Autor Tema: Krivolovici i njihove zamke  (Posjeta: 752 vremena)

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Krivolovici i njihove zamke
« u: 27. 06. 2014. 15:18:06 »
Ovo se zbilo navodno u Poljskoj, gdje su primjetili vepra uhvaćenog u žicu. Koliko samo životninja skonča na ovako okrutan način jer ne mogu ni do hrane ni do vode pa doslovno umru od gladi i žeđi.
Čovjek je najgora životinja.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Krivolovici i njihove zamke
« Odgovori #1 u: 28. 06. 2014. 18:03:18 »
 bravooo bravooo za ekipu osloboditelja, ovaj veprić očigledno nije pretrpio teže ozljede tako da će nastaviti svoj život kao i do sada, sve dok ga ne pronađe jedno puščano zrno.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Krivolovici i njihove zamke
« Odgovori #2 u: 29. 06. 2014. 11:18:31 »
Od zamki se zgrozim uvijek  slL
Ali imam i osobno iskustvo... Na sreću puno pozitivnije nego je moglo biti.
Priča seže u studentske dane. U sklopu istraživanja velikih zvijeri kolega i ja smo lutali bespućima Gorskog Kotara pokušavajući locirati čopore vukova... Već je pao mrak i vraćamo se prema automobilu. Kolega primjećuje nešto svijetlo pod nogama - kad ono bijela gurtna! Nego nije problem gurtna nego što je "gvožđe" pričvršćeno za nju, par metara dalje - još jedna!
Srećom pa smo primjetili jer je vrlo lako netko od nas dvojice mogao osjetiti krivolov na vlastitoj koži. Doslovno. Jasno da smo pokupili "trofeje". Namjenjeno je zvijerima jer smo koji metar dalje otkrili rupu u kojoj je bilo "posluženo" tele kao mamac. Mislim čisto sumnjam da uhvaćeni vuk ne bi pregrizao gurtnu, ali gvožđe oko noge bi ga prije ili kasnije koštalo glave.

 d1

Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Krivolovici i njihove zamke
« Odgovori #3 u: 30. 06. 2014. 11:39:15 »
Užas da, bio sam u lovu kada se psu od kolege zaplela žica oko vrata. Pas je ušao u grm i odjednom počeo jako cviliti, mogao se i netko od nas tako pokušati provući kroz grm i proći isto. Na sreću psu nije bilo ništa jer smo ga odmah oslobodili ali smo našli još par takvih žičanih zamki.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana