Autor Tema: UAZ u Srbiji  (Posjeta: 5974 vremena)

Offline draganjovic

  • K
  • *
  • Postova: 3
UAZ u Srbiji
« u: 11. 03. 2009. 10:02:02 »
Ljudi,

Pre svega da vas sve pozdravim. Obzirom da sam vec neko vreme u potrazi za terenskim vozilom UAZ 469 ili nekim od njegovih naslednika, koristim priliku da ovo postavim kao temu.
Do sada sam proverio sve sto je bilo na novostioglasi, firmu Guli-Guli, odlican vojni otpad na Mackatu, jednog majstora iz Prepolja i jos mnoge druge.
Ono sto sam uspeo da nadjem su dve stvari:
1. preskup UAZ u relativno normalnom stanju (potrebni radovi na motoru koji obicno nije odrzavan)
2. krs koji ce da me kosta 5x vise nego sto sam ga platio kad krenem da ga popravljam.
Imate li bilo kakvu informaciju gde moze da se kupi polovan UAZ u relativno pristojnom stanju za neki normalan novac?
Ako zelite informacije do kojih sam ja dosao, slobodno pitajte.

Pozdrav
UAZ RULES

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: UAZ u Srbiji
« Odgovori #1 u: 11. 03. 2009. 10:11:50 »
Kolega, molim Vas da nam se prvo predstavite u za to predviđenoj rubrici na forumu i vjerujem da će Vam forumaši istog trena pomoći sa vašim problemom.

Zahvaljujem!

valdop

  • Gost
Odg: UAZ u Srbiji
« Odgovori #2 u: 11. 03. 2009. 12:17:38 »
pozz, koliko je to "normalna" cijena, UAZ u voznom stanju donekle ispravan (spreman za reg.) košta od 1500 eura na više ( u RH). od dodatne opreme ima diht gumu oko okvira vrata i eventualno brisače koji rade.

Offline draganjovic

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: UAZ u Srbiji
« Odgovori #3 u: 11. 03. 2009. 12:30:17 »
Ono sto sam ja uspeo da nadjem za tu cenu je zahtevalo komplet remont motora, nov auspuh, menjac koji u trecoj brzini krci kao lud i naravno kompletno farbanje ukljucujuci i peskiranje sasije.
Sracunao sam te troskove i dosao do cifre od minimum 2000 eura koju jos treba da platim za ovakvo vozilo ako hocu da ga vozim. Registraciju nisam racunao, ona je dodatni trosak, kao i plin ako zelim da ga ugradim (300 eura).

Ono sto ja podrazumevam pod normalnim stanjem jeste da nema rupa na karoseriji od korozije, da moze da se uradi manja popravka motora i da sasija nije toliko zardjala da mozes da se poseces.

Dati podaci su za verziju sa originalnim motorom. Ako zelim verziju sa mercedesovim motorom diesel onda je cena oko 3000 + eura ali su oni obicno bolje odrzavani jer su vlasnici ulagali u njih.
UAZ RULES

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: UAZ u Srbiji
« Odgovori #4 u: 11. 03. 2009. 13:49:38 »
Nova vozila Uaz i Mahindara u Srbiji prodaje firma TTM iz Beograd slanački put Višnjica... cena novog je oko 15000 evra a uglavnom ga kupuju Površinski kopovi Kolubara i Kostolac, šumarije Vojvodina i Srbija šuma,poljoprivredne zadruge. ima ga i u policiji ... sve u svemu neko ko može da da tolike pare a da ga to ne žulja. Obzirom da su to radne mašine koje se mogu rashodovati tek po isteku računovodstvene amortizacije računaj da se kod tih firmi mogu naći na licitaciji tek posle 5-6 godina starosti a obično posle 8e godine. Prema tome, Uazima koji se prodaju uglavnom je izvadjena duša teškom eksploatacijom ... ali desi se da neko kao moj drugar naleti na licitaciju vozila kod poljoprivredne zadruge starog samo 2 godine sa raskantanim motorom za oko 1000evrića pa unutra ubaci mečkin dizel...  ;D ;D ;D Tebi jedino ostaje da pričekaš da se Emir Kusturica reši svojih Uaz hantera pa da pazariš neki pošto vidim da si iz Užica i okoline :) :) :)

Offline draganjovic

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: UAZ u Srbiji
« Odgovori #5 u: 11. 03. 2009. 14:12:37 »
Nisam iz Uzica, mada je to lep kraj.
Emir ima i dva Defendera 90, pa mogu i za to da ga cekam.
Dok ja cekam Emira mogao bih i nesto drugo da nadjem.
Ako neko zna za licitacije, privatna lica, vojne otpade... neka javi.

Novi UAZ iz TTM nije vise ona masina kao nekada, sad je to nasminkana sklopocija sa gomilom plastike koja zvrci svud po kabini nakon par meseci voznje. A i cena je za ''no comment''.

Zna li neko kako moze da se uveze iz Rusije stari tip koji tamo kosta oko 5000 eura ali ima euro 0 motor, nije po EU standardu (stari 2.5 benzinac).
UAZ RULES