Autor Tema: KRPELJI  (Posjeta: 129698 vremena)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KRPELJI
« Odgovori #30 u: 11. 10. 2008. 20:58:30 »
Kad ulovim slijedečega obavezno s njim pod mikroskop i fotka na forum,pa da vidite šta je to  paci
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: KRPELJI
« Odgovori #31 u: 11. 10. 2008. 21:23:29 »
Šta koristite za svoju zaštitu protiv krpelja?
Jednu ogrlicu za psa, a drugu za sebe. rol

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: KRPELJI
« Odgovori #32 u: 30. 10. 2008. 10:41:16 »
ovo nadprosječno toplo vrjeme za ovo doba godine ponovo je probudilo prirodu a samim time i neke nepoželjne goste. jučer nakon istrčavanja svojih pasa imao sam dobrih pola sata posla da njih troje dobro pregledam i očistim. frontline i slična sredstva sve više gube bitku sa krpeljima, i sve je teže obranit pse od te najezde. kako se vi dragi forumaši nosite s tim problemom?

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KRPELJI
« Odgovori #33 u: 30. 10. 2008. 10:46:40 »
Koristim dva najpopularnija sredstva na našem tržištu. Zadovoljan sam sa oba i kombiniram ih, tj. mijenjam. Čim prestanem koristit ili zaboravim stavit, unutar par tjedana na psu znam nać i više od 10 krpelja. Moj pas je  doslovno svaki dan u lovištu i nije mi problem dati 50 kuna mjesečno za njegovo zdravlje.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: KRPELJI
« Odgovori #34 u: 30. 10. 2008. 10:49:36 »
ja koristim bayerov advantix i mogu reci da on kad ga koristim nisam primjetio krpelje ni blizu
Sad su proizveli ADVOCATE o kojem sam citao al ga jos nema za kupit (gdje sam pitao), ako ga netko koristi volio bi znati dali je zadovoljan proizvodom i cijenom.

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: KRPELJI
« Odgovori #35 u: 30. 10. 2008. 10:57:42 »
ja koristim frontline cmbo ali drži jedva tjedan dana. probao sam i druge ali su se pokazali lošije. kombiniram sa šamponima, pa čak i neguvonom ali ništa ne daje neko duže rješenje. imao sam tri slučaja piroplazmoze ove godine s tim da sam kod jednog psa imao dva puta u razmaku od mjesec dana, što je zabrinjavajuče s obzirom da bi cjepivo trebalo držati 6 mjeseci..

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: KRPELJI
« Odgovori #36 u: 30. 10. 2008. 11:02:13 »
uzmi advantix do 20 kg stisni ga na 4 mjesta i nemas brige 100% kazem ti zaboravio sam
kako krpelj izgleda


Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: KRPELJI
« Odgovori #37 u: 30. 10. 2008. 22:06:04 »
najbitnije je gdje se nanese. što više na samu kožu!!!

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: KRPELJI
« Odgovori #38 u: 05. 11. 2008. 09:08:17 »
Jučer u jutro sam bio sa psima "vani" i danas sam vidio posljedice. Kuja mi je pobrala 2 krpelja i dobila piroplazmozu. Srećom, veterinari rade od 7, pa je već dobila cjepivo, tak da bi do popodne trebala biti ok.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Zoran

  • Gost
Odg: KRPELJI
« Odgovori #39 u: 05. 11. 2008. 09:08:30 »
uzmi advantix do 20 kg stisni ga na 4 mjesta i nemas brige 100% kazem ti zaboravio sam
kako krpelj izgleda



podpisujem


najbitnije je gdje se nanese. što više na samu kožu!!!

podpidujem!


adventix  d4 frontlein o bodova

Zoran

  • Gost
Odg: KRPELJI
« Odgovori #40 u: 05. 11. 2008. 09:10:06 »
Jučer u jutro sam bio sa psima "vani" i danas sam vidio posljedice. Kuja mi je pobrala 2 krpelja i dobila piroplazmozu. Srećom, veterinari rade od 7, pa je već dobila cjepivo, tak da bi do popodne trebala biti ok.

tak brzo??? cudno? da ona nije taj krpelj pokupila prije 3-4dana???
nekako prebrzo da se to vec u jutro uocilo!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KRPELJI
« Odgovori #41 u: 05. 11. 2008. 09:12:52 »
Ja koristim Kiltix ogrlicu protiv krpelja. Učinkovita je skroz naskroz, traje i do 3 mjeseca. Skinuo sam mu ogrlicu prije 2 tjedna i poslije lova ju nisam stavio. Za tjedan dana kad smo išli u lov, poskidao sam 5 komada u autu do lovačkog doma. Užas! Samo tjedan dana nije imao ogrlicu. Odma sam mu frknul nazad. Jedino kaj me kod te ogrlice boli je to kaj SMRDI KO SAM VRAG. Kad mu metnem ugrlicu, smrad se proširi po cijelom pesu, užas, nemrem ga ni podragati. Zato me zanima kakvi su dojmovi s ampulama i koje marke. Jel one isto tak smrde kad se nanesu na psa ili ne?

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: KRPELJI
« Odgovori #42 u: 05. 11. 2008. 09:15:06 »
Jučer u jutro sam bio sa psima "vani" i danas sam vidio posljedice. Kuja mi je pobrala 2 krpelja i dobila piroplazmozu. Srećom, veterinari rade od 7, pa je već dobila cjepivo, tak da bi do popodne trebala biti ok.

tak brzo??? cudno? da ona nije taj krpelj pokupila prije 3-4dana???
nekako prebrzo da se to vec u jutro uocilo!

krpelju treba 24 sata da zarazi psa, a to ti je to. Osim toga vidi se i po simptomima: malo povišena temp, ubrzano bilo, malaksalost i slaba volja za jelom. Jučer poslijepodne je bilo sve super, ali danas u jutro koma.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: KRPELJI
« Odgovori #43 u: 05. 11. 2008. 09:17:25 »
Ja koristim Kiltix ogrlicu protiv krpelja. Učinkovita je skroz naskroz, traje i do 3 mjeseca. Skinuo sam mu ogrlicu prije 2 tjedna i poslije lova ju nisam stavio. Za tjedan dana kad smo išli u lov, poskidao sam 5 komada u autu do lovačkog doma. Užas! Samo tjedan dana nije imao ogrlicu. Odma sam mu frknul nazad. Jedino kaj me kod te ogrlice boli je to kaj SMRDI KO SAM VRAG. Kad mu metnem ugrlicu, smrad se proširi po cijelom pesu, užas, nemrem ga ni podragati. Zato me zanima kakvi su dojmovi s ampulama i koje marke. Jel one isto tak smrde kad se nanesu na psa ili ne?

Koliko ja znam, od ampula pas ne smrdi. Mala doza (par ml) i ide izravno na kožu u predjelu vrata, odmah iza glave kako pas nebi mogao polizati.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KRPELJI
« Odgovori #44 u: 05. 11. 2008. 09:23:48 »
I još jedna stvar. Kad sam mu trgao te krpelje, mislim da su 2 glave ostale u koži. E sad trebam savjet dal da odem do veterinara na pregled preventivno ili se u pravilu ne bi smjelo niš dogodit pesu? Jednog SÐ-ua koji je odrastao sa mnom sam izgubio zbog krpelja jer je dobil meningitis. Da idem veterinaru ili ne?