Autor Tema: mjenjac nive  (Posjeta: 5981 vremena)

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
mjenjac nive
« u: 23. 01. 2011. 21:40:31 »
pozdrav forumasi imam ladu nivu 89g mjenjac joj zvizdi ,i nakon reparature placene 1500 kn.zna li netko kako rijesiti i gdje odnosno dali pase mjenjac sa lada rive 1300 87 g. pozdrav svima zagi zagi

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #1 u: 23. 01. 2011. 22:52:26 »
Paše!!

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #2 u: 24. 01. 2011. 10:54:09 »
hvala lipo antezg zagi zivio

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #3 u: 24. 01. 2011. 12:48:38 »
Morat ćeš zamijeniti prirubnicu na izlaznoj osovini i čini mi se polugu za mijenjanje brzina (ako se dobro sjećam). Sve skupa iziskuje malo "šarafljenja" ali ništa neizvedivo. Ja vozim godinama s getribom od "obične" Lade 1200 (4 brzine).
Prije svega moraš biti siguran da li zvuk dopire iz getribe ili iz reduktora!
« Zadnja izmjena: 24. 01. 2011. 13:04:45 od valdop »

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #4 u: 24. 01. 2011. 22:28:37 »
lip pozdrav kolega ,,,jedan.. hvala za savjet mislim da je mjenjac jer zvizdi u leru kadje je pusteno kvacilo a auto miruje .kazem 2x sam ga slao u zagreb platio 1500 ili 1600 prvi put +400 2.x i opet isto .imam od rive 88'g ali neznam sto je sa kilometar sajlom nivi ide iz reduktora a rivi iz mjenjaca.jos jednom hvala zivio mi zagi zagi zagi zagi zagi

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #5 u: 24. 01. 2011. 23:12:00 »
Sajla ostaje gdje je i bila - na reduktoru (ako baš mora).
"Nivu" vozim samo po šumi i terenu prekrivenom trnjem i paprati i dogodilo mi se je da mi je trnje isčupalo sajlu brzinomjera i podiglo je do prirubnice na ulazu u reduktor, koja ju je razvila (bužir) i nabila pod semering. Pokušaj zamisliti situaciju kad ležiš dva sata u snijegu ispod auta na temperaturi ispod nule i lomiš prste izvlačeći komadić po komadić čelićne kvadratne žice od bužira ispod semeringa, namotane na osovinu. Da ti se ovo nebi dogodilo, a ako se voziš po sličnom terenu - baci sajlu u pi...u materinu! O brzini neka brine policija! teaa zagi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #6 u: 25. 01. 2011. 11:05:41 »
Kod svih s pet brzina se  čuju ležaji, ovi što se više bave ladama kažu da treba uliti litru ulja kroz deklo birača brzina u mjenjač više nego što ide normalno.
Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #7 u: 25. 01. 2011. 11:30:46 »
Vjerojatno su ti na reparaturi ugradili original ruske ležajeve koji znaju biti defektni(zavijaju) onako direkt iz kutije, a to skužiš tek kad su ugrađeni. Desilo mi se to npr. s druklagerom.
Probaj prvo s nekim kvalitetnim aditivom za getribe - meni je to spustilo razinu zvukova za 50%- najbrže i najjeftinije.

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #8 u: 25. 01. 2011. 14:45:55 »
kolega .jedan .i ja se vozim po dosta extremnom terenu juzna strana velebita zadnji lov -14 sa orkanskom burom i po metar nanosi sniga stvarno sto lada prodje je nemoguce nekad zapne odnosno se popne na smet i ostane vitlo bi dalo dusu.razumin sto znaci leci pod nj u snig najradje bi onda sibice i grijati se na njoj.kolege neno i antezg spominju nekakav aditiv moram probati i to prije izmjene  mjenjaca,dosta je stara pa me unistise majstori razmisljam o nekoj novijoj ili mozda o defenderu ali su pre papreni.lip pozdrav vam pic pic pic pic zagi zivili

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #9 u: 25. 01. 2011. 15:40:34 »
Nikada nisam imao kontakt sa menjcem lade nive ali nekad zna druk lager da propisti i da stvara neugodan zvuk u toku voznje ili na leru.
Pozdrav Goran Krilaš
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #10 u: 25. 01. 2011. 15:59:21 »
Druk lezaj cuje se dok prtisnes kvacilo , kolega bojinac cuje kad je kvacilo otpusteno.Nekad davno i ja sam vozio Ladu Rivu,u mjenjac i diferencijal tocio sam SAE 90 .Ali da zuji -zuji.Ne tociti vise od dopustenog.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #11 u: 25. 01. 2011. 19:22:49 »
kolega .jedan .i ja se vozim po dosta extremnom terenu juzna strana velebita zadnji lov -14 sa orkanskom burom i po metar nanosi sniga stvarno sto lada prodje je nemoguce nekad zapne odnosno se popne na smet i ostane vitlo bi dalo dusu.razumin sto znaci leci pod nj u snig najradje bi onda sibice i grijati se na njoj.kolege neno i antezg spominju nekakav aditiv moram probati i to prije izmjene  mjenjaca,dosta je stara pa me unistise majstori razmisljam o nekoj novijoj ili mozda o defenderu ali su pre papreni.lip pozdrav vam pic pic pic pic zagi zivili
Moja ulazi u tridesetu godinu i još uvijek služi kao nova. Istina je da nema kilometražu ali ima izuzetno teškog blatnog i zaleđenog terena i tereta za dva života. Toliko o starosti "Nive" u rukama dobrog gospodara! zagi

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #12 u: 27. 01. 2011. 19:54:13 »
kolega ,jedan, znas onu u rukama nekog vuka svaka puska ubojita izgleda vridi i za ladu . pepi probat cu hipenol 90 .danas sam trazio aditiv ali nisam mogao naci.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #13 u: 27. 01. 2011. 20:39:12 »
Kolega Bojinac, nemoj ništa vjerovati Jedinici. On ti svoju Ladu hvali zato što ju namjerava prodati pa ju mora nekome uvaliti.
Meni rekao u povjerenju da će ju voziti još jedno 30-ak godina i onda frknuti.  fre fre

valdop

  • Gost
Odg: mjenjac nive
« Odgovori #14 u: 27. 01. 2011. 20:43:07 »
Kolega Bojinac, nemoj ništa vjerovati Jedinici. On ti svoju Ladu hvali zato što ju namjerava prodati pa ju mora nekome uvaliti.
Meni rekao u povjerenju da će ju voziti još jedno 30-ak godina i onda frknuti.  fre fre

kada si slobodan da te častim . . .