Lovna kinologija > Izložbe i utakmice

CACT Prijedor

<< < (9/13) > >>

lovacpd:
Bio sam sa tvojim ocem!
I Kumom, Staklenim, Brkljacem....Ma mnogi takmicari su bili!
Vepar je bio mnogo lukav, kretao se istim stazama, cak i niz potok, i onda se zavukao ispod puta uz ogradu u nekakvu rupu i uzivao!Po nesreci par pasa nije islo preko vode, ostalima izlapio miris , ni daska vjetra...

dean:
Ovo nije nikakva kritika, već samo razmišljam na glas.
Koliko imaju ili nemaju smisla utakmice koje se održavaju u ljeti? Znači totalno drukčijim uvjetima nego kad se vrši lov crne divljači. Ljeti je vrijeme suho, nema blata, neta vlage pa i manje mirisa, divljači je vruće pa se i manje kreće. Dok zimi pas i vidi trag u blatu, vlaga je pogodna pa pas lakše nađe po mirisu, a i divljači nije tlaka kretati se jer joj nije vruće, već joj je ugodno i samim i ona time daje psu više mirisa sa kojima može doći u kontakt.

lovacpd:
Dean, nije do vremena!Volio bih da ste bili da vidite gater.Potok prolazi kroz sjece ga na 3 dijela, relativno vlazan, hladovina, josik...vidio je Nikolin otac!
Problem je vepar koji je mator 7-8 godina, lisac stari, takvi se mnogo ne krecu ni u prirodi, znaju se skriti, moze da trpi i do 3-4 psa da ga napadaju dok lezi....
jedino ga terijeri malo mogu ispametitit

dean:

--- Citat: lovacpd - 12. 05. 2008. 11:59:12 ---Dean, nije do vremena!Volio bih da ste bili da vidite gater.Potok prolazi kroz sjece ga na 3 dijela, relativno vlazan, hladovina, josik...vidio je Nikolin otac!
Problem je vepar koji je mator 7-8 godina, lisac stari, takvi se mnogo ne krecu ni u prirodi, znaju se skriti, moze da trpi i do 3-4 psa da ga napadaju dok lezi....
jedino ga terijeri malo mogu ispametitit

--- Kraj citata ---
Nisam govorio za ovu utakmice, nego općenito. Vjerujem da je bilo tako kako si opisao. Pa i sama brojka od 2 psa da su ga našla a 26 pasa je pristupilo, govori dovoljno.

Zoran:

--- Citat: dean - 12. 05. 2008. 11:40:32 ---Ovo nije nikakva kritika, već samo razmišljam na glas.
Koliko imaju ili nemaju smisla utakmice koje se održavaju u ljeti? Znači totalno drukčijim uvjetima nego kad se vrši lov crne divljači. Ljeti je vrijeme suho, nema blata, neta vlage pa i manje mirisa, divljači je vruće pa se i manje kreće. Dok zimi pas i vidi trag u blatu, vlaga je pogodna pa pas lakše nađe po mirisu, a i divljači nije tlaka kretati se jer joj nije vruće, već joj je ugodno i samim i ona time daje psu više mirisa sa kojima može doći u kontakt.

--- Kraj citata ---

mudro zboris! to je problem po meni kod upucavanja karabina! kad pucas na streljani i sa ceke to svu dva razlicita svjeta! ili sa pticarom po ljeti da ga treniras za neke radnje!
tako da ti gateri i ti neki treni nisu takmicenja vec trenizi po meni!!!
krivo je tu svasta sta nemozes to sve da radis u lovistu sta sam nabrojo!
jer prije je tako bilo i da ti niko nece reci nista! a sad je svako svakom zavidan za naj manju sitnicu sta napravi! tj.sta sebe sam skoluje ili psa svoga obucava tj. kad radis u lovistu!!!!
zato jos uvjek su naj bolji lovacki psi iz bosne !!! jer kod njih nema bas zavidnosti i mozes trenirati cjelu godinu!
sta sad se svi prebacili na te gatere to nema veze po meni sa lovackim psom! ili sta idu na glinene golubove nemora znaci niti malo da si dobra strelac u lovu! jer nema sn na sebi ni cizme niti psa koji ti smeta ili nesmeta, i remen od puske ni fazana za pasom, ni sesira! i tako da te vjestacke stvari po meni nemaju niti naj manju vezu sa LOVOM! ja poceo isto na glas razmisljati i pisati

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju