Autor Tema: Eutanazija psa  (Posjeta: 7886 vremena)

Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: Eutanazija psa
« Odgovori #15 u: 01. 06. 2010. 20:02:33 »
jedan doktor veterine mi je objašnjavao da onaj tko želi brzu i laku smrt svom ljubimcu, neće ga dati uspavati u veterinarsku. ružno opisano, ali istinito, tko hoće riskirati, sitnom sačmom po vratu i glavi. ljubimac je mrtav dok dođe do zemlje i nezna šta mu se dogodilo. ipak sve to ima svoje. radiš protivno zakonu, ali svak razmišlja za sebe

Offline Sale Zr

  • K 100
  • **
  • Postova: 163
Odg: Eutanazija psa
« Odgovori #16 u: 02. 06. 2010. 08:40:58 »
Na žalost, i ja sam imao tu bolnu situaciju da gledam i slušam kako mi stručnjaci "humano" uspavljuju psa...Vrištao sam i ja od muke, i da sam znao da će to tako da se odradi, izabrao bih da odem u zatvor...Nikad više mi niko neće uspavljivati psa...
Šefe, koji ti je vrag?

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Eutanazija psa
« Odgovori #17 u: 02. 06. 2010. 10:04:15 »
Ja sam sudjelova  pri uspavljivanju 2 psa,svoga i od prijatelja(star 8 mjes).Prijateljev pas je utekao iz dvorista i auto ga je udarilo i slomilo kuk.Ja sam ga pridrzavao dok mu je veterinar davao inekciju u srce (T-61) i nikad brzu smrt nisam vidio.Tako brzo da dok je inekciju jos primao napravio je izdah i uginuo.Zato sam se odlucio tako svoga psa uspavat kad je oblio 11 g. star.Isti otrov isti postupak i trebalo jon je 25 minuta da ugine.Pitam veterinara zasto je trebalo 25 min da ugine.Njegov odgovor je da je pas bio pothladen (umijesto 38 stupnjeva tijela njena je bila 34) i da je zato krv sporije cirkulilara i sporije raznosila otrov po tijelu. ...............?????

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Eutanazija psa
« Odgovori #18 u: 02. 06. 2010. 16:01:12 »
Ja sam vodio od staraca pinča kuju i svoju staru njemačku ovčarku na "uspavljivanje" oni nisu mogli ali nemam neko loše iskustvo sa tim!
Pinč dobio  prvu inekciju za uspavat a kad je usnio dobio drugu  za "usmrtit"  1-2 min je trajalo a kod ovčarke malo duže!
Znači radilo se o dve inekcije prva za uspavat a druga za usmrtit tako mi je postupak objasnio veterinar i tako je i bilo.To je bilo 2003 i 2005g u Sesvetama  .
P.s obe kuje su imale  rak  što je bio razlog "uspavljivanja"
 
Hey Joe

Offline slavisa

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: Eutanazija psa
« Odgovori #19 u: 04. 06. 2010. 20:27:28 »
Trenutna smrt nastupa samo u slucaju kada se otrov ubrizga direktno u srce. 
Ohladjen ili ugrijan-svejedno je-mora odmah da umre.
Vetrinari prave greske i umjesto u srce greskom ubodu u pluca pa onda treba par minuta da se otrov apsorbuje u krvotok i izazove smrt.