Autor Tema: suzuki  (Posjeta: 21089 vremena)

Offline steiner

  • K 100
  • **
  • Postova: 382
suzuki
« u: 05. 05. 2013. 16:25:22 »
naša  mala ergela.   

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: suzuki
« Odgovori #1 u: 05. 05. 2013. 17:18:35 »
Dobre pile za teren.. zagi
Jel ima sta bez papira treba mi za po sumi..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline steiner

  • K 100
  • **
  • Postova: 382
Odg: suzuki
« Odgovori #2 u: 05. 05. 2013. 20:47:47 »
Nema , kod nas je sve sa papirima

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: suzuki
« Odgovori #3 u: 05. 05. 2013. 21:52:06 »
Ma moze i sa papirima sam da je jeftino..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: suzuki
« Odgovori #4 u: 07. 05. 2013. 07:14:02 »
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/suzuki-sj-samurai-van-pfullingen/169418399.html.............hm dal je jeftino no jeftinijeg nisam nasel.....no za 7 hiljada kuna je dobar samo treba ic po njega...
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: suzuki
« Odgovori #5 u: 10. 06. 2013. 22:10:49 »
Pozdrav!

Razmišljam o kupovini Suzuki Jimny?
Pa me interesiraju vaši dojmovi?

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: suzuki
« Odgovori #6 u: 11. 06. 2013. 11:09:14 »
Odličan terenski automobil velikih mogućnosti, imaš o Jimnyu na forumu pa si pročitaj.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: suzuki
« Odgovori #7 u: 16. 06. 2013. 21:17:25 »
O Jimny na forumu konkretno ne piše baš puno, samo da je super auto, da ima mali bunker itd..
Mene interesira više ovaj tehnički dio njega: koju verziju uzet - slabiju ili jaču ( mislim na motore )
                                                                      koje se godište preporuča?
                                                                       kakav je motor ( mislim na one koji su prošli 120 000km )
                                                                      koje su mu bolesti i itd...
                                                                      preporuka dobrog mehaničara za suzuki motore u PG-županiji???

Pa ako neko na forumu ima iskustva neka napiše nešto o njemu.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: suzuki
« Odgovori #8 u: 16. 06. 2013. 21:22:21 »
Evo ovdje ćeš pronaći nekoliko karakteristika malog Jimnya. Inače Jimnya ima jedan naš član društva i prezadovoljan je malim terencem.
http://autoklub.jutarnji.hr/suzuki-jimny-nezaustavljivi-mali-dinosaur/1074908/
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: suzuki
« Odgovori #9 u: 16. 06. 2013. 21:27:13 »
Hvala ali taj članak sam već pročitao, a i odnosi se na novog Jimny, mene više interesiraju komentari onih članova  koji ih posjeduju.

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: suzuki
« Odgovori #10 u: 22. 06. 2013. 19:06:02 »
Ajde kolege lovci raspišite se malo o Jimny!

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: suzuki
« Odgovori #11 u: 03. 07. 2013. 11:20:06 »

Mene interesira više ovaj tehnički dio njega: koju verziju uzet - slabiju ili jaču ( mislim na motore )
                                                                      koje se godište preporuča?
                                                                       kakav je motor ( mislim na one koji su prošli 120 000km )
                                                                      koje su mu bolesti i itd...
                                                                      preporuka dobrog mehaničara za suzuki motore u PG-županiji???



Ni sa jednim nečeš pogriješit. 2 je bolji zbog odličnog okretnog momenta i nešto manje potrošnje goriva ali to je i sve. Slabost je električno uklapanje reduktora, zna se pokvarit, ne toliko zbok slabog kvaliteta nego zbog neupotrebe. Kao kod ručne kočnice, ako je ne upotrebljavaš redovno, zariba.
1 je nešto slabiji ali snage više nego dovoljno jer ima kratke brzine.
Motori kao i ostala mehanika su prenešeni praktički iz samuraja (dodana je druga elektronika i promjenjena glava motora iz 8V na 16V) i dokazano su veoma kvalitetni, treba samo pazit da je redovito mjenjano ulje jer bregasta u glavi nema ležajeva. Ukoliko zanemarimo i ne mjenjamo ulje ili upotrebljavamo nešto iz friteze zna bit problem. Inače 200.000 km nije nikakav problem. Šala mala, a trošak minimalac. Servis je manje od 700 KN a glavni servis na 100.000 km manje od 1400. Naravno ako nismo ludi i ne vozimo na ovlašteni servis. Tamo je nešto više.
Slabe tačke su semerinzi na prednjim kotačima, semering na reduktoru ali to nije skupo i kad se jednom promjeni opet ide 10 godina. Vakumski hubovi isto tu i tamo crknu i skupi su, tako da je u tom slučaju bolje stavit obične.
Rđa nije više problem kao kod samuraja, ali ima par točaka na koje treba pripazit. To je tamo gdje je pričvrščena karoserija na šasiju. Tamo su džepovi gdje se zadržava sol i prljavština. To treba redovito prati, ili zaštititi. Ostalo je OK.
Auto je za dvije osobe, vožnja 4 osobe u njemu više liči na grupni sex nego na vožnju. Na terenu odličan i može praktički sve što mogu veliki terenci dok veliki terenci ne mogu ono što može Jimny, slabost je jedino nizak prednji branik. I za po cesti je solidan sa obzirom da je jako mali i lagan. Naravno ako niste klaustrofobična osoba, za one koji se boje malih zatvorenih prostora Jimny definitivno nije. Ali je dobar za zaljubljene, jer se vozač i suvozač htjeli to ili ne htjeli, stalno dodiruju. Ako ste se posvađali sa ženom samo je provozajte Jimnijem i problem riješen.  Ako se voze dva jača muškarca u njemu moraju imat otvorena stakla na vratima tako da vozač ima lijevu ruku van auta a suvožač desnu ruku van auta.
 Karoserijski djelovi su dosta skupi jer nema kopija na tržištu a ponuda polovnih je slaba jer nema puno jimnya koji idu u djelove, tako da treba pazit da ne razbijemo šta.
Cijena Jimnya je dosta visoka ali zato drži cijenu i ne gubi se puno na jimnyu. Kad se odlučimo prodat dobijemo večinu novca nazad.
Ponuda dodatne opreme za nadgradnju je velika i može se nabavit praktički sve što si zaželimo.
Tvorničke gume su slabe i premale za jimny. Ako želimo maksimalno iskoristit jimny za ono što je namjenjen treba to promjenit. Za nezahtjevne su dovoljne i tvorničke.
Dizel 1.5 Ddis je iz renaulta clio i traži puno pažnje i redovito servisiranje. Nije baš pohvaljen jer ima manu. To je pumpa za naftu. Isti problem je na svim autima koji imaju taj motor, clio, nissan, itd......popravak je jako skup, kad se pokvari.
Sa ovim motorom je inače jimny terenac sa najmanjom potrošnjom goriva na svijetu.
Benzinac je na 7-10 litara zavisi od režima vožnje.
To je ukratko o Jimnyu. O njemu inače nema puno reči, a visoka cijena govori sve.....Da je potražnja veča od ponude. Nezahtjevan neproblematičan auto koji odrađuje ono čemu je namjenjen i opravdava relativno visoku cijenu. Više manje čista klasika i zbog toga manje udoban. Ali ipak mercedes napram starijem bratu samuraju (izuzev zadnjeg modela koji ima isti ovjes kao Jimny. Onaj zeleni sa crnim krovom gore na slici)

Offline steiner

  • K 100
  • **
  • Postova: 382
Odg: suzuki
« Odgovori #12 u: 03. 07. 2013. 13:31:54 »
Profesore svaka čast,sve je tako kako si napisao. 1liga

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: suzuki
« Odgovori #13 u: 04. 07. 2013. 21:00:35 »
Zahvaljujem se Profesore, ovo je ono što sam tražio!
Sad znam na šta moram pazit, pri kupovini Jimny i nadam se da će uskoro biti moj!

Lp
Kozorog

Offline HunterFX

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: suzuki
« Odgovori #14 u: 20. 05. 2014. 13:25:00 »
odlično objašnjenje od profesora!