Autor Tema: Stradanje lovačkih pasa u lovu  (Posjeta: 13016 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #30 u: 26. 11. 2008. 13:47:03 »
evo nešto staro
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #31 u: 26. 11. 2008. 20:46:31 »
U jeb... naježija sam se cili, šta bi tek ljudsom  tkivu napravija....
Preobračenik

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #32 u: 26. 11. 2008. 21:00:27 »
gater je sran.e i baš ga zbog toga izbjegavam
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #33 u: 26. 11. 2008. 22:04:32 »
gater je sran.e i baš ga zbog toga izbjegavam

je! d4

mnogi to smatraju zabavljalištem-osim vlasnika stradalih pasa.
već se broje veprovi u gaterima po tome koji ima iza sebe više uništenih pasa.
iskreno meni to baš nema smisla:
1.ako je mlad i neiskusan pas kod već "dresiranog" vepra-najebat će
2.stari iskusni pas tamo nema šta tražiti jer zna posao-a ipak može bez veze najebat

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #34 u: 26. 11. 2008. 23:30:39 »
evo jedan vrlo koristan  link........http://www.cazadorescutgear.com/



normalna stvar je da psi nastradaju upravo zbog toga se ne treba sramit  cutgear prsluka...ma da se cesto zna desiti i da i tu pas nastrada ali je ipak malo sigurniji dok ima zastitu.

lijepi pozdrav
« Zadnja izmjena: 26. 11. 2008. 23:39:36 od BigGame »

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #35 u: 26. 11. 2008. 23:55:15 »
Kolege žao mi je ali ne slažem se s vama da je gater opasan za pse čak naprotiv ja ga smatram veoma bitnim elementom u obuci pasa za rad na divlju svinju.                                                         Osobno treniram na različitim gaterima različitih težina tokom cjele godine otprilike 4-5 gatera na području Brodsko posavske županije i tvrdim da je gater dobar za usmjeriti mlade pse obučiti ih primjetiti mane i slabosti psa koje je teško uočiti za vreme lova i izvan sezone održavati pse fokusirane i u kondiciji.                                                                                                         Najčešće budem manipulant na utakmicama lokalnim ,cact ,i raznim specijalkama ili sudjelujem u istim i od 10 utakmica jedan pas bude porezan i to najčešće pas koji pokušava ugristi svinju a to je stvar neiskustva i pogrešne obuke od strane vlasnika.                                                                              Osobno prvi put uvodim štene u gater sa 4 mjeseca starosti na vepra od 150-170 kg i stojim pored njega na 5-10 metara i bodrim ga da laje a vepar je takav da je to normalno i tu pas dobija podršku vodiča ali i respekt od divljači.                                                                                                      Nakon toga kako pas napreduje i raste ide u teže gatere i lov i naravno šanse da bude porezan uvjek postoje ali 10 puta veće u lovu nego u gateru.                                                                         U gateru najčešće dobivaju psi koje vlasnici uče da grizu i ganjaju nazimad koja bježi pa kad dođu na pravog dobiju po repu.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #36 u: 26. 11. 2008. 23:58:05 »
ok! tisi onda više profić s iskustvom d4
ja samo znam dosta pasa koji odlično rade a nisu vidjeli gatera.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #37 u: 27. 11. 2008. 00:11:34 »
Daleko sam ja od profića ni blizu ali dosta iskustva u gaterima imam što se tiče i toga što ti kažeš i to je točno pas može odlično raditi divlju svinju a da nikada nije gatera vidio i može biti vrhunski svinjar da u gateru uopće ne radi.                                                                                                  Ja samo tvrdim da psi 10 puta više stradavaju u lovu nego u gaterima broj povreda u gaterima je zanemariv i najčešće stradavaju psi koji ne love aktivno svinje pa nemaju distancu.

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #38 u: 27. 11. 2008. 01:10:42 »
Ima pasa koji bez gatera nikada ne bi proradili, ali uz volju i trud sada su izvrsni lovci ;D
Naravno da nekima nema pomoci, vecoj vecini m4
Po meni je gater neizostavna tocka na putu do sto boljeg i iskusnijeg psa.
Svaka cast izuzetcima kojih je malo ;D

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #39 u: 27. 11. 2008. 06:32:05 »
evo nešto staro

Ovo je gadno,jel pas sada ok? Jel krenuo u lov?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #40 u: 27. 11. 2008. 08:36:13 »
Daleko sam ja od profića ni blizu ali dosta iskustva u gaterima imam što se tiče i toga što ti kažeš i to je točno pas može odlično raditi divlju svinju a da nikada nije gatera vidio i može biti vrhunski svinjar da u gateru uopće ne radi.                                                                                                  Ja samo tvrdim da psi 10 puta više stradavaju u lovu nego u gaterima broj povreda u gaterima je zanemariv i najčešće stradavaju psi koji ne love aktivno svinje pa nemaju distancu.
Ja mislim da psi više stradavaju u gateru nego lovu. Na pojedinim utakmicama strada i po nekoliko pasa a to ej jedan dan u godini, koliko bi ih stradalo kad bi išli jednako često u gater kao u lov?

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #41 u: 27. 11. 2008. 10:10:23 »
Kolega deane nemoj se ljutiti ali reci mi gdje se održavaju utakmice na kojima strada nekoliko pasa u jednom danu i na koji način dali pokušavaju ugristi vepra ili što je u pitanju .                      .Ja lovim  divlju svinju svake nedjelje od 1.9.do kraja lovne sezone u lovovima  u kojima sudjeluje 10-30 pasa u prosjeku svaki 3-4 lov nečiji pas bude porezan često i više njih   a psa porezanog u gateru nisam vidio na utakmicama već par godina.                                               

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #42 u: 27. 11. 2008. 10:21:36 »
Kolega deane nemoj se ljutiti ali reci mi gdje se održavaju utakmice na kojima strada nekoliko pasa u jednom danu i na koji način dali pokušavaju ugristi vepra ili što je u pitanju .                      .Ja lovim  divlju svinju svake nedjelje od 1.9.do kraja lovne sezone u lovovima  u kojima sudjeluje 10-30 pasa u prosjeku svaki 3-4 lov nečiji pas bude porezan često i više njih   a psa porezanog u gateru nisam vidio na utakmicama već par godina.                                               
Krapina, gater kod Šanteka. 5 pasa našlo ds svi dobili batina. Na braka je krmača legla, kuja od madhutera vanjski prijelom zadnje noge, takmičar iz srbije cijepan terijer-br ga je krpao na licu mjesta. Kuja od braće Radan oguljena dlaka jer ju je krmača ugrizla, moram li dalje...
A zakaj nisi vidio porezanog psa u gateru, ili imate čudne pse ili čudne ds?!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #43 u: 27. 11. 2008. 10:24:28 »
U gateru je manevarski prostor divljači smanjen i ona je toga svjesna, nema gdje pobjeć i tada napada psa. To je i normalno u tim uvjetima, jer se niti ta divljač ne ponaša kao divljač koja je slobodna u prirodi.
Niš se ja ne ljutim, tu smo svi konstruktivne rasprave radi. Ja ti samo velim kaj sam vidio i svoje iskustvo.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #44 u: 27. 11. 2008. 10:36:48 »
Kolega to znači da su svi ti psi pokušali ugristi jer ako je gater takmičarskih dimenzija svaki zdrav pas ima priliku pobjeći ako ga svinja napadne a cilj je da oblajava a pokreće svinju kontaktom samo u situaciji ako osjeti priliku većina pasa koji imaju iskustva na divljim svinjama znaju to procjeniti i u prosjeku samo 10 -20 posto pasa na utakmici to pokuša ostali laju bez napada sa distance.P o meni ti su psi obučavani na nazimadi i nemaju iskustva jer svih 5 našlo i dobili pa što bi ti u lovu .Pitaj ljude koji se takmiče po cjeloj hrvatskoj za gater stari slatinik a porezan bude 1 pas godišnje.