Lovna kinologija > Izložbe i utakmice

Utakmica na d.s.12.10.2008.CACT BiH Vitez( prvenstvo za barake)

(1/3) > >>

STARI AVDZIJA:
KK Barak Vitez organizira radni ispit na d.s. za barake u Vitezu.
Za takmičare koji su više udaljeni i sve koji žele obezbijeđen je smještaj(nočenje) u lovačkoj kući kao ismještaj za pse.Zdogovor i druženje je naveće.Cilj ove kinološke priredbe je (pored specijalki u obliku)daljnja izgradnja radnih osobina pasmine kao i izbor selekcije za takmišenja sa ostalim selekcijama goniča(ekipe) na radnim ispitima.Takođe otvaranje mogučnosti za osvajanje titula i šampionata u radu pored oblika.Sve bliže informacije na: avdzija@yahoo.com

STARI AVDZIJA:
Zbog objektivnish okolnosti utakmica na divlju svinju baraka se odgađa iza lovne sezone sa goničima novi termin  će biti naknadno objavljen.
KK Barak

STARI AVDZIJA:
Sve informacije u vezi sa sadržajem i aktivnostima kao i programom kinoloških priredbi  mogu se vidjeti na portalu www.kkbarak.com.

SEJFO:
 Pozdrav!!! d4
 E šta mene buni!!!! (REÐŽO) ;D
 nisam siguran hoće li mi do 08. maja doći rodovnici za pse!!
 Mogu li psi sa 8 mjeseci učestvovati na izložbi!
Mogu li se brat i sestra (mislim na pse) izlagati kao par  (mada mislim da ne može)!!!

STARI AVDZIJA:
Ma jašta dok Halilović donese odluku da lovačke novce potroši malo i za rodovnike u BKS-u.
Koliko lovaca vuće za nos da sam stekao utisak da su lovci najgluplja populacija na dunjaluku.
Psi  u uzrastu od 6-9 mj.se izlažu u razredu najmlađi odvojeno ženke i mužjaci,opisuju i mogu dobiti naziv zadovoljava,perspektivan,vrlo perspektivan.Vrlo perspektivni u best in show se takmiće u konkurenciji najljepši najmlađi pas ako to organizator predvidi(zavisi od broja pasa jer pehari su i jako veliki trošak)
U konkurenciji parova (mužjak i žemka)mogu se prijaviti psi koji su upisani u katalog i u ringu kod sudije dobili pozitivne ocjene najmanje vrlodobar te da nisu u srodstvu,naravno treba da su tipski ujednaćeni i dobro vodljivi.Mužjak se kreće uz lijevu nogu vodiča a ženka je sa njegove lijeve strane(vani)da se bolje vidi jer su u pravilu mužjaci krupniji.Za besplatni čas kinološke edukacije neko časti z10

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju