom ukusu. Ovo je vozilo koje kombinira snagu i robusnost s ljepotom pick upa. Po pitanju komfora,  tehničkih karakteristika, 4x4 pogona i sigurnosti nudi nivo koji danas imaju sva moderna SUV vozila. Iako test pasivne sigurnosti još uvijek nije proveden, temeljem vlastitih ispitivanja očekuje se da L200 na EuroNCAP testu osvoji četiri zvjezdice za sigurnost.
Iako pick up, Mitsubishi L200 jedan je od sedam novih modela koje je Mitsubishi Motors Company predstavio u protekle tri godine, pokazavši i na taj način snagu svojeg novog oblikovanja.


Ukusi su definitivno različiti  happi
Imam upalu volje.

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #3 u: 19. 07. 2011. 10:16:20 »
definitivno neno... z14

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #4 u: 19. 07. 2011. 10:37:45 »
Dabl kabovi u 4x4 konfiguraciji sa tovarnim prostorom od oko 1T su trenutno najisplativija terenska vozila. Kod njih je još uvek izražena crta upotrebnog vozila. Dakle to je radno vozilo koje se prodaje u obično tri paketa opreme.Prvi je čisto radno terenska verzija, drugi je sa malo šminke i najskuplja čista šminka. Dakle za razliku od ,,džipova,, zatvorene kabine koji su postali noseća platforma za razne teničke gluposti tj pokretni multimedijalni prostori ovima je namenjen težak rad u gradjevini, malom obrtu, terenskim poslovima ... definitivno su dobar izbor L-200 , Isuzu dmax Nisan Navara, Toyota Hilux , čak i Mahindra Goa i Bolero... još nešto duplo su jeftiniji od terenca parnjaka iz kojeg su potekli... ono što može da ih ebe je zakonska regulativa pa su u nekim zemljama svrstani u ,,alatke,, a negde u luksuz ... i jedan mali savet najviše informacija čovek može dobiti od nekoga ko to vozilo koristi u građevini. Trenutno se divim Isuzu Dmaxu koji je za dve godine prešao 240 000 km a svakodnevno je pod maksimalnim opterećenjem od bar 1000kg. Zbog toga mi je jasno zašto zakonodavac na zapadu smatra da je ovo komercijalno vozilo amortizovano posle 4 godine rada!

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #5 u: 19. 07. 2011. 11:26:14 »
Definitivno najuniverzalnije vozilo.
Kao što Max kaže možeš natovariti paletu cigli, a možeš po potrebi voziti i Samsonite kofere hao
Čak možeš na njega natovariti nešto kao kamp kučicu, ali ona košta kao još jedan auto.
U svakom slučaju auto za sve prilike, ali kupnjom dodatne opreme cijena ide u nebo.
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #6 u: 20. 07. 2011. 22:53:09 »
podrav forumasi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vec sam sretao ovih dana neke vlasnike l 200 zaista ga svi hvale ,problem brtve glave je sto kaze evaeva ako ga se rastura .meni treba zimi za lov na velebitu gdje je dosta ekstreman teren sa ogromnim nagibima ,a ipčelar sam tako da bi onaj tovarni prostor bio ok .hvala kolega evaeva na iscrpnim podatcima ,novi je malo skup ali 2002do 2005je skroz ok samo naci ne rasturenog.pozdrav svima zivili zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #7 u: 24. 02. 2013. 02:46:59 »
Da malo obnovimo temu evo jedna sa terena :) Stroj koji nikad neće iznevjerit!!!UVJET-dobre gume i nema stajanja...

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #8 u: 08. 02. 2014. 20:31:43 »
Meni isto je No1 od pikup-a nemam ga, u planu je nabava jedonga, bio sam u dvoumici on ili Navara ali mislim da će ipak past odluka na njega.
Navaru sam našao za dobre pare u odličnom stanju sa super opremom, ali po pričama od par koje sam pitao kako su se pokazale nisam bio baš oduševljen odgovorima, govorim o Navari 2002-2006 god.
Za model prije i poslije nisam istraživao.
L200 je puno više pohvaljen nego ona, a i ljepši je verzija u dvije boje.

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: mitsubishi L 200
« Odgovori #9 u: 10. 02. 2014. 00:30:38 »
Sila od auta snage ne fali prave gume i nema stajanja s njim ali troši kišu božju i tehnički skup jer ide pod teretno...