Autor Tema: Rezanje profila na gumama  (Posjeta: 4337 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Rezanje profila na gumama
« u: 14. 01. 2009. 18:15:12 »
Pitam se dali je neko od nas imao priliku sijeci profil na gumama, i sa kojim rezultatima?

Jel ima neko sa iskustvom i preporukama?

Ja sam nesto nacuo o spravi koja ugrije "noz" "ostricu" sa kojim se stari profil obradjuje po dubini i samim tim se dobije nesto vise profila na starim gumama, ako je dovoljno gume jos na karkasi.

Pa eto bas me zanimaju vasa iskustva.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #1 u: 14. 01. 2009. 18:16:57 »
Mi smo to ko dica radili na gumama od motora lemilicom i malom flexom
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #2 u: 14. 01. 2009. 18:19:33 »
Mi smo to ko dica radili na gumama od motora lemilicom i malom flexom

jesi brz ko grom d4

ali ja bi nesto malo profesionalnije, ako more
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #3 u: 14. 01. 2009. 18:21:28 »
pošteno rečeno nemam pojma o tome,postoji način protektovanih guma i to rade neki vulkanizeri.To je ono kad nalijepi na postojeću gumu koja se istrošila od trenja sa podlogom ali ima dobre žice a nije ispala iz balansa pa joj se nalijepi sloj gume taj sa šarama.Neznam šta bi dobio utiskivanjem na postoječem profilu osim da pukne kad je pogledaš smrknuto.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #4 u: 14. 01. 2009. 18:34:57 »
Gledah kako to rade serviseri viličara ali na punim gumama. Naprava grije nož, a on samo gura da dobije željeni oblik. Može podesiti i dubinu ripne.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #5 u: 14. 01. 2009. 18:45:12 »
Gledah kako to rade serviseri viličara ali na punim gumama. Naprava grije nož, a on samo gura da dobije željeni oblik. Može podesiti i dubinu ripne.

eh to je to. samo neznam kako se radi, kako se naprava vabi itd..

Redzo, nece puci ako se samo malo profil nareze.Jer ima "mesa" jos dovoljno dok se ne dodje do platna.

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #6 u: 14. 01. 2009. 18:50:36 »
Naprava je na struju. Noževi se mijenjaju, veći ili manji, uži ili širi. Noževi se preko grijača u napravi griju i ti fino rezbariš šare. Ali dosadno za popizdit.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #7 u: 14. 01. 2009. 18:51:18 »
Naprava je na struju. Noževi se mijenjaju, veći ili manji, uži ili širi. Noževi se preko grijača u napravi griju i ti fino rezbariš šare. Ali dosadno za popizdit.

imas li kakve informacije kako se to zove i gdje se moze nabaviti?
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #8 u: 14. 01. 2009. 19:57:51 »
Pinz , ako je za kamionsku gumu onda ok , nazime je vise manje sve rekao , samo jos da dodam da moras brzo rezbariti jer se izvan gume nozic brzo zagrijava i lako puca ,
ipak po jednoj gumi racunaj sa bar dva nozica .u principu to se vise ne radi ,a narocito ne na gumama za osobna vozila a  prvenstveno zbog sigurnosti .
bolje ti je kupiti nove gume ,pogledaj ovdje , jeftinije nema nigdje a donesu ti doma a i  najpovoljnijeg vulkanizera za montazu ti preporucaju     http://www.reifendirekt.at/
       
       

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #9 u: 14. 01. 2009. 21:22:16 »
Pinz , ako je za kamionsku gumu onda ok , nazime je vise manje sve rekao , samo jos da dodam da moras brzo rezbariti jer se izvan gume nozic brzo zagrijava i lako puca ,
ipak po jednoj gumi racunaj sa bar dva nozica .u principu to se vise ne radi ,a narocito ne na gumama za osobna vozila a  prvenstveno zbog sigurnosti .
bolje ti je kupiti nove gume ,pogledaj ovdje , jeftinije nema nigdje a donesu ti doma a i  najpovoljnijeg vulkanizera za montazu ti preporucaju     http://www.reifendirekt.at/
       
       

Pepi hvala na savjetu i na upozorenju.Nove gume imam, ali i starije gume koje su steta za baciti.
Radi se o gumama na terencu kao sto je moj. Profil na gumama je smanjen tako da guma vise nije upotrebljiva na laksim terenima. Sama substanca gume je vise nego dobra, i ima jako debeli sloj koji bi se dao urezati.
Primjer gume se vidi na slici. Guma na kojoj bi se profil sjekao izgleda kudikamo bolja od ove na slici samo sto od iste nemam trenutno slike.
ako znas kako se naprava zove, bio bih ti jako zahvalan.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #10 u: 14. 01. 2009. 21:36:28 »
Pinz pa što će ti sprava odeš vulkanizeru i to ti riješi za cca 50 kn po komadu.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #11 u: 14. 01. 2009. 21:39:28 »
Pinz pa što će ti sprava odeš vulkanizeru i to ti riješi za cca 50 kn po komadu.

nemam takvog u blizini, tojest nema te sprave. a da imam uh to bi bilo super jer 50 kuna nije bas skupo
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #12 u: 15. 01. 2009. 18:00:47 »
masina se zove  profiliergerät , model koji ja poznajem je Rubbercut 400
prodaje ga Rema-tip-top
vulc-materiel AG
Birmendorferstrasse 30 , Postfach 8902
Urdorf   CH  tel.0041447358282 http://www.rema-tiptop.ch/portal/rtt-swiss-de.html

 

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Rezanje profila na gumama
« Odgovori #13 u: 15. 01. 2009. 21:24:44 »
masina se zove  profiliergerät , model koji ja poznajem je Rubbercut 400
prodaje ga Rema-tip-top
vulc-materiel AG
Birmendorferstrasse 30 , Postfach 8902
Urdorf   CH  tel.0041447358282 http://www.rema-tiptop.ch/portal/rtt-swiss-de.html

 


hvala ti na ovom. ali ipak cijena ne stoji u srazmjeru sa ucinkom.ipak preko 300 eura nije interesantno za jedan poduhvat.jos 300 dodati i imam komplet Kaiman Malatesta sa ubitacnim profilom.

Hvala svima na trudu.

LP
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"