Autor Tema: UNIMOG  (Posjeta: 9377 vremena)

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: UNIMOG
« Odgovori #15 u: 20. 12. 2009. 22:28:21 »
Evo ako netko baš želi da se vozi u lov ili iz lova. Čak nije ni nov.
http://www.unimogsales.com/unimogforsale-U400-2006.html
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: UNIMOG
« Odgovori #16 u: 20. 12. 2009. 22:29:55 »
jel istina da se unimogu volan premješta po potrebi lijevo ili desno. ima logike za cestare.

Na nekim modelima je moguće, nisam siguran da je to moguće napraviti na svim modelima.

kako se to registrira ? kao teretno vozilo ili radni stroj ?

Kao teretno vozilo (kamion), i naravno za to treba odgovarajuća kategorija.

Imam kategoriju, ali nemam love, a to sta nije za lov @Jo, okaci macku za rep.
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: UNIMOG
« Odgovori #17 u: 20. 12. 2009. 22:31:37 »
Mislim zvjer je zvjer!!! Ali ipak je to radni stroj koji ima namjenu  da odradi ekstremne uvjete nema nikakve veze sa suv, pick up,ili sličnim terencima zamisli njega u šumi,,, gabaritno je velik nije za lov  zagia ovaj forum se bavi sa time.Ali da bi ga volio imat za ispuhivanje ventila mmmmm

uzimajući u obzir da lov kao lov ima i za zadatak izgradnju lovno tehičkih objekata u lovištima koji se geografski gledano nalaze od 0 do preko 1500 metara nadmorske visine,i da se lovišta nalaze na svim mogućim prohodnim i manje prohodnim putevima,odnosno stazama,mislim da učešće ovakvih vozila kao što je UNIMOG je itekako bitno i od lovačkog značaja.Ima i lovišta gdje se građevinski materijal vozi helikopterime ili žičarama,stoga sam uvjeren da UNIMOG treba biti pomenut na ovom forumu.

Za pojedinca je definitivno preskup,ali za lovačko udruženje može biti jako koristan.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: UNIMOG
« Odgovori #18 u: 20. 12. 2009. 22:43:29 »
Mislim zvjer je zvjer!!! Ali ipak je to radni stroj koji ima namjenu  da odradi ekstremne uvjete nema nikakve veze sa suv, pick up,ili sličnim terencima zamisli njega u šumi,,, gabaritno je velik nije za lov  zagia ovaj forum se bavi sa time.Ali da bi ga volio imat za ispuhivanje ventila mmmmm

uzimajući u obzir da lov kao lov ima i za zadatak izgradnju lovno tehičkih objekata u lovištima koji se geografski gledano nalaze od 0 do preko 1500 metara nadmorske visine,i da se lovišta nalaze na svim mogućim prohodnim i manje prohodnim putevima,odnosno stazama,mislim da učešće ovakvih vozila kao što je UNIMOG je itekako bitno i od lovačkog značaja.Ima i lovišta gdje se građevinski materijal vozi helikopterime ili žičarama,stoga sam uvjeren da UNIMOG treba biti pomenut na ovom forumu.

Za pojedinca je definitivno preskup,ali za lovačko udruženje može biti jako koristan.
Svaki stroj je pametna investicija tako i taj rijetki bi ga i kupili jer košta a za izgradnju lovnih objekata ima i povoljnijih varijanti.ovo je vozilo koje isključivo služi za gospodarstvo osnovna namjena mu je rad na cestama i kombinirani način te ugradnja pojedinih elemenata.Vozilo je zanimljivo pogotovo zbog svojih mogučnosti ali za svoju namjenu .Možda za lovište postoje neka druga vozila za prijevoz materijala koja su prihvatljivija jer da bi bio isplativ ovo vozilo mora stalno radit.Žao mi je ako je ovaj post topic ali to je moje mišljenje. 

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: UNIMOG
« Odgovori #19 u: 20. 12. 2009. 22:47:42 »
@boro,

tvoj post je sasvim ok.

zato smo tu da diskutiramo i nemožemo svi imati isto mišljenje.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: UNIMOG
« Odgovori #20 u: 21. 12. 2009. 14:10:13 »

Vezano za cijenu - ispravan unimog serije 400 se u pravilu kupovao za 10.000 eur - u pravilu 20ak godina star - sto u ovom slucaju ne znaci nisa posebno.

to uopce nije puno ako se ima na umu sto se sve dobiva s tim. osim sanduka s kiperom, dva kardana - prednji i straznji, 2 prikljucka hidraulike, ugradjeni zracni kompresor, tu su i performanse. Zestoko modificirani land rover (ili drugi terenac) preradjen za off road puno je skuplji, kao i manje efikasan i upotrebljiv od stock unimoga.

inace iako je c kat. neki modeli su rel. maleni, mislim da je u406 manji od hummera, cak i malo fali mjesta za noge.

da ga ne hvalim pretjerano reci cu samo par primjera o dve najjace strane unimoga - getriba i ovjes.
- prva superreducirana brzina mislim da je 200metara/sat !  to je puno sporije od ljudskog hoda - i to bez hidraulike - na cisto mehanickoj getribi. u toj brzini sa blokiranim diffovima bez problema potegne slepera iz blata.

- ovjes je takav se bez problema moze proci vertikalna zapreka nesto visa od metra, i kad jedan kotac upadne u rupu duboku metar, on zadrzava trakciju i ne klizi.

ma da ne duzim potrazio sam par filmica.













Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: UNIMOG
« Odgovori #21 u: 21. 12. 2009. 14:50:04 »
 Vozilo koje ostavlja bez daha što gori teren on pokazuje svoju snagu,neznam trošak rez.dijelova jer 20 god star po meni to več počinje pokazivat bolesti koje vjerojatno nisu jeftine.Nije ljepotan ali je PAKLEN  zagi

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: UNIMOG
« Odgovori #22 u: 22. 12. 2009. 09:30:09 »
20 i vise godina nije puno kada je unimog u pitanju. Sto se djelova tice - motori su 90% mercedesovi dizeli bez turba OM 600- i nesto serija iz lakog komercijalnog programa - djelovi jeftini i ima ih ko salate. ostali djelovi prijenosa i ovjesa mogu se naci polovni i mogu se naruciti u dostsa razgranatoj servisnoj mrezi - novi originali nisu jeftini al se ni ne kvare. - za ilustraciju unimog hrvatskih cesta u 30 godina izmjeni po 20ak vozaca - i getriba to izdrzi bez preslagivanja. to je nezamislivo za bilo koji drugi kamion.

tu je blaserov noviji filmic u kojem se lovci vozaju u unimogu starom 25-30 godina. ako je njemcima dobro i blaser to bez kompleksa stavi u promotivni film - to nesto govori.

http://www.blaser.de/Jagd-in-Bewegung.970.0.html

novi unimog je sigurno preskup za lovnu udrugu. al ni ostale alternative nisu jefine.
za polovni unimog u rangu 10000eur moze se kupnjom ispravnog pick upa ili traktora s prikolicom usparat mozda 1-3000 eur. a iz iskustva mogu reci da sa starim u406 ima manje problema nego sa duplo mladjom suzuki vitarom - koja je kao pouzdan terenac.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: UNIMOG
« Odgovori #23 u: 22. 12. 2009. 10:18:15 »
toni u pravu si. zagi

unimog jeste i ostaje kult i kombi vozilo za radne potrebe.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: UNIMOG
« Odgovori #24 u: 04. 03. 2010. 14:17:02 »
Evo pošto često spominjete UNIMOG-a sjetio sam se par sličica od davno tj. kad su tek počele kamere na mobitelima... ne zamjerite na kvaliteti

To je bio požar u centru Makarske tj. park šumi poluotoka sv. Petar, i najbliži,i najbrži put je bio ovaj 120- 130 sstepenica koje su odvojene negdje 3 metra jedna od drge negdje ide 5 zaredom itd...

I kad smo sjeli u auto dogovarali smo se kojim putem najbrže stići s obzirom na špicu turističke sezone,odluka je pala na ovaj preko stepenica koje su netom prije uređene i postavljen je novi kamen ;D ;D

No s obzirom na mjesto izbivanja požara cjena stepenica je bila prava sitnica u odnosu na mogući gubitak stoljetne borove šume na poluotoku sv.Petar

Par stepenica je stradalo,požar u rekordnom roku ugašen a unimog kao i svaki put zadatak obavio na najvišoj mogučoj razini

Ako sam nekad prije postavio ove foto sorry z10 i OT
« Zadnja izmjena: 04. 03. 2010. 21:43:34 od magwin »
Ćaća viče mater plače!

Offline jazo

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: UNIMOG
« Odgovori #25 u: 24. 03. 2010. 16:09:00 »
evo da se i ja ukljucim posto radim s unimogom sedam god.ja vozim u400.230ks prezadovoljan sam s njim.zimi cistim po zumerku i stroj je fakat prejak za nase potrebe.inace goli model bez dodatne opreme  kosto je 100 000e

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: UNIMOG
« Odgovori #26 u: 25. 03. 2010. 00:17:32 »
  korisna informacija za kolegu 1 -neka se pare skupljaju-pozdrav DEDA  M... zagi