Autor Tema: STERILIZACIJA  (Posjeta: 6084 vremena)

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
STERILIZACIJA
« u: 20. 06. 2012. 12:28:51 »
Nisam listajući naišao na ovu temu, pa dozvolite da na ovaj način postavim pitanje. Također, oprostite na nepredstavljanju, duže sam registriran, ali neaktivan član, ili sam možda ti već učinio  sor ?
Dakle, vlasnik sam šestomjesečne kujice oštrodlakog jazavčara iz odličnog legla, pa kako u svom stanu ne vidim uvjeta za njeno štenjenje, razmišljam o sterilizaciji. Kakva su iskustva lovaca i preporuke veterinara u vezi kasnije zainteresiranosti za lov i općenito temperamenta, te daljnje lovačke uporabljivosti takve kuje ?

welcome welcome welcome welcome welcome welcome
Prije pisanja i diskusije na Forumu Lovac red je da se predstavis u rubriku namjenjenu za to. Team lovac
« Zadnja izmjena: 20. 06. 2012. 15:39:36 od Schultz and Larsen »

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #1 u: 28. 06. 2012. 10:19:41 »
Evo, predstavio sam se prekjučer, no odgovora ni za lijek. Zar nitko od uvaženih kolega lovaca nema iskustava s opisanom problematikom ?

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #2 u: 28. 06. 2012. 12:14:49 »
...pa kako u svom stanu ne vidim uvjeta za njeno štenjenje, razmišljam o sterilizaciji. Kakva su iskustva lovaca i preporuke veterinara u vezi kasnije zainteresiranosti za lov i općenito temperamenta, te daljnje lovačke uporabljivosti takve kuje ?


Vazektomija kod sredovječnih muškaraca je normalan zahvat u zapadnim zemljama,čak se pokazalo da smanjuje rizik od raka prostate,stoga Vam toplo preporučam da idete na takvu operaciju.
Što se tiče kuje vjerujem da joj nešto mirniji temperament vlasnika nakon zahvata neće naškoditi kod ispoljavanja nasljednih osobina...
Ujedno,drago mi je što ste Vaš problem bestijalnosti podijelili sa nama,nije bilo baš lako priznati taj problem javno ali to je najbolji korak prema izlječenju.
Samo naprijed Ivo,forum Lovac je uz Vas!!!  zagi
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #3 u: 28. 06. 2012. 14:37:05 »
 Fratt -   hao hao hao hao ne znam kad sam se ovak nasmijao  hao hao hao hao
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #4 u: 28. 06. 2012. 15:58:37 »
 hao hao


Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #5 u: 28. 06. 2012. 15:59:56 »
 hao hao hao dobro,ajmo sad ozbiljno..ja imam kujicu brak jazavcara staru 7g a zbog istog razoga sterilizirao ju sa negdje 2g i nikakvih promjena nisam primjetio ni u lovu ni u njenoj glavi niti u ficikom izgledu,mislim na debljanje zagi

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #6 u: 29. 06. 2012. 11:36:06 »
hao hao hao dobro,ajmo sad ozbiljno..ja imam kujicu brak jazavcara staru 7g a zbog istog razoga sterilizirao ju sa negdje 2g i nikakvih promjena nisam primjetio ni u lovu ni u njenoj glavi niti u ficikom izgledu,mislim na debljanje zagi

Kolega deeejane, hvala na odgovoru, ovo zvuči ohrabrujuće. Da li je kuja prethodno imala koje leglo; pitam stoga što razmišljam o sterilizaciji u još uvijek štenećoj fazi ? Drago mi je da su se ostali kolege slatko nasmijali, makar i na moj račun, smijeh je sjajna terapija. Međutim, još nije pronađena terapija za ovoga gore okorjelog toksikomana, incestuoznog geliptera i luftiguza :tommy:koji me čeka iza svake okuke, a ja mu, svečano obećavam, neću ostajati dužan  2p !

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #7 u: 30. 06. 2012. 00:09:31 »
Da imam kujicu , steriliziral bi ju bez problema i grižnje savjesti,
Ako je u pitanju muški pas to nebi napravil ni u ludilu . pesi zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: STERILIZACIJA
« Odgovori #8 u: 30. 06. 2012. 01:28:35 »
gle,sto prije to bolje,pusti ju da odradi prvo tjeranje(bez sexa naravno ;D) i onda na rez..ja sam sa svojom cekao toliko jer sam razmisljao o leglu,dvoumio se jer i sam zivim u stanu,a ne pita se samo mene..sto se tice kastracije,lovac 1,princip je isti sve su ostalo nijanse..al ja svog psa ne bi dao na kastraciju ;D,nekak i mene zaboli...malo sebicno ali.. zagi