Autor Tema: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci  (Posjeta: 6628 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« u: 13. 06. 2008. 20:02:18 »
evo malo linkova, da ozivimo ovaj dio foruma:





( ovo moj sin prodje na svom BobyCar-u sa prikolicom)



mislim da je dosta. Bas me zanimaju vasa uvazena misljenja.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #1 u: 13. 06. 2008. 22:31:53 »
Ima finih terenaca nema sta ,mada su svi skupi za odrzavanja i naravno za potrosnju goriva.Ja se i dalje drzim starijih terenaca koji su iz 90 tih.

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #2 u: 13. 06. 2008. 22:38:04 »
to su terenci za nogometase i zene ne za lovce i lov

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #3 u: 13. 06. 2008. 23:05:09 »
na zalost, zovu ih jos uvjek terencima. mislim se kako ih nije sramota prelaziti one lokvice i barice, pa se jos nazivaju offroaderima. Ne velim da su losa vozila, ali za onu svrhu u koju ih oni trpaju, sigurno nisu.
Malo sminke i mace, to je to i nista vise. ali kad njih cujes kako hvale svoje "terence" to reko bi pravi su za teren, ali vidjeli smo koliko su pravi..
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #4 u: 13. 06. 2008. 23:08:11 »
takvi auti nemaju nikakvu svrhu,osim za pokazivanje.vidiš da vlasnici takvih auta kad malo zablate auto idu odmah u praonu,a nedaj bože da bi otišli s njim u šumu.i kad bi došli a ti ih posramiš s ladom nivom
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #5 u: 13. 06. 2008. 23:15:54 »
ti skupocjeni kanisteri nisu ni rađeni za zahtjevne terene. najzahtjevniji teren koji mogu savladati je silazak sa asvalta na šljunčano parkiralište pored ceste i ponovni povratak na asvaltiranu površinu. i onda njihovi vlasnici koji se također kuže u terenska vozila idu pokazati svoju "zvjer" i onda se proseru poput ovih.
   

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #6 u: 13. 06. 2008. 23:55:35 »
Ajooooj,da mogu,ja bi si priuštio SUBARU Forester. Znam da nije pravi terenac,ali nekako mi je baš onak ...
Sviđa mi se.
 Imate li kakvih iskustava s njim ?

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #7 u: 14. 06. 2008. 08:43:31 »
Ajooooj,da mogu,ja bi si priuštio SUBARU Forester. Znam da nije pravi terenac,ali nekako mi je baš onak ...
Sviđa mi se.
 Imate li kakvih iskustava s njim ?

prijatelj ga kupio to mu je vec drugi,23000€ sa gasom i kaze da je prezadovoljan a sto kazes da nije pravi terenac ma za lovacke potrebe dovoljan.
moram jos reci da sam gledo ova videa gore, recitemi ko od njih ima dobre gume na kolima
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #8 u: 14. 06. 2008. 08:55:09 »
@ lazar,

za moj pojam ni jedan nema dobre gume, ne  za terena.

ali oslanjam se na izjavu dvojice kolega koji imaju Touarega i sa njima idu u lov. Gume su im bile zimske, jako dobre, ali za asfalt a ne  za sumu i blato. Ali oni ostaju pri tome da su te gume najbolje za sve pa cak i za teren. Za moje rekose da su traktorske ( Bridgestone MT). Samim tim je diskusija bil zavrsena jer su ubjedjeni u to da imaju najbolje terence i da im nema premca.

Poslije lova sam vidio tragove u snijegu gdje su pokusavali njih dva da se popnu na mjesto gdje sam ja stajao, ali bez uspjeha. Na moje pitanje ko je pokusavao da ode na to mjesto nisu nista odgovorili.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #9 u: 14. 06. 2008. 08:59:49 »
ja sam misljenja kad sidjes sa asfalta min. guma je za mene AT , a ako je nemas nepomaze ni 4x4
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #10 u: 14. 06. 2008. 09:49:17 »
to su sve niskoprofilne spurtske gume koje ne mogu ići kroz snijeg od 10cm
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #11 u: 14. 06. 2008. 11:16:46 »
 To su definitrivno odlični auti ali za cestu, vrhunska ubrzanja, udobnost u vožnji, pun kufer dodatne opreme, šminkeraj...       Mislim da i ne postoji guma koja bi bila za teren i koja bi mogla izdržat brzinu do 250km/h a i ako bi bio visoki profil gume ne znam tko bi je izbalansirao.
 Napravljeni su za cestu i tamo neka ostanu. Mi imamo svoje veselje, vlasnici takvih terenaca svoje i  ne treba nikoga ismijavat zbog toga.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #12 u: 14. 06. 2008. 11:48:29 »
@Stef

u pravu si to sa gumama.Ne radi se o ismijavanju, nego o uporedbi takvih vozila kao terenskih,koji to i nisu. Sami vlasnici to tvrde i zbog toga nastaje diskusija. Nepotcijenjujemo nikog, samo zelimo uociti na razlike koje bi vlasnici navedenih vozila trebali priznati.Posto takvih na forumu nema, li se jos ne javljaju, moramo se nekako na ovakav nacin zabaviti.
Mislim ipak da na jednom od gore navedenih clipova oni sami sebe ismijavaju. Koliko sam ja mogao primjetiti, da su upravo oni, ti koji nas "odgore" gledaju.
Mi sa normalnim, iskonskim, terencima imamo svoj gust.  z10
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Zoran

  • Gost
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #13 u: 14. 06. 2008. 11:58:42 »
mislim da niste upravu da su ti đipovi losi!
nedaj boze da meni padne u ruke, popeo bi se na banderu sa njim!
stvar je u tome koliko ti svoje auto cuvas... i koliko ti je cega zao....
ja sve sto imam ja to forsiram maksimalno,ako crkne, crkne sta cu mu ja!
a da si uzmem tako nesto i da gledam koliko imam ogrebotina na njemu, sigurno da bi pazio kako se vozim po blatu!

usput za porsche  osnovni servis je 5000eura
znaci ja bi sa njim mogao onda svaki vikend na servis...
kad sam vozio  911 Carrera 4S  od prijatelja usro sam se da negdje nebi zagrebo!
« Zadnja izmjena: 14. 06. 2008. 12:03:37 od Zoran »

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Skupocijeni i pomalo bezvrijedni terenci
« Odgovori #14 u: 14. 06. 2008. 12:21:38 »
kako ne ismijavati budale koje bi s takvim autima vozile off road,isto bi bilo kad bi ja došao sa ladom nivom i utrkivao se s njima na asfaltu.svaki auto ima svoju namjenu i tako se treba ponašati.s time da ovi auti osim šminke ne trebaju nikome
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!