Autor Tema: KRPELJI  (Posjeta: 129760 vremena)

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: KRPELJI
« Odgovori #15 u: 01. 10. 2007. 16:40:02 »
Evo mojeg iskustva! Jedino od čega moj pas nikada nije dobio krpelja je ogrlica bijele boje po nazivu SCALYBUR ili SCALIBUR. Mjenjam mu je svakih 5 mjeseci. Pas je dnevno po dva puta u šetnji u izrazito zaraženom podučju, ali krpelji mu se ne hvataju. Takočer je več i ove godine bio 20-tak puta u lovu (prepelice, jarebice i fazani) na raznim terenima te mu se niti jedan krpelj nije uhvatio. Ogrlicu SCALIBUR nabavljam od prijatelja-kolege koji je veterinar u Rotterdamu u Nizozemskoj. Za ostale preparate (Frontline,...) nisam siguran jer sam se prije i sam uvjerio u njihovu ne/učinkovitost (navodno Frontline suzbija samo ušne parazite i buhe).

Objasnio je Nikola kako i na što djeluje frontline,100 postotna zaštita ne postoji,to što na psu vidite ili ne vidite krpelja ne znači da je neko sredstvo dobro ili loše,najefikasnije je(uz neko od sredstava koje koristite) pregledati psa nakon lova,šetnje te ukloniti krpelja ukoliko ga vidite iz razloga što je njemu potrebno min. 24 sata sisanja krvi da bi zarazio psa ukoliko krpelj ima u sebi uzročnika(naravno to pretrazivanje zahtijeva vremena a učinak ovsi o pasmini,kod nekih je jako teško uočiti krpelja zbog duge guste dlake)

Možeš li saznati i napisati proizvočača i točan naziv preparata,hvala.

« Zadnja izmjena: 01. 11. 2007. 19:36:35 od medicus »

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: KRPELJI
« Odgovori #16 u: 08. 09. 2008. 23:29:34 »
Ova tema je zamrla a ima se još štošta reći.
Koju divljač "vole" ovi krvopije ?
Koliko vrsta ih kod nas sve ima?
Koje bolesti još mogu prenijeti?
Koliko je komada skinuo sa sebe netko ove godine?

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: KRPELJI
« Odgovori #17 u: 11. 10. 2008. 01:43:41 »
bajerova ampula advocat aplicira se jednako kao frontline pokriva buhe,krpelje ,sve šugarce va njske nametnike na dlaci parazite u ušima i sluznicama te sve unutarnje parazite u probavnom traktu gliste trakavice i ostale znači sve nametnike na psu iznutra i izvana cijena ovisi o težini psa za recimo psa goniča od 15-25 kg 70 kuna traje kao i frontline do 2 mjeseca maksimalno osobito pogodno za pse koji su već nešto pokupili ozbiljnije parazite ,dlakojede i sl. medicusuper malo je skupo ko ima više pasa ali ako ste već nešto donjeli u dvorište bolje tako nego da dobiju i ostali.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KRPELJI
« Odgovori #18 u: 11. 10. 2008. 14:53:09 »
Ova tema je zamrla a ima se još štošta reći.
Koju divljač "vole" ovi krvopije ?
Koliko vrsta ih kod nas sve ima?
Koje bolesti još mogu prenijeti?
Koliko je komada skinuo sa sebe netko ove godine?

.ebote,ja sam kao magnet za tu gamad,ove godine tamo 5-6-7 mjesec oko 10-15 komada sam skinuo s sebe,kod odlazaka u šumu malo-malo hodaju po ruci ili odječi.

Šta koristite za svoju zaštitu protiv krpelja?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: KRPELJI
« Odgovori #19 u: 11. 10. 2008. 15:13:07 »
protiv ovakvih se najteze izlazi na kraj.
kad se uvuce u kozu a jos sitan pa ga tesko uhvatit.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KRPELJI
« Odgovori #20 u: 11. 10. 2008. 15:15:40 »
protiv ovakvih se najteze izlazi na kraj.
kad se uvuce u kozu a jos sitan pa ga tesko uhvatit.
Ja sam jednoga skinuo i kasnije pogledao pod mikroskopom, paci kak to gadno izgleda  2p
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: KRPELJI
« Odgovori #21 u: 11. 10. 2008. 15:18:46 »
Ja mislim da ih se najvise pokupi kada se u sumi sjedi na zemlji pogotovo onoj "mahovini"zelenoj koje ima u bukovim i hrastovim sumama.
ona je puna te gamadi.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KRPELJI
« Odgovori #22 u: 11. 10. 2008. 15:29:57 »
Ja mislim da ih se najvise pokupi kada se u sumi sjedi na zemlji pogotovo onoj "mahovini"zelenoj koje ima u bukovim i hrastovim sumama.
ona je puna te gamadi.
ma, bila to bukova,hrastova ili koja druga,kad si magnet onda si magnet. Došli smo do kuruzane pokraj lovačke kuće i napunili vreču s kukuruzom,2 minute,nakon toga otišli na piće i sjedimo u kafiću i meni 2 komada hodaju po rukama,jedan lijevu ruku napada,drugi desnu. ;D ;D
A 2 minute sam bio u šumi. 2p
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: KRPELJI
« Odgovori #23 u: 11. 10. 2008. 15:43:15 »
Znaci da si dobar "domacin" za njih.
a vjeruj da ti je krv jako cijenjena medju njihovom populacijom-pucanstvom.  rol  z10

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KRPELJI
« Odgovori #24 u: 11. 10. 2008. 15:52:32 »
Znaci da si dobar "domacin" za njih.
a vjeruj da ti je krv jako cijenjena medju njihovom populacijom-pucanstvom.  rol  z10

Treba njih  2p  nisi napisao čime se boriš protiv njih osim  sauf
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: KRPELJI
« Odgovori #25 u: 11. 10. 2008. 15:53:56 »
bajerova ampula advocat aplicira se jednako kao frontline
MISLIŠ NA ADVANTIX???

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: KRPELJI
« Odgovori #26 u: 11. 10. 2008. 15:57:27 »
Nicim osim sto pripazim da ne sjedam direktno na zemlju jer onda si bas ono izlozen 100%.
a ako se i desi onda pincetu u ruke i polako ga hvatas sto blize glavi.
zato kazem ovi maleni su najgori,nemas za sta uhvatit pa zna ostat glava pod kozom a tek onda problemi nastaju.
kazu da imaju neke tekucine samo naneses preko njega i odma pusta.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KRPELJI
« Odgovori #27 u: 11. 10. 2008. 16:04:47 »
Čuo sam da se stavlja jestivo ulje,ali da to nije dobro jer onda krpelj ispušta svoje neke lučevine koje baš nisu dobre,stoga se to ne preporuča s uljem
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: KRPELJI
« Odgovori #28 u: 11. 10. 2008. 20:46:44 »
naj običniji ženski lak za nokte premažete ga i ostavite 5 minuta krpelj diše preko kože jednostavno se uguši i što je bitno uklanja se odvrtanjem suprotno od smjera kazaljke na satu pošto mu  se rilo uvija kao vijak ako ga samo čupate može ostati rilo ili cjela glava i kasnije se inficirati rol

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: KRPELJI
« Odgovori #29 u: 11. 10. 2008. 20:53:09 »
Meni je skidanje(kad se već duboko usidri) najefikasnije ručni rad. Ne prejako ga stisnuti (uštipiti)ali umjereno i duuuugo držati našpanatog.
Naravno što bliže glavi a ako je mali pincetom.
To može trajati 2,3,4 min.ali nikad mi neostane niti jedno rilo.
To mi je dosta logično jer samim pritiskom na njegovo tijelo mu se šire i oslabljuju svi udovi i konstatnom silom izvlačenja-pametniji popusti.
Najveći problem njegovog držanja je kut njegovih rila kojima"zagli"kožu i što na tim pipcima ima"kontrahakle" što je Tiho sigurno lijepo uočio pod mikroskopom.
Meni su se najčešće ljepili prilikom hodanja po visokoj travi ili provlačenjem kroz nisko raslinje...