Autor Tema: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji  (Posjeta: 38389 vremena)

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #105 u: 28. 03. 2013. 17:09:04 »
trebam malu pomoc neradi mi prednja vuca na fronteri kako vidjeti dali je otisao dif. ili samo zglob
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline tosobinov

  • K 100
  • **
  • Postova: 221
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #106 u: 28. 03. 2013. 18:15:04 »
Nerazumem se mnogo, ali pokusacu da "pomognem", prijatelj ima frontieru pa se malo "razumem"! Starije frontiere, a i ne samo starije , imaju rucni priklucak zgloba (ili kako se to vec zove) na prednoj vuci, okrenes obrnuto i to je to, ako je automatski odnda odose 200eura, ako i to ne pomogne onda otisao dif, a to je ...neznam koliko eura, a ako i to ne pomogne onda bolje je baci na otpad! Nadamse da sam pomogao! zagi

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #107 u: 28. 03. 2013. 20:29:42 »
ova je 96god. i sta treba okrenuti
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #108 u: 29. 03. 2013. 08:19:15 »
Probaj skinuti uputstva sa ove stranice, možda ti koje pomogne....
http://www.filecrop.com/manual-opel-frontera.html
Em ti sumpor.....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #109 u: 29. 03. 2013. 08:54:25 »
trebam malu pomoc neradi mi prednja vuca na fronteri kako vidjeti dali je otisao dif. ili samo zglob

Da li imaš automatske free-hubove ili ručno okreneš leptire na kotačima?

Jednostavno digni auto na dizalicu ušaltaj u brzinu, uključi 4X4 i sve če ti biti jasno.
Imam upalu volje.

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #110 u: 29. 03. 2013. 11:07:10 »
trebam malu pomoc neradi mi prednja vuca na fronteri kako vidjeti dali je otisao dif. ili samo zglob

Da li imaš automatske free-hubove ili ručno okreneš leptire na kotačima?

Jednostavno digni auto na dizalicu ušaltaj u brzinu, uključi 4X4 i sve če ti biti jasno.
neznam auto je tjedan dana kod mene i uspio sam zapast na rucici kod mjenjaca je bilo upaljena 4x4 ali prednji tockovi se nisu vrtjeli a zadnja jesu oba dva
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline tosobinov

  • K 100
  • **
  • Postova: 221
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #111 u: 29. 03. 2013. 16:18:53 »
Skini onu ukrasnu kapu na predne kotace, ima tamo "necega sor", okreniga suprotno od skazaljke sata, i to je to, bar tako mislim!

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #112 u: 29. 03. 2013. 18:45:11 »
Ta frontera ima automatske hubove serijski. Vjerovatno je otišao jedan od njih ili oba. Novi ručni su oko 1400 kuna za par. Pašu i od Isuzu. Da je otišao diferencijal, čuo bi. Pogledaj prvo da nisi kupio auto brez prednjeg kardana, i to se događa, nečeš biti prvi koji je kupio terenca brez prednjeg kardana.
Uklopi 4x4, podigni prednji kotač i pokušaj rukom okrenuti kotač. Ako se kotač okreče hub ne radi, ako se ne može okretat hub radi.

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #113 u: 29. 03. 2013. 19:24:28 »
ovako prednji kardan ima nije mi prvi terenac mada je ovaj prvi kupljen na majke mi tj. ja bio u sibeniku a vlasnik mi dovezao auto kuci (znam sta cete reci ali jasam od onih koji jos vjeruju ljudima),ali vratimo se problemu kad ubacim rucicu u 4h on blokira kardan ali poluosovine se mogu okretat rukom pa pretpostavljam i tocak znaci da su to habovi ili  nesto drugo oprostite ,ali ovo mi je prvi terenac  stim
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #114 u: 30. 03. 2013. 21:24:30 »
Vjerovatno je otišao najmanje jedan hub ili oba. Skini ga dole i pokušaj usposobit, ako imaš sreče možda če proradit.
Inače hubovi su jako slabi kod frontere, ako budeš mjenjao ne kupuj originalnih, več zbog cijene ako ne zbog kvaliteta.
Kupi si dobre manualce i miran si.

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #115 u: 30. 03. 2013. 21:48:39 »
hvala na savjetu profesore ako stignem iza uskrsa ga rastavljam jel znas mozda di ima za kupit
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #116 u: 30. 03. 2013. 22:29:17 »
Ovde će ti ga nači sigurno:
http://www.zenteren.com/op-index.htm
Ako znaš internetom kupovat upiši u google opel frontera free wheel hub i naći češ toga koliko hoćeš. Ili zamoli nekog da ti pomogne.
Ali najprije moraš bit siguran da je hub da ne kupuješ nešto što ti ne treba.
Automatski hub nikako ne rasklapaj ako ne znaš rađe zamoli kakvog majstora, ručni je jednostavniji pa može uradi sam. Skini ga, to je jednostavno, i pokušaj usposobit sa WD40 ili sličnim. Često je samo zaribao zbog oksidacije aluminija. Ako je slomljen nema mu pomoči. Ako proradi dobro ga operi naftom ili benzinom iznutra,  dobro namaži mašču, vrati nazad i teraj dalje.

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #117 u: 31. 03. 2013. 08:29:35 »
kod nas bas i nema majstora za tako nesto ,a ja sam vec rastavio i sastavio par mjenjaca pa cu probat i ovo u najgorem slucaju morat cu kupit novi
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #118 u: 31. 03. 2013. 16:31:12 »

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Sve o pogonima 4×4 koji je najbolji
« Odgovori #119 u: 01. 04. 2013. 07:33:28 »
 8) Offroad  d4
Em ti sumpor.....