Autor Tema: Poljska kuhinja  (Posjeta: 5418 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Poljska kuhinja
« u: 08. 04. 2008. 20:39:42 »
Stavio sam ovu temu pod "Terenci" jer se moje pitanje bas odnosi na kuhinju na terenu.

Naime, tražim ovako nesto vec duze pa bih zamolio Vas kolege da mi pomognete da nadjem ovu kuhinju. I naravno molim za vasa iskustva ako je neko vec koristio. Nadam se da ima sladokusaca i gurmana koji su se sa ovim "strojem" okušali.


Pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #1 u: 08. 04. 2008. 21:05:17 »
Nisam to još vidio,ali kako zakon izgleda,zamisli se s tim dovesti kod lovačke kućice na zborno mjesto gdje je hrpa lovaca,a unutra kuhane kobase i kuhano vino. To bi bilo nešto vrhunski  ;D 
Tko to ima probat ću mu srediti mjesto počasnog člana kod sebe u udruzi  ;D ;D ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline fly

  • K 100
  • **
  • Postova: 477
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #2 u: 08. 04. 2008. 21:43:21 »
Podsjeca me na davnu 1980.JNA.O kuhinji sve pohvale. Koliko se sjecam kazani su 3kom po 70 lit.Ispod njih je rostilj koji je nama bio ZAVAREN da ga ne bi zloupotrebljavali.Postoji i stariji model koji se meni osobno vise svidja.Sve skupa vrlo upotrebljiva i cvrsto naparavljena stvarcica. Za nase lovacke potrebe mislim da bi primjereniji  bio plinski plamenik -inace je upogonjena na naftu ili loz ulje ako se dobro sjecam. U kompletu idu i seflje,nozevi i td. Jako dobar grah...gulasi..juhe..
Ako bi se dala nabaviti trebalo bi je skinuti s kotaca i fiksirati negdje u zatvoreno jer je prakticno nepoderiva...a mozes istovremeno skuhati caj, kuhano vino, grah i mislim da postoji jos jedna posuda manjeg kapaciteta (cca 15 l.) Ajmo mladja ekipo malo pofriskajate ova moja prisjecanja.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #3 u: 08. 04. 2008. 21:55:14 »
Dobrovoljno se javljam za pripomoč u izgradnji ovoga ako če služit za dobrobit svih heheheheheheehe.I to je dio lova heheheeheh
Preobračenik

Offline Tea2008

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #4 u: 08. 04. 2008. 23:07:57 »
Eto ne znam gdje ju nabavit ali je zakon! Nakon lova onako svi promrzli na kuhane kobasice, gulaš, vino, čaj, stvarno funkcionalna kuhinja!
Kad ugleda ženu, muškarac postane lovac. Kad ulovi ženu, muškarac postane plijen... :)

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #5 u: 09. 04. 2008. 00:31:08 »
eto ja sam bio razvodnik(desetnik) opskrbne struke u vojsci i upoznat dobro sa tom kuhinjom al neznam di bi je mogao nabavit,možda negdje u ratnim područjima kod nekog u štali  ;D

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #6 u: 09. 04. 2008. 07:58:41 »
Imaš na vojnom otpadu u Temerinu, poslao sam toi broj. Neznam u kakvom su stanju ali konstrukcije su OK.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #7 u: 09. 04. 2008. 09:09:38 »
Jao bas ste vrijedni,

svrhu ste pogodili iz prve.Upravo to i namjeravam. Zamislite u lovu zimi, pa gulas,grah, caj, kuhano vino itd.
@Brno, za Temerin je sve o.k. ali kako to "dopelati" u Bosnu? Bojim se da me izadje "pita skuplja od tepsije".

Sve mogucnosti cu probati da dodjem do ovog stroja. siguran sam da neko ima u stalama ili garazama ali kako doci do toga. I jos nesto koji je sluzbeni izraz za ovu kuhinju. U guglu nista nemogu naci pod "poljska kuhinja" ili slicno.
Trazimo dalje pa kad nadjemo ima da napravimo zajednicko kuhanje na njoj.

pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #8 u: 09. 04. 2008. 12:09:56 »
A da probaš sa pokretna,transportna,vojna,auto kuhinja
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #9 u: 09. 04. 2008. 12:24:09 »
jesam vec, ali nista. izbacuje mi one Adria pokretne imbise itd..
nadjoj jednu u Varazdinu ali je cijena paprena.Jest da je INOX ali za te pare mozemo se svi forumasi nahraniti. ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #10 u: 26. 04. 2008. 16:43:41 »
PinzHunter imas vojni otpad u Banja Luci na autoputu naselje trn.
Mozda da nadjes tu jer imaju jako veliki vojni otpad.
Ja sam sebi dosta stvario tu kupovao,platio sam prikolicu za auto 50 maraka i to ispravnu.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #11 u: 26. 04. 2008. 16:57:47 »
Fala Baki,ako budem dolazio u Banja Luku pogledacu tamo. d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Mejdan

  • K
  • *
  • Postova: 23
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #12 u: 27. 04. 2008. 06:27:03 »
PinzHunter imas vojni otpad u Banja Luci na autoputu naselje trn.
Mozda da nadjes tu jer imaju jako veliki vojni otpad.
Ja sam sebi dosta stvario tu kupovao,platio sam prikolicu za auto 50 maraka i to ispravnu.

Moj drug ima Pinca tu uzima djelove po bagatelnim cijenama.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #13 u: 27. 04. 2008. 10:16:19 »
sve bolje i bolje informacije,svaka vam cast.Kad budem dolazio javicu pa cemo otici na z10 "Jelen"
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Poljska kuhinja
« Odgovori #14 u: 07. 09. 2008. 00:02:22 »
Dao mi jedan prijatelj ideju da bi se te kuhinje možda mogle naći po vatrogasnim društvima. Vrijedi probati, zar ne?