Autor Tema: KRPELJI  (Posjeta: 131582 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: KRPELJI
« Odgovori #90 u: 03. 05. 2009. 00:26:34 »
Ovi genetičari modificirali krompir na koji ne ide zlatica navodno sa nekom kombinacijom gena zlatice(sad zlatica konta da joj krompir dođe rođak) :shok: :shok: :shok: hao
e.........ako uspiju sada sa genima pasa i krpelja ...... z1................ fre
Tyger pa šta je sad problem tu neće sad zlatica na pse ......... hao hao hao
halo kerber..vozdra... hao hao hao ref
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: KRPELJI
« Odgovori #91 u: 03. 05. 2009. 09:42:46 »
Redžo ostavi se gamacida, puno je pasa otišlo zbog toga, to je baš pravi otrov!!! Meni je stari zajebo posavca, jedva sam ga spasio. Ako se koristi mora se psa odmah nakon toga dobro okupati jer se počnu lizati i zbogom, pogotovo ako ne paziš na dozu!!

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: KRPELJI
« Odgovori #92 u: 03. 05. 2009. 13:24:46 »
Eto bi već bilo bolje dobiješ pse koji drže u mjestu kao krpelj d4

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KRPELJI
« Odgovori #93 u: 03. 05. 2009. 14:23:41 »
bajerova ampula advocat aplicira se jednako kao frontline pokriva buhe,krpelje ,sve šugarce va njske nametnike na dlaci parazite u ušima i sluznicama te sve unutarnje parazite u probavnom traktu gliste trakavice i ostale znači sve nametnike na psu iznutra i izvana cijena ovisi o težini psa za recimo psa goniča od 15-25 kg 70 kuna traje kao i frontline do 2 mjeseca maksimalno osobito pogodno za pse koji su već nešto pokupili ozbiljnije parazite ,dlakojede i sl. medicusuper malo je skupo ko ima više pasa ali ako ste već nešto donjeli u dvorište bolje tako nego da dobiju i ostali.

Kolega, ja sam čuo da Advocat nije protiv krpelja, protiv buha i ostalih nametnika djeluje, ali ne i protiv krpelja.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: KRPELJI
« Odgovori #94 u: 03. 05. 2009. 17:08:41 »
Djelimično točno ja sam ju uzeo kad mi je jedan pas dobio šugarce u podacima od ljeka nije navedeno da pokriva i krpelje ali mi je veterinar rekao da dobro radi i za njih ali zbog marketinga ali da bi kupili i posebno za krpelje nije navedeno.                    Tih mjesec i pol nisam štitio psa s ničim drugim a pas je redovno išao u prirodu s ostalima koji su dobili ampule i rezultat je  bio isti

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KRPELJI
« Odgovori #95 u: 03. 05. 2009. 17:28:05 »
2 kerber: thx na odgovoru, baš je vrijeme kad opet mom štenetu moram staviti sredstvo pa se malo raspitujem, do sad sam dva puta koristio Frontline... šteta što Frontline nije repelent, jer znam na kujici naći krpelje kako hodaju, a od dosta ljudi sam čuo kako je njihov pas imao alergijsku reakciju na Advantix, koji je ujedno i repelent, pa se zato bojim ići na Advantix...

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: KRPELJI
« Odgovori #96 u: 04. 05. 2009. 00:36:33 »
Redžo ostavi se gamacida, puno je pasa otišlo zbog toga, to je baš pravi otrov!!! Meni je stari zajebo posavca, jedva sam ga spasio. Ako se koristi mora se psa odmah nakon toga dobro okupati jer se počnu lizati i zbogom, pogotovo ako ne paziš na dozu!!
Nije problem u lizanju nego o večoj količini gamacida (koja nije pravilan rastvor) a otrov uđe kroz kožu i onda nastaju problemi da ne nabrajam.
Nikoga ne nagovaram i ja sam imao jednom problem ali je greška do mene(nepravilan omjer i istekao bio rok trajanja)Iskustvo više da se strogo pazi.Probao sam i druga sredstva ali sam sa ovim načinom najzadovoljniji.Sin mi je veterinar i odredi mi sad količinu i omjer rastvora sa vodom i sve je o.k.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: KRPELJI
« Odgovori #97 u: 07. 05. 2009. 00:15:17 »
Redžo ostavi se gamacida, puno je pasa otišlo zbog toga, to je baš pravi otrov!!! Meni je stari zajebo posavca, jedva sam ga spasio. Ako se koristi mora se psa odmah nakon toga dobro okupati jer se počnu lizati i zbogom, pogotovo ako ne paziš na dozu!!
Nije problem u lizanju nego o večoj količini gamacida (koja nije pravilan rastvor) a otrov uđe kroz kožu i onda nastaju problemi da ne nabrajam.
Nikoga ne nagovaram i ja sam imao jednom problem ali je greška do mene(nepravilan omjer i istekao bio rok trajanja)Iskustvo više da se strogo pazi.Probao sam i druga sredstva ali sam sa ovim načinom najzadovoljniji.Sin mi je veterinar i odredi mi sad količinu i omjer rastvora sa vodom i sve je o.k.


dobro zboriš, kad kažeš da se pazi na omjere, a što se tiče krpelja, samo zaraženi krpelji su opasni po psa, ne baš svaki koji dospije na beštiju zagi

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: KRPELJI
« Odgovori #98 u: 30. 06. 2009. 23:08:16 »
Karta starog kontinenta i podrucja koja su ispitana i u kojima ima zarazenih krpelja.


Ja sam se vakcinisao protiv zarasa koje prenose ovi mali ali opaki paraziti.

Vakcinacija se sastoji od vakcinacije druge revakcinacije posle mesec dana i od druge revakcinacije koja se daje godinu dana nakon prve vakcine i zastita traje 10 godina.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: KRPELJI
« Odgovori #99 u: 30. 06. 2009. 23:14:48 »
ovo je samo fsme (zapaljenje mozga) ima jos i borelioza i protiv nje nema vakcine
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: KRPELJI
« Odgovori #100 u: 30. 06. 2009. 23:22:10 »
ovo je samo fsme (zapaljenje mozga) ima jos i borelioza i protiv nje nema vakcine
Mi u Bosni još nismo čuli da je bilo ko obolio od zapaljenja mozga! Šta nam se ima zapalit. Pa naučno je dokazano da ni x zraka neće kroz bošnjaka!!! ref ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: KRPELJI
« Odgovori #101 u: 05. 07. 2009. 23:46:25 »
 hao hao hao hao hao hao d4 d4 d4
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: KRPELJI
« Odgovori #102 u: 19. 09. 2009. 22:24:35 »
Dugo nije bilo aktivnosti, pa da ne padne u zaborav....ovo su 2 koji su skinuta sa psa proljetos, pa ih čuvam u etanolu.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: KRPELJI
« Odgovori #103 u: 20. 09. 2009. 09:38:21 »
koje je je najefikasnije sredstvo djeletvorno protiv ovih "hajvana"?
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: KRPELJI
« Odgovori #104 u: 20. 09. 2009. 10:48:52 »


Lično sam koristio ovaj zeleni ULTRAZVUČNI aparatić i mogu vam reći da sam bio jako zadovoljan sa njegovom efikasnosću.
Me ma nikakvog mirisa , čuje te ga samo ako ga direkno naslonite na UHO.
Pričvrsti te ma negde kao privezak na deo garderobe ili opreme.
Negova upotreba je jednostavna povlačenjem ovog crvenog jezičke-trakice aktivira se rad aparata koji traje godinu dana to jest radni vek baterije za napajanje.
I ovaj malo drugačijeg oblika i crne boje namenjen je za lovačke pse.

Cena ovih ULTRAZVUČNIH aparata je 25 EUR-a u FRANKONIA prodajnim centrima.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.