Autor Tema: Off road u lovištu  (Posjeta: 5821 vremena)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Off road u lovištu
« u: 12. 03. 2009. 19:45:53 »
Što mislite o offroad utrkama u lovištu
naš prijatelj sa foruma sudjeluje u  jednom takvom pa vas čisto pitam kakvo ej vaše mišljnje jer o toj temi vladaju podijeljena mišljenja.

1. SCHNEE OFF ROAD KUP 2009. 27/28/29.03.2009.
[/b]

http://www.schnee-offroad.com/o_klubu.htm


KUKURUZ ZA DIVLJAČ

Članovi Kluba su u suradnji sa sponzorom Automatski mjenjači d.o.o. u nedjelju, 01.03.2009. dostavili tonu kukuruza Lovačkom društvu "Srnjak Ribnik". Suradnja s dečkima iz LD Srnjak Ribnik je i više nego odlična, a naš sponzor je odlučio pomoći u nabavci i prijevozu navedene tone kukuruza do Ribnika. Članovi Kluba zahvaljuju na pomoći tvrtci Automatski mjenjači d.o.o. iz Ivanić Grda te Presker designu na ustupljenom kombiju za prijevoz.

valdop

  • Gost
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #1 u: 13. 03. 2009. 11:43:25 »
već više puta sam spomenuo da sam već dugo lovac i da sam lovio na svakojakim terenima i po svakakvim društvima; jedno je i društvo koje je imalo lovište na vojnom (JNA) poligonu Slunj.
prilikom prvih dolazaka na taj poligon, uglavnom pogonski lovovi, iznenadio sam se koliko ima divljači, uglavnom crne, a najveće iznenađenje sam doživio u svom prvom odlasku na čeku, gdje smo morali čekati da završi topovsko gađanje, bilo je gotovo oko 18 sati, do čeke sam imao pješice oko pola sata, u 19 sati odstrelio sam vepra na mjestu koje je 1,5 km udaljeno od mjesta gdje su padale granate. poslije su mi pričali da je divljač navikla na buku i da se zna skloniti od opasnosti i da nikad nisu našli leš ili ostatke divljači, pa stoga mislim da se divljač može prilagoditi buci ali pitanje je da li hoće. osobno ne bih bio zadovoljan da se u mom lovištu voze trke. 

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #2 u: 16. 07. 2009. 23:37:25 »
Što mislite o offroad utrkama u lovištu
naš prijatelj sa foruma sudjeluje u  jednom takvom pa vas čisto pitam kakvo ej vaše mišljnje jer o toj temi vladaju podijeljena mišljenja.

1. SCHNEE OFF ROAD KUP 2009. 27/28/29.03.2009.
[/b]

http://www.schnee-offroad.com/o_klubu.htm
Protiv sam svakog uznemiravanja divljači i eventualne prometne devastacije prirode , a poglavito staništa divljači ( ovdje ću uključiti i naša lovišta o kojima brinemo i nastojimo ih koliko toliko očuvati).A Zakon me podržava http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/28


KUKURUZ ZA DIVLJAČ

Članovi Kluba su u suradnji sa sponzorom Automatski mjenjači d.o.o. u nedjelju, 01.03.2009. dostavili tonu kukuruza Lovačkom društvu "Srnjak Ribnik". Suradnja s dečkima iz LD Srnjak Ribnik je i više nego odlična, a naš sponzor je odlučio pomoći u nabavci i prijevozu navedene tone kukuruza do Ribnika. Članovi Kluba zahvaljuju na pomoći tvrtci Automatski mjenjači d.o.o. iz Ivanić Grda te Presker designu na ustupljenom kombiju za prijevoz.
8893.html
Protiv sam svakog uznemiravanja divljači i eventualne prometne devastacije prirode , a poglavito staništa divljači ( ovdje ću uključiti i naša lovišta o kojima brinemo i nastojimo ih koliko toliko očuvati).A Zakon me podržava  u tome. Poglavito članak 32.                                                  http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288893.html

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #3 u: 17. 07. 2009. 00:54:31 »
Ne i ne , nafta i ulje van iz lovišta.Nek si naprave terene za divljanje a iz lovišta van.To je nespojivo!! 2p

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #4 u: 17. 07. 2009. 01:20:02 »
Gdje god naprave teren, bit će nečije lovište. Pa zar se mi ne vozamo terencima po lovištu?
Treba onda spojiti ugodno s korisnim pa kad se već vozaju, da bude i lovištu i divljači koristi.
Kako bi netko nekome zabranio da se voza po lovištu?
Ljudi čije su oranice i polja u lovištu imaju pravo ograditi svoje parcele. Smiju ograditi sve osim šume. Što bi bilo da se organiziraju i sve ograde? Kako bi i gdje lovci lovili?
Ionako se ne vozaju svaki dan.

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #5 u: 17. 07. 2009. 18:21:23 »
Gdje god naprave teren, bit će nečije lovište. Pa zar se mi ne vozamo terencima po lovištu?
Treba onda spojiti ugodno s korisnim pa kad se već vozaju, da bude i lovištu i divljači koristi.
Kako bi netko nekome zabranio da se voza po lovištu?
Ljudi čije su oranice i polja u lovištu imaju pravo ograditi svoje parcele. Smiju ograditi sve osim šume. Što bi bilo da se organiziraju i sve ograde? Kako bi i gdje lovci lovili?
Ionako se ne vozaju svaki dan.
Pozdrav ti kolega nazime. Evo jedne kratke priče. Prošle godine u studenome, u grupnom lovu na DS postavimo mi kružni štand na relativno nepristupačnome terenu, a pogon krene. Bilo je oko 10 sati prije podne. Nakon nekih pola sata po šumskom putu mi dolete dva lika na ATV-ima (ili quadovima), uglavnom dodju do mene i pitaju me za smjer. Uglavnom, iz priče saznam da svakodnevno voze po terenu, uglavnom predvečer( moš mislit). Nisam se potrudio objasniti im da krže Zakon i da to što rade nije baš prepametno, barem sa aspekta lova i očuvanja prirode. U tom lovu , naravno nisam vidio ni dlake ni pera.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #6 u: 17. 07. 2009. 22:56:25 »
Ma ne govorim ja o tome da se voza tko kako, gdje i kada hoće. Govorim o organiziranoj vožnji. Protiv toga nemam ništa.
Ni meni nije drago da se ekipa voza po lovištu, a ja na čeki.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #7 u: 17. 07. 2009. 23:21:36 »
i to pokretnoj!  d4

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #8 u: 18. 07. 2009. 01:56:32 »
i to pokretnoj!  d4

Sutra slikam pa se divi.  zagi

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #9 u: 19. 07. 2009. 03:08:08 »
i to pokretnoj!  d4

Sutra slikam pa se divi.  zagi



mislim da je već viđena.   z10

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #10 u: 19. 07. 2009. 17:54:04 »
Osobno ne znam koliko se mogu usaglasiti terenci sa lovištima. Bio sam prisutan na Žumberku u vrijeme trajanja off road utrke. Došlo je mnoštvo stranaca koji su nama domaćima prvih par dana izvlačili stare šparete, bačve i olupine automobila iz šume a tek onda odradili utrku. Nije bilo oštećenja šume (vinčalo se sa gurtnama oko stabla) a terenci su bili u besprijekornom stanju, niti jedna prolivena kap ulja nafte ili benzina. Za razliku od šumarskih timberjackova kojima ulje doslovno pršti iz reduktora + odbačenih kanti od ulja hipenola hidraola i delte po potocima i lokvama. 

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #11 u: 19. 07. 2009. 19:54:34 »
i to pokretnoj!  d4

Sutra slikam pa se divi.  zagi



mislim da je već viđena.   z10

Ali nisi vidio stolac. Okreće se bez i jednog šuma. Plastična sjedalica i metalno postolje.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #12 u: 19. 07. 2009. 20:23:15 »
Osobno ne znam koliko se mogu usaglasiti terenci sa lovištima. Bio sam prisutan na Žumberku u vrijeme trajanja off road utrke. Došlo je mnoštvo stranaca koji su nama domaćima prvih par dana izvlačili stare šparete, bačve i olupine automobila iz šume a tek onda odradili utrku. Nije bilo oštećenja šume (vinčalo se sa gurtnama oko stabla) a terenci su bili u besprijekornom stanju, niti jedna prolivena kap ulja nafte ili benzina. Za razliku od šumarskih timberjackova kojima ulje doslovno pršti iz reduktora + odbačenih kanti od ulja hipenola hidraola i delte po potocima i lokvama. 
Interesantno zapažanje.
Bilo bi zanimljivo malo prokomentirati odnos prema prirodi, kako šumara (HŠ), tako i njihovih kooperanata, te privatnika. Što sve možemo vidjeti u toku i nakon obavljene sječe?
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Off road u lovištu
« Odgovori #13 u: 19. 07. 2009. 23:15:32 »
Osobno nemam ništa protiv ljudi koji vole off road,imaju svoj hobi ko ja svoj.Protiv sam mašinerije u lovištu i svi znamo kakvi su šumarski strojevi al nek onda ostane na njima netrebaju nam novi.Izgleda da me je vrime pregazilo al ja samo želim šumu čistu i da se divljač ne rastjeruje kad je već pazimo i hranimo kroz godinu.
Evo primjer : stojim na štandu, Nedjelja,lov organiziran a odjednom mimo mene zdimi desetak balavandera na nekakvim kineskim kroserima i čude se meni šta ja tu radim.Naravno niko nema pojma ko su,naravno sve ne najavljeno,ne smiješ ih krivo pogledat jer će te prijavit i ode lov i oružje.