Autor Tema: UZGAJIVAČNICA BEST OF HABEK  (Posjeta: 1739 vremena)

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
UZGAJIVAČNICA BEST OF HABEK
« u: 15. 10. 2009. 20:01:37 »
POVIJEST UZGAJIVAČNICE

Od 1982 godine počinje velika stranica u knjizi mog života-naš prvi ptičar Alka-Nek,dobila je prvo leglo te nakon toga počinje moja zanimacija za lovnu kinologiju tokom 80-tih godina prošlog stoljeća,uz uzgoj te uvježbavanje mladih pasa za lov .

 Početkom 90-tih nakon dugo godina ugiba Alka moj prvi ptičar u 12-toj godini života,došao je Domovinski rat,te par godina prestajemo sa radom i uzgojem,te samo otac posjeduje njemačkog kratkodlakog ptičara za lov.

 Nakon navedenog razdoblja te useljenja u novu kuću gdje sam dobio puno veći prostor, nabavljamo opet lovačkog psa i to epagnel bretona Beky,s kojom sam prvi put osjetio čari CAC i CACIB izložbi te osvajanje titule mladog CH Hrvatske,te i nabavljamo putem poštovanog obiteljskog prijatelja Miroslava Gložinić mladu perspektivnu kuju Caru, perspektivnu kuju u radu i za uzgoj njem.kratkodlakih ptičara,te sam s njom osjetio čari natjecanja u Sv.Hubertu,na Županijskom i Državnom nivou.

 Ponukan pričom mog oca Dragoljuba o pointeru Luxu kojeg je posjedovao početkom 70-tih godina, 2004.godine nabavljamo engleskog kratkodlakog ptičara Nobel of Hunter's Arrow,sa kojim je započela moja velika ljubav prema pointerima,a sa spomenutim 2007.godine nakon niza osvojenih CAC-a,CACIB-a i BOB-a u Hrvatskoj i inozemstvu,putem HKS-a poslana je zamolba FCI-u,nakon čega dobivamo kandidaturu INT CH za psa Nobel-pointer.

Isto tako 2004.godine dobivamo naziv FCI-a;BEST OF HABEK 42/04.


Neplaniranim razvojem događaja 2007.god. istovremeno sa dobivanjem kandidature nabavljamo perspektivnu kuju pointera Lalu te smo počeli uzgajati pointere kvalitetnih uzgojnih i lovnih karakteristika.

2009.godine temeljem okolnosti s obzirom da sam član lovne udruge koja gospodari lovištem na Bilogori nabavljamo kujicu istarskog kratkodlakog goniča sa kojom također želimo postizati radne i eksterijerne rezultate.

 Vezano na uzgoj njemačkih kratkodlakih ptičara i pointera,naši psi su prošli i granice Hrvatske, pa ih ima i u Sloveniji,Srbiji,Vojvodini,Baranji,Bosni i Hercegovini,Mađarskoj,Italiji i Austriji,te kod nas u Slavoniji,Dalmaciji,Istri,Zagorju,Podravini i Međimurju a vezano na kontakte imamo već predstojećih naruđbi.

 Po svemu gore navedenom zahvalio bih se prijateljima kinolozima i sucima koji su mi dali poticaj u radu i uzgoju da postignem vrhunske rezultate i to:

Miroslavu Gložinić,Zlatku Kraljić,Nadi Goršeta,Petru Klarić,Josipu Sabo,Petru Stipetić,,Vjećeslavu Kučan,Siniši Šalković,Cvetku Pleskalt,Obradu Štrbac,Damiru Lukavečki,Nenadu Vujanović.

            Uz srdačan pozdrav svim lovcima i kinolozima

                                 DOBRA VAM KOB zagi zagi zagi