Autor Tema: Stradanje lovačkih pasa u lovu  (Posjeta: 12943 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #45 u: 27. 11. 2008. 10:41:41 »
Nemoj sudit niti ljude niti nihove pse jer ne znaš ništa o njima. Vidiš da ja tebe nigdje niti ne odgajam niti ne cijepim. A gater o kojem ti pričaš je specifičan. Tamo se zna desiti, vrlo često, da vepar legne u kaljužu i svega par pasa nađe, nakon kaj ih par nađe, odustanu jer moraju na nos lajati na vepra koji leži par metara od njih a nema šanse da se digne. Psima prestane biti zanimljivo lajati nekaj kaj ni ne vide i odustanu. 10% +1 kad odradi, to je super! Kako će biti rezani tamo kad ni ne mogu prići vepru...

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #46 u: 27. 11. 2008. 11:08:13 »
Kolega kao što rekoh ako svinja leži u kaljuži nemoj mi reći da pas nemože doći do distance da ju vidi i na vreme pobjeći pa zašto ne pokuša tamo ugristi svinju a što se tiče lajanja sa par metara na nos pa šta tu ima loše a psi nebudu porezani nema ti tu baš logike isto sam mislio i na gatere Batrina,Pocrkavlje,Vranovci,Rešetari sve takmičarski gateri na Brodsko Posavskoj županiji sa istim prosjekom porezanih pasa a različitih težina gustoće vegetacije i dimenzije i karaktera svinje.                Zar ti misliš da pas u gustom u lovu mora gledati u svinju da bi lajo što misliš koliko se vidi u ljetnim lovovima 9 mjesec kad je vegetacija pod listom.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #47 u: 27. 11. 2008. 11:14:59 »
Ja ne volim loviti po listu u 9. mjesecu jer onda niti ne vidim kaj lovim.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #48 u: 27. 11. 2008. 11:29:50 »
Kolega žao mi je ako sam te iznervirao krenuo sam od toga da da gater nije opasan za pse ako se pas od malena prvilno usmjerava i da ima respekt od svinje cilj gatera je da što vjernije dočara situacije u prirodi pa je poželjno da se svinja sakriva a ne hoda po prosjekama a otpor je najčešće takav koliko pas agresivno napada jer svinja na koju se pušta po 1 pas se ne osjeća ograničeno naprotiv na svom je terenu postavi se na branilo i reagira prema situaciji.Da bi zakopali ratnu sjekiru ispričat ću ti moju zadnju sramotu prije dva tjedna mog posavca u lovu na svinje udario konj i razbio mu zube dok su dva psa isječena na svinjama moj pas pronašao konje u šumi gdje nam je prešao vepar i genije lovi i :tommy:e to ti je peh a pas je odrastao u gateru i nikad nije porezan do sad srdačan pozdrav i ne zamjeri ništa......

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #49 u: 27. 11. 2008. 11:44:56 »
Ne ljutim se, ništa ne zamjeram.  z10  dr.i
Takve anegdote ima svatko.
Zaključak! Vodit psa i u lov i u gater, jer uz puno treniga, raznih iskustava na različitim terenima, uz prosječnu inteligenciju i urođene osobine, nakon godinu-dvije će svaki pas biti onakav kakvog smo si samo stvorili.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #50 u: 27. 11. 2008. 21:02:36 »
Imam iskusnu terijerku (sad je dao kolegi) koja nikad nije rasječena u lovu, odlično radila Ds ali svaki odlazak u gater obvezno i kod veterinara xxx šavova i krpanja,
Kako sad to objasniti? Sad kod sebe imam braka kuju mladu i koja nikad nije rasječen, ali u gater ju nedam
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #51 u: 27. 11. 2008. 23:45:42 »
Imam iskusnu terijerku (sad je dao kolegi) koja nikad nije rasječena u lovu, odlično radila Ds ali svaki odlazak u gater obvezno i kod veterinara xxx šavova i krpanja,
Kako sad to objasniti? Sad kod sebe imam braka kuju mladu i koja nikad nije rasječen, ali u gater ju nedam

treba u gaterima mijenjati veprove.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #52 u: 02. 06. 2009. 22:14:39 »
Kerber slažem se sa tobom u potpunosti šta se tiće svega oko gatera ..

Npr.. imam psa 6 god. Al. brak jazavčar ..Treniran u gaterima na D.S od 4 mj. aktivno 6 mj.
i lov , sa 8 mj. u lovu ga pregazile  svinje . bez težih ozljeda jer su ušli među krdo svinja ca 60 kom , od tada dalje povremeno ugater i pred njim je do sad odstrijeljeno ca. 200 svinja šta u pogonu šta na štandu . dva puta ulovio živo prase 30 kg.. a ovu zimu mi ga ispara vepar po rebrima 15 šavova i na vratu 5 . Nikad nije šta sam ja vidio u pogonu išao bliže od 5 m . ali dogodi se gustiši .

A sve ovo šta se događa u gaterima su preoštri psi koji u lovu poginu skoro svaki ili ljudi puštaju po dva tri psa i tada su hrabriji i žele se kvačiti .

Svog starog psa odvedem u gater samo radi kondicije ili kod obuke mladih pasa .

Gater je jedno veliko pomagalo kod obuke pasa na divlju svinje samo kakav gater jer premali gateri nisu za obuku i u takvima najčešče strada pas .

A svakako vam velik iz mog iskustva da je lov jako opasan za mlade pse koji još nisu osjetili divlje svinje i nemaju respekt , pa se u lovu dogodi da po pet šest pasa okruži vepra a mladi psi se neznaju čuvati i tako poginu obično u prvom lovu.

Veliki gater sa pravim boniteto i sa pametnim svinjama je najvrijednije šta se može imati za obuku pasa svinjara.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #53 u: 20. 06. 2009. 22:00:56 »
Pozdrav svima!!!!
Da ne bih otvarao novu temu molik kolegu koji je upućen u moje pitanja da mi odgovori, a pitanja glasi:
1. Da li oparenu kuju voditi u lov  (znam za šetnje) i koliko vremena treba proći od parenja da bi se sa sigurnošću mogla pustiti među pse da je ne opale ponovo, i do kog vremena  bremenitosti je pustati sa povoca da se istrči!!!!!
 Unaprijed zahvalan!!!!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #54 u: 21. 06. 2009. 12:46:07 »
Ja sam svoju brakušu vodio do jedno 3 tjedna pred koćenje-nikakvih problema nije bilo ni s kujom ni s štencima.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Stradanje lovačkih pasa u lovu
« Odgovori #55 u: 21. 06. 2009. 17:38:29 »
 Pozzzz!!!
Ma ja imam dvije  kuje pa kad jednu pustim ova druga cvili, laje , jauče da se poludi na oko 300m oko nje, il ih vodam obadvije---e onda ja lajem jaučem i cvilim itd. ;) ;)
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!