Lovna kinologija > Izložbe i utakmice

Utakmica na d.s.12.10.2008.CACT BiH Vitez( prvenstvo za barake)

<< < (2/3) > >>

SEJFO:
 OKEJ!!!
Ma imaćemo 2 noći na raspolaganju 9 i 10.tog.!! ;) ;) zagi

kamičanin:
Molim za pojašnjenje:da li je utakmica isključivo za bos.barake ili za VI FCI grupu ili je utakmica glasnog gona na koju se mogu privesti i jamari(III,IV grupa)-konkretno NLT i koji su uslovi za njih ako je predvidjen pristup?Hvala unapred. z2 z2 odnosi se na utakmicu 09.05.2009 god. u Vitezu

STARI AVDZIJA:
Utakmica je za goniče sa posebnom nagradom za najuspješnijeg  baraka i izbor baraka za reprezentativni tim u radu(za nešto ubuduće)što se tiće konkurencije za titule svi su gonići jednako konkurentni.Kako se kod ovih momaka (gater)prvi put radi CACT (a inače se ovdje baš i ne preferiraju terijeri)pa nešto nema navika da se planira i ispit za njih međutim obavezujem se da se raspitam da li bi pristali da se ispituju i terijeri pa ako bude o.k. obavjestim i naravno oni se posebno ispituju za kandidaturu(neovisno od goniča). Bio je iz Šapca takmičar u Konjicu prošle godine ama je s mužjakom razvalio krmaću a to vlasnici gatera u principu ne podnose.
Za pse iz IV obično nema problema ali naglašavam kod nas u srednjoj Bosni nije bilo na takmičenjima ovih pasa(sudio sam ih ali u drugim krajevima).Napominjem, Pravilnikom o radu pasa glasnog gona su predviđeni iz III,IV.VI i Njem.prepeličar.da se mogu ispitivati.
Inače je sve organizirano s ciljem da barakaši imaju kompletno servisiranje usluga ali dozvolimo i drugim goničima (na insistiranje).

kamičanin:
Hvala Redžo na odgovoru!Ja sam i pitao upravo zbog tog mog prijatelja Vlade Frizera koji je bio lani u Konjicu na utakmici,a izrazio je želju da idemo skupa i u Vitez o9.o5.,ako organizator odobri učešće i NLT-ima.Poz,Miroslav d4 d4

STARI AVDZIJA:
Raspitaću se ali vjeruj kolega da nije do mene,nastojaću da ubjedim organizatore ti to zaslužuješ mada se ovdje radi o vepru a ne krmači.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju