Autor Tema: Terenac trokira  (Posjeta: 4419 vremena)

valdop

  • Gost
Odg: Terenac trokira
« Odgovori #15 u: 26. 09. 2010. 19:11:21 »
mene su mučile ukapčalice ali to nije razlog da trokira  pic

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Terenac trokira
« Odgovori #16 u: 26. 09. 2010. 19:16:08 »
onda tvoje nisu ukapčale ili nisu isključivale.možda ove divljaju.
čovjeku su ustanovili da ne trokira motor nego nešto dalje na transmisiji.a ja znam za slučaj s ukapčalicama pa je i to moguće....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TERNAC TROKIRA
« Odgovori #17 u: 27. 09. 2010. 12:21:05 »
To je malo jači serviser kad se ne usuđuje otvarat getribu...

Da si ikada otvarao getribu od Pajera ne bi ti palo na pamet lupat ovakve gluposti.

3,2 DID je čini mi se Denso direktno ubrizgavanje a ima i zamašnjak dvije mase i jedno i drugo je sklono "drhtanju" na mimimumu.

Gle, ne lupam gluposti. Nisam je otvarao ali sam gledao ljude koji se ne boje tog posla. Ili ga znaš ili neznaš. Ako se kao mehaničar bojiš vlastitog posla promijeni posao. Na kraju krajeva, sve se to naplati zar ne?


Bilo koji mjenjač iči otvarat bez detaljne tehničke dokumentacije je vrlo hrabro ili da kažem glupo, jer postoji toliko zračnosti koje treba podesiti specijalnim alatima i toliko detalja na koje treba paziti da ako je rastaviš može samo slučajno šaltat u redu a i to je pitanje koliko dugo.

Čak i ovlašteni servisi ili imaju čovjeka specijaliziranog za mjenjače ili naručuju tvornički repariran mjenjač.
Imam upalu volje.

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Terenac trokira
« Odgovori #18 u: 27. 09. 2010. 15:21:08 »
Nemam se namjere prepirati s tobom. Ako je ovlašteni serviser onda mora imati dokumentaciju ili barem nekakvu podršku onoga od koga ima ovlaštenje. Ako nema znanja ili dokumentaciju ili oboje onda ne znam na temelju čega je dobio status ovlaštenog servisera.  A što se i tiče ovlaštenih servisera znam da ih ima svakakvih. Povremeno održavam opremu i strojeve kojima se koriste.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Terenac trokira
« Odgovori #19 u: 27. 09. 2010. 15:38:16 »
Nemam se namjere prepirati s tobom. Ako je ovlašteni serviser onda mora imati dokumentaciju ili barem nekakvu podršku onoga od koga ima ovlaštenje. Ako nema znanja ili dokumentaciju ili oboje onda ne znam na temelju čega je dobio status ovlaštenog servisera.  A što se i tiče ovlaštenih servisera znam da ih ima svakakvih. Povremeno održavam opremu i strojeve kojima se koriste.

Nema prepiranja, samo ti hoču objasniti koliko su novi mjenjači kompleksni mehanizmi koji zahtjevaju usko specijalizirane majstore, i da servis ranga 4-5 uposlenih (Mitsubisi servisi s obzirom na raširenost branda na tržištu obično su tu negdje )  ne mogu sebi doizvoliti da plačaju jednog takvog za cca 1 popravljeni mjenjač mjesečno.

Popravak mjenjača tipa onog kojeg sam ja odradio nekidan prijatelju na Jetti iz 1990, skini mjenjač, rastavi, promjeni polovni zupčanik rikverca i ulje su vrhunac što večina servisa u hrvatskoj može odraditi, jer ti mjenjači dozvoljavaju i da fališ zračnost i da ležaji nisu baš bajni jer trpe puno manje Nm u puno lakšim uvjetima nego mjenjač jednog terenca koji s reduktorom i centralnim diferencijalom u kompletu teži preko 70 kila pa ga ti moj skidaj i vračaj par puta kad se neče šalta.
Imam upalu volje.