Autor Tema: vabilica za srnjaka  (Posjeta: 117326 vremena)

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #60 u: 04. 08. 2008. 23:26:55 »
Evo slike srnjaka kojeg sam neki dan navabio na nevjerojatnih 2m.
Na žalost sam zakasnio slikati, i tako sam jedino uspio poslikati ogledalo kada me skužio i počeo bježati....

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #61 u: 18. 03. 2010. 13:11:40 »
Dali mi neko od strucnjaka na Srndaća moze reći nešto o elektronskoj  vabilici marke ,, CASS CREEK game calls ,,,jeli stavarno dobra za dozvati srndaca ili je to opet neko made in china smeće ?? Neke kolege lovci su ga navodno  stom spravicom dozvali na nekih 20m , pa im bas i nevjerujem
Jaeger-Meister

Offline sss

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #62 u: 18. 03. 2010. 18:46:06 »
Ja lani idem probati vabiti srnjaka na neku vabilicu inače nemam pojma o tome al reko da probam. I tako sjednem je i pisnem jednom ili što već i čekam kad čujem iz šume lomi, izleti na livadu srnjačić ništa posebno al srnjak, pretrči  livadu i ode. Mojoj sreći nije bilo kraja USPIO SAM. Doduše nije mi jasno zašto nije stao al dobro. Kad nakon nekoliko sekundi, BUM ŠOK iz šume izlazi domaća psina, goni mog srnjačića. Opet BUM neće više gonit. Toliko o mom vabljenju.
Rakija connected people

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 979
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #63 u: 18. 03. 2010. 18:51:25 »
 d4

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #64 u: 18. 03. 2010. 19:20:19 »

 ta vabilica funkcionira i za psine ha?? gdje se može nabavit takva??  rol rol
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline sss

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #65 u: 18. 03. 2010. 19:34:29 »
Gdje god. Kolegu mi je pri vabljenju napao škanjac bit će da je sve lakše navabit nego srnjaka. ha ha ha
Rakija connected people

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #66 u: 18. 03. 2010. 19:59:47 »

 to(škanjac) je nešto kao -imperija uzvraća udarac    happi happi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline sss

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #67 u: 18. 03. 2010. 20:22:21 »
Škanjac da ili točnije škanjac mišar. Ne znam kako se kod tebe to zove
Rakija connected people

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #68 u: 18. 03. 2010. 20:35:07 »
Dali mi neko od strucnjaka na Srndaća moze reći nešto o elektronskoj  vabilici marke ,, CASS CREEK game calls ,,,jeli stavarno dobra za dozvati srndaca ili je to opet neko made in china smeće ?? Neke kolege lovci su ga navodno  stom spravicom dozvali na nekih 20m , pa im bas i nevjerujem
Ja koristim talijansku vabilicu TecnoEst, več dvije sezone. Pa mogu vam reći da sam uspio navabiti srndača par puta. Jednom mi izašao na nekih 400m uz rub šume, kad sam mu uključio vabilicu digao glavu i pošao ravno k meni. Onda zastane, zapase se, a ja opet i tako par puta dok mi nije došao na 50m. Onda je bilo lako. Doduše u konbinaciji sam koristio i gel sa mirisom napaljene srne. Samo se ne smije preintenzivno vabiti i bilo bi poželjno da ima daljinski. Onda stavite vabilicu malo dalje od  sebe, jer on ide ravno na izvor zvuka. Ima više melodija za vabljenje, ali ja sam koristio samo tu za srndača. Vjerojatno nešto vrijedi.z14 zagi

Offline forn

  • K 100
  • **
  • Postova: 174
  • kad ja tamo, ono međutim!!!!
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #69 u: 18. 03. 2010. 22:13:25 »
Ja lani idem probati vabiti srnjaka na neku vabilicu inače nemam pojma o tome al reko da probam. I tako sjednem je i pisnem jednom ili što već i čekam kad čujem iz šume lomi, izleti na livadu srnjačić ništa posebno al srnjak, pretrči  livadu i ode. Mojoj sreći nije bilo kraja USPIO SAM. Doduše nije mi jasno zašto nije stao al dobro. Kad nakon nekoliko sekundi, BUM ŠOK iz šume izlazi domaća psina, goni mog srnjačića. Opet BUM neće više gonit. Toliko o mom vabljenju.

 hao hao hao hao  d4

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #70 u: 19. 03. 2010. 08:33:59 »
U parenju će ti doći na bilo što, ako ti je predaleko slomi grančicu i doći će provjeritii što je

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #71 u: 19. 03. 2010. 09:37:13 »
Vabilicom u pravilu se može dovabiti mladog srnjaka, bez obzira elektronska ili ona, dozvoljena, koja daje zvuk koji je izazvao čovjek (znate na šta mislim). Rijetki su majstori koji mogu dovabiti starog srnjaka, zato budite oprezni jer srnjak je možda pred izlazak, a vi ga svojim "stručnim" vabljenjem potjerate.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #72 u: 19. 03. 2010. 09:41:06 »
Tako je Tava - dođe možda do ruba i tu je u stanju stajati ko kip beskrajno - stari pokvarenjak

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: vabilica za srnjaka
« Odgovori #73 u: 19. 03. 2010. 09:47:36 »
 Prije dosta vremena jednom sam iz čiste dosade na čeki probao puhati u vlat trave. Dozvao sam srnu koja je praktički dotrčala k meni. Očito da sam proizvodio previsoke zvukove, pa je mislila da je lane. Nisam neki majstor od vabljenja, pa se više pouzdajem u strpljenje i lovačku sreču. z14

Offline sinovi

  • K
  • *
  • Postova: 2
Pisak za srnjaka
« Odgovori #74 u: 28. 07. 2010. 12:22:37 »
Zanima me da li netko ima iskustva sa vabljenjem srnjaka sa piskom! Ja već nekoliko godina dajem maksimalan trud ali ništa! I kad izađe to je nešto mlado i totalno neiskusno jer dođe skroz blizu, al pravog "BAJE" nema! Imam tri različita piska ali ni da bi! Zanima me gdje griješim!