Autor Tema: KRPELJI  (Posjeta: 129684 vremena)

Zoran

  • Gost
KRPELJI
« u: 10. 05. 2007. 10:47:55 »
KAKO I STA JE NAJBOLJE VISE RADITI PROTIV KRPELJAččč

JA IMAM PROBLEM SA NJIM TJ.PAS
IMA SVE I AMPULU ALI GA OPET NAPADAJU

JELI TO SAD ZBOG VEREMENA OVOGA STO JE ZIMA BILA BLAGA
PA SU KRPELJI POLUDILIččč ččč



Offline Gogo

  • K
  • *
  • Postova: 63
    • LS OBŽ
Odg: KRPELJI
« Odgovori #1 u: 10. 05. 2007. 15:01:00 »
KAKO I STA JE NAJBOLJE VISE RADITI PROTIV KRPELJAččč

JA IMAM PROBLEM SA NJIM TJ.PAS
IMA SVE I AMPULU ALI GA OPET NAPADAJU

JELI TO SAD ZBOG VEREMENA OVOGA STO JE ZIMA BILA BLAGA
PA SU KRPELJI POLUDILIččč ččč




Stvarno ima puno krpelja u šumi,užas.
jučer sam sjeo u travu kraj psa i za par sekundi vidim 2 kako mi hodaju po hlačama...okrenem psa na leča da ga pregledam i vidim 3 komada kako mu se motaju oko jaja ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KRPELJI
« Odgovori #2 u: 10. 05. 2007. 18:23:35 »
Zima nije vise zima.
Neki samponi ih odbijaju na par dana,ima prasaka nekoliko ali posto na Pagu ih ima oduvijek previse mi smo koristili neku smrdljivu tekucinu i spricali pse s time jer drugacije se vise nije moglo.Ta ih ubija brzo ,a na psima nisam primijetio da ih smeta >:(

Offline Gogo

  • K
  • *
  • Postova: 63
    • LS OBŽ
Odg: KRPELJI
« Odgovori #3 u: 10. 05. 2007. 23:16:16 »
Frontline sprej,košta nekih stotinjak kuna.

Zoran

  • Gost
Odg: KRPELJI
« Odgovori #4 u: 11. 05. 2007. 10:30:06 »
Gogo kaj ti to imaš krvosljednika, prekrasan je i na žalost zanemaren u našoj kinologiji!

KAKVE VEZE IMA GOGO I KRVOSLJDNIK SA KRPELJIMA ččč ččč
nista protiv goge i krvosljednika, ali dali se moze ikad tema neka zavrsiti bez nekih pitanje koje ne pripadaju toj temi ččč ččč >:(

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: KRPELJI
« Odgovori #5 u: 11. 05. 2007. 11:41:51 »
Gogo kaj ti to imaš krvosljednika, prekrasan je i na žalost zanemaren u našoj kinologiji!

KAKVE VEZE IMA GOGO I KRVOSLJDNIK SA KRPELJIMA ččč ččč
nista protiv goge i krvosljednika, ali dali se moze ikad tema neka zavrsiti bez nekih pitanje koje ne pripadaju toj temi ččč ččč >:(

Bez uvrede, vrijedi za sve. Trebalo bi se držati tema. Za chat ili zafrkancije ima otvoren poseban topic - ZAFRKANCIJE FORUMAŠA.
Ako se pojavi kakav post koji nema veze s temom . BRIŠEM.
Forum se polako razvija, otvara se dosta tema, a chatanjem i postovima nevezanim za temu gubi se preglednost.

Zoran

  • Gost
Odg: KRPELJI
« Odgovori #6 u: 11. 05. 2007. 13:16:53 »
Frontline sprej,košta nekih stotinjak kuna.

ja kupujem od bayera anpulu
prosle godine je bila odlicna, ona radi tako da spreci krpelja da dojde uopce na psa i kod u griza krpelja ga ubija.
dok sam kupovo frontline onda je bijo uzas pune je bijo uvjek krpelja ali su bili uginuli na psu.
dok sa bayerom sam bio zadovoljan, a sad neznam sta je dva sam icupo krpelja moram ga sad pratiti i dalje.
zato neznam dali su ovo ljeto krpelji odprnije na ampule.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: KRPELJI
« Odgovori #7 u: 11. 05. 2007. 13:30:27 »
evo c/p s jedne stranice:
P: Poštovani, imam psa landseera i svake godine se u ovo doba pojavljuju krpelji (mali sitni sivkasti) oko očiju. Koristimo Frontline ali protiv ovih sitnih ne pomaže. Trudim se pratiti i skidati ih. No, nisam bila u mogučnosti da to radim par dana i sad ih ima previše. Molim Vas da mi savjetujete šta da radim i kako da ih uklonim. Hvala. Deni

O: Frontline (fipronil djelatna tvar ) nije repelent tj ne odbija buhe i krpelje več ih ubija kad počnu sisati, tj. djeluje na živčane stanice i izaziva nekontroliranu aktivnost središnjeg živčanog sustava insekta što dovodi do uginuča.

Ono što možete učiniti jest ili mehanički odstranjivati krpelje ili psu stavljati jedan od preparata koji imaju repelentni učinak (odbijaju buhe i krpelje) u obliku spot on (ampula), npr. Bayer - Advantix ili ogrlice, npr. Kiltix.

Takočer prije sezone krpelja svom psu možete davati preparate koje sadrže češnjak koji je prirodni repelent, npr:Vetzyme - Garlictablete i Canina češnjak table


i još nešto:

U trgovinama ************ možete pronači ampule i sprejeve koji štite životinju od buha i krpelja, kao što su " Frontline" i "Advantix", zatim antiparazitske ogrlice od kojih preporučamo "Kiltix". Osim toga možete nabaviti i sredstva za prskanje okoline, tj. dvorišta kao što je "Biokill "sprej i "Neopitroid EC" emulzija.

   

P: U kojim vremenskim razmacima je psu potrebno aplicirati zaštitu protiv buha i krpelja (Frontline ili Advantix ampulu)č Postoji li opasnost da pas tijekom ljeta oboli od krpeljne bolestič

O: Poželjno je da svog psa tretirate jednim od navedenih preparata svakih 30 dana, jer u tom periodu pružaju sigurnu zaštitu protiv krpelja.

Opasnost da pas oboli od piroplazmoze (parazitarne bolesti koju prenose krpelji) postoji i tijekom ljeta, pogotovo ako je vrijeme promjenljivo, kišno, s nešto nižim temperaturama - kao što je ovih dana u Zagrebu i okolici.

Jako je važno napomenuti da pas ne smije biti izložen močenju (kupanje, kiša, mokra trava i sl.) minimalno dva dana prije i dva dana poslije primjene bilo kojeg od navedenih preparata, da bi se djelatna tvar mogla u tom periodu apsorbirati u masne stanice potkožja i dlačnog folikula.

Ukoliko niste zaštitili svog psa duži period, a primijetili ste na njemu krpelja, svakako obratite pažnju na ponašanje Vašeg ljubimca. Ako pas ne jede, nije razigran kao obično, boja mokrače je promijenjena (tamno narančasta do crvena) i ima povišenu tjelesnu temperaturu (psima se temperatura mjeri rektalno i smatra se povišenom ako je iznad 38,5ºC), obavezno se bez odlaganja obratite svom veterinaru. Navedeni simptomi mogli bi značiti da je pas obolio od piroplazmoze, koja se uspješno liječi ako se terapija započne na vrijeme.
« Zadnja izmjena: 11. 05. 2007. 13:33:05 od Nikola »

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: KRPELJI
« Odgovori #8 u: 11. 09. 2007. 17:47:00 »
psa obavezno vakcinisati protiv borelioze.



Gdje ti zivis i da li je to kod vas rutinska vakcinacija ččč,kako se zove vakcina i koji je proizvodjac,hvala

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: KRPELJI
« Odgovori #9 u: 11. 09. 2007. 18:34:58 »
u njemackoj je rutinska ko je proizvodjac neznam
steta sto je ima samo za pse a ne i za nas jer
ovdje je skoro svaki treci krpelj zarazen boreliozom.
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KRPELJI
« Odgovori #10 u: 12. 09. 2007. 08:10:49 »
moj pas ima nonstop kiltix ogrlicu na sebi i mogu vam reči da je djelotvorna 100%. nijedan krpelj! mijenjam mu svaka 2 mjeseca.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: KRPELJI
« Odgovori #11 u: 12. 09. 2007. 11:21:59 »
Imam oštrodlake jazavčare , koje redovno tretiram frontline-om tijekom cijele godine .
Jedna ampula mjesečno po psu i zadovoljan sam rezultatima.Nemogu reči da tu itamo ne načem pri četkanju koje ,naročito tijekom prolječa, ali to je zanemarivo.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline forrest spirit

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: KRPELJI
« Odgovori #12 u: 17. 09. 2007. 18:22:55 »
Ja koristim Exspot, ni jednog krpelja nisam našla, za razliku od kad sam stavljala Advantix ili Frontline i poslije svake šetnje bar jednog našla. A i jeftinije mi je, pogotovo za bernera od 60 kg, za malu gordonicu je tu negdje cijena. Jedna ampula košta 22-25 kn, za psa do 15 kg ide jedna, a preko 15 kg idu dvije ampule, bez obzira dal ima 16 il 60 kg.

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: KRPELJI
« Odgovori #13 u: 17. 09. 2007. 18:53:31 »
Ja sam stavljao neku ampulu, kao sipas na 3-4 tacke duz kicme, a stvarno ne znam kako se zove!Stavlam samo u proljece (tako rekose veterinari) i mogu vam reci da nema ni jednog krpelaja niti buva
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline ABEL

  • K
  • *
  • Postova: 38
Odg: KRPELJI
« Odgovori #14 u: 01. 10. 2007. 14:28:41 »
Evo mojeg iskustva! Jedino od čega moj pas nikada nije dobio krpelja je ogrlica bijele boje po nazivu SCALYBUR ili SCALIBUR. Mjenjam mu je svakih 5 mjeseci. Pas je dnevno po dva puta u šetnji u izrazito zaraženom podučju, ali krpelji mu se ne hvataju. Takočer je več i ove godine bio 20-tak puta u lovu (prepelice, jarebice i fazani) na raznim terenima te mu se niti jedan krpelj nije uhvatio. Ogrlicu SCALIBUR nabavljam od prijatelja-kolege koji je veterinar u Rotterdamu u Nizozemskoj. Za ostale preparate (Frontline,...) nisam siguran jer sam se prije i sam uvjerio u njihovu ne/učinkovitost (navodno Frontline suzbija samo ušne parazite i buhe).