Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > GPS i slična elektronika za lovca

TALKIE-WALKIE!

<< < (19/37) > >>

Cuvitar:
Tako je kolega .50AE  d4
Mi na brodu koristimo VHF za komunikaciju brod-brod ili brod-obala, dok UHF koristimo za internu komunikaciju na brodu gdje je VHF prakticki neupotrbljiv zbog puno zeljeznih prepreka, ali famozni UHF radi bez greske. Ovako na otvorenom moru VHF "signal" ide i po 10 NM, po idealnim vremenskim uvjetima nekad i vise, dok po mojoj slobodnoj procjeni UHF jedva da cujes na 3-5 NM (NM= Nauticka Milja - 1852 metra). pricam samo o hand held uredjajima, stacionarni VHF sa vanjskom antenom na vrhu jarbola ima domet puno veci, rekao bih i do 30 NM.

Ako neko nabavi uredjaje sa "marine" kanalima, ne vjerujem da ce se neko zamarati lociranjem par pojedinaca, naravno ako izaberes neki od "radnih" kanala, ni u kojem slucaju kanal 16 jer je to medjunarodni kanal za traganje i spasavanje i slanje SOS-a. Svi brodovi opremljeni radio stanicama slusaju taj kanal 24/7 i stvarno nebi bilo dobro da tu neko smeta, tu bi vec bilo panike, a za ostale "radne" kanale mislim da nebi bilo problema, a pogotovo za vas koji ste daleko od obale i mora. Ko bi vas cuo da u Slavoniji pricate i na kanalu 16?  ;D

Antezg:
Sad mi je nešto jasnije, a puno toga još nejasnije-da vas više ne zamaram svojim bedastim pitanjima gdje bi potpuni laik mogao pročitat nešto više o ovome području.
Znanje o radio uređajima mi je takvo da znam da trebam stisnuti veliku tipku i pričati i da svi moraju imati stanice na istom kanalu, ako se želimo čuti happi happi i znam da smo se sa skupljim uređajima fino čuli i da su bili mali i lagani za u džep.

Cuvitar:
Mozda ovde najdes sta te zanima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Marine_VHF_radio

markoherc:
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

syncm2:

--- Citat: markoherc - 02. 11. 2010. 14:56:48 ---evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

--- Kraj citata ---

Mozda u chipoteci? Ili kako se već piše ime te trgovine..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju