Autor Tema: molim za savjet  (Posjeta: 5406 vremena)

Offline tornjak

  • K
  • *
  • Postova: 17
  • LoV,lOv,LoV i SaMo LoV
molim za savjet
« u: 02. 02. 2009. 15:29:27 »
drage kolege molim Vas za misljenje i ujedno i pomoć,imam posavskog goniča starosti 6 mjeseci,obavio sam sve potrebne radnje,čišćenje,vakcinaciju i revakcinaciju,strogo pazim na ishranu i sve je bilo OK,pas nevjerojatno razigran i veseo do prije nekih 10-ak dana,gdje odjednom neće da jede ništa osim malo salame i to skroz malo sa puno tečnosti,veterinari daju razne dijagnoze,štenećak,upala mokraćnih kanala,gliste,crijevnu upalu itd,na to sve su mu dali bruku injekcija i ne znam ni ja više šta već ali stanje se ne mijenja nimalo isto pa isto,ako neko od Vas ima neki prijedlog ili je imao neku sličnu situaciju bio bih beskrajno zahvalan na savjetu,pozdrav!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: molim za savjet
« Odgovori #1 u: 02. 02. 2009. 16:39:52 »
tornjak,je li ti reće veterinari.To znaći da ih mijenjaš,nemaš povjerenja pa drugom i tako.Mada se malo veterinara ozbiljno bavi psima i mačkama pa im je i dijagnosticiranje možda malo od "čibuka",svaka bolest ima svoje simptome a veterina je oblast koju ne treba podcijeniti pa kako da ti bilo ko sa foruma postavi dijagnozu psu na osnovu čega?Po meni moraš imati ozbiljnog veterinara koji ti stalno mora pratiti stanje i lijećiti psa.Postoje i infuzije za oporavak psa i tako dalje.Ja te mogu uputiti na neke koji imaju iskustva u liječenju i pasa pa nazovi(tel na p.m.)
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline tornjak

  • K
  • *
  • Postova: 17
  • LoV,lOv,LoV i SaMo LoV
Odg: molim za savjet
« Odgovori #2 u: 03. 02. 2009. 10:42:10 »
pa nije da nemam povjerenja u veterinare,nego svi su dali drugačiju dijagnozu i različite lijekove i infuzije kao što kažeš i naravno pomasno naplatili,ali nažalost ništa nije pomoglo pa sam se obratio ovim putem misleći da ću dobiti neki koristan savjet ali eto kolege izgleda nisu voljne da mi pomognu,tebi Redžo u svakom slučaju hvala i nazvat ću doktora kao sto si mi rekao.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: molim za savjet
« Odgovori #3 u: 03. 02. 2009. 10:48:18 »
drage kolege molim Vas za misljenje i ujedno i pomoć,imam posavskog goniča starosti 6 mjeseci,obavio sam sve potrebne radnje,čišćenje,vakcinaciju i revakcinaciju,strogo pazim na ishranu i sve je bilo OK,pas nevjerojatno razigran i veseo do prije nekih 10-ak dana,gdje odjednom neće da jede ništa osim malo salame i to skroz malo sa puno tečnosti,veterinari daju razne dijagnoze,štenećak,upala mokraćnih kanala,gliste,crijevnu upalu itd,na to sve su mu dali bruku injekcija i ne znam ni ja više šta već ali stanje se ne mijenja nimalo isto pa isto,ako neko od Vas ima neki prijedlog ili je imao neku sličnu situaciju bio bih beskrajno zahvalan na savjetu,pozdrav!
Ako si blizu Zagreba svakako Ti savjetujem da s psom dođeš na Kliniku za male životinje Veterinarskog fakulteta u Zagrebu.
Na jednom mjestu psa pregledaju vrhunski kliničari s najmodernijom opremom.
Da košta - košta!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: molim za savjet
« Odgovori #4 u: 03. 02. 2009. 11:22:18 »
Odgovori: Dali pas ma normalnu stolicu, dali povraca, dali ima temperaturu, dali naglo mrshavi, dali se igra, dali cvili, dali ima prinudni polozaj (savijen ko kifla), kada su tacno poceli simptomi?
Dok se ne utvrdi tacna dijagnoza psu davati:
-  intravenske i podkozne infuzije fiziloshkog rastvora i 5% glikoze svakog dana,
- Spricem preku usta psu davati po 10 ml teleceg bujona na svaki sat vremena. Na isti nacin davati pirincanu vodu,
- Ako pas povraca ukljuciti injekcije Reglan  svakih 12 sati i 1/2 Amp.Ranitidina jednom dnevno.
Psa obavezno drzati u kucnim uvjetima zbog niskih temperatura koji mogu biti sada fatalni za njega. Koliko je to moguce biti uz psa jer je njemu to najvaznija i daje mu snagu pregrmiti bolest.
Slobodno me kontaktiraj putem privatnih poruka i u okviru ovog foruma. Shvati situaciju kao vrlo ozbiljnu i nemoj odlagati njeno resavanje.
Sve najbolje.

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: molim za savjet
« Odgovori #5 u: 03. 02. 2009. 15:02:55 »
Odgovori: Dali pas ma normalnu stolicu, dali povraca, dali ima temperaturu, dali naglo mrshavi, dali se igra, dali cvili, dali ima prinudni polozaj (savijen ko kifla), kada su tacno poceli simptomi?
Dok se ne utvrdi tacna dijagnoza psu davati:
-  intravenske i podkozne infuzije fiziloshkog rastvora i 5% glikoze svakog dana,
- Spricem preku usta psu davati po 10 ml teleceg bujona na svaki sat vremena. Na isti nacin davati pirincanu vodu,
- Ako pas povraca ukljuciti injekcije Reglan  svakih 12 sati i 1/2 Amp.Ranitidina jednom dnevno.
Psa obavezno drzati u kucnim uvjetima zbog niskih temperatura koji mogu biti sada fatalni za njega. Koliko je to moguce biti uz psa jer je njemu to najvaznija i daje mu snagu pregrmiti bolest.
Slobodno me kontaktiraj putem privatnih poruka i u okviru ovog foruma. Shvati situaciju kao vrlo ozbiljnu i nemoj odlagati njeno resavanje.
Sve najbolje.


Jeste li vi veterinar?

podkožne infuzije su sveta voda i nece pomoci. ako je pas dehidriran ne smije dobijati glukozu kao infuzuiju vec samo booster dozu jednu ili dvije sprce. ako povraca i ima proljev treba bobijati Ringer otopinu a ne fiziološku plus ako se radi o parvu ili sličnoj virusnoj bolesti treba jos  otopinu da sprjeci izlazak tekucine iz krvnih zila.

ako povraca i ima proljev NESMIJE NISTA na usta dobijati ni slucajno. sve preko zile.

jeli psu izvadjena krv? virus ili bakterija? povracanje, proljev?
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: molim za savjet
« Odgovori #6 u: 03. 02. 2009. 17:33:50 »
Intravenske infuzije  su najbrzi i najsigurniji nacin za rehidrataciju psa koja je sigurno preko potrebna.
Glikoza ce kompenzirati smanjeni unos hrane i osveziti psa.
Bujon na usta ce odrzati pasazu u crevu koja je  poremecena.
Kada se doda i antiemetik i H-2 bloker smanjuje se cestota povracanja.
Ova terapija daje vreme psu da se sam izbori protiv viroze (verujem corona virus jer pas je vakcinisan od parvoviroze).
Ja sam medicine i pre 3 meseca sa tom terapijom sam spasio 5 mojih mladih baracica a epizoda je trajala 10 dana. Veterinari koji su ih pre toga pregledavali i mudrovali  redom su se cudili kako je to moguce da nije bilo niti jednog egzitusa. Oni su prognozirali da bi ja trebao biti sretan ako ostanu ziva dva od pet stenaca i govorili o bezizlaznosti situacija...Bash briga veterinare ako im umre pacijent jer niko za to nikad nije odgovarao. Ali nisu bili u pravu definitivno.
Forum nije mesto za medicinske debate i ovo je moj poslednji post na ovoj temi jer sam samo zeleo pomoci tornjaku.
Vi Anni i dalje debatirajte i predpostavljajte o cemu se radi dok vam pacijenti stradaju. 

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: molim za savjet
« Odgovori #7 u: 03. 02. 2009. 17:36:22 »
Ispravka: Po struci sam doktor medicine-specijalist klinicke farmakologije.

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: molim za savjet
« Odgovori #8 u: 03. 02. 2009. 18:52:52 »
nisam htjela te naljutiti. moja ambulanta liječi zadarski azil i imamo jaaaako puno iskustva sa parvom, coronom, HCC-om... i ja ne debatiram dok moji pacijenti stradavaju... a tebi svaka čast ako si izlječio svoje pse..

corona (isto kao i parvo) uzrokuje jaku upalu želuca i crijeva i jako je kontraindicirano davati išta na usta jer se samo jos više iritira sluznica.. a pasaža nije poremećena ... glukoza se mladom psu treba davati svakako jer ce pasti u hipglikemiju ali ne kao infuzija kap po kap.. sa anti emetikom se slažem
isto tako je parvo i corona virus jako endoteliotropan te povećava propusnost krvnih žila te to treba spriječiti i naravno antbiotik da spriječi sekzndarce a ako imate serum "stagloban" imate dobre šanse...

mi imamo redovite epizootije parva i ostalih štenećih bolesti i kao i ti samo sam htjela pomoći...
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: molim za savjet
« Odgovori #9 u: 03. 02. 2009. 19:06:31 »
psa na stol u vet.
dobru anamnezu
vađenje krvi
korak po korak i mora de se riješi



Offline tornjak

  • K
  • *
  • Postova: 17
  • LoV,lOv,LoV i SaMo LoV
Odg: molim za savjet
« Odgovori #10 u: 04. 02. 2009. 12:43:50 »
puno hvala kolegama na trudu,ja sam ovo htio podijeliti s vama i ako je neko imao slican slucaj jer veterinari u ovom slucaju zaista nista nisu pogodili niti uradili osim sto su svi davali neke infuzije koje su cini mi se samo pogorsali stanje!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: molim za savjet
« Odgovori #11 u: 04. 02. 2009. 14:17:45 »
psa na stol u vet.
dobru anamnezu
vađenje krvi
korak po korak i mora de se riješi



Tak je! Oni daju dijagnozu a psa nisu ni vidjeli. Jako mudro... Meni se auto pokvario, aj pogodi kaj mu je...

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: molim za savjet
« Odgovori #12 u: 04. 02. 2009. 14:28:01 »
Nije ni čudo kad je LADA pic lizi
Ćaća viče mater plače!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: molim za savjet
« Odgovori #13 u: 04. 02. 2009. 14:29:04 »
Nije ni čudo kad je LADA pic lizi
Veliš pokvarena ja čim izađe iz tvornice...  hao