Foto, video, glazba, priče, umjetnost i PUTOPISI > Lovačke priče

Lovačke priče

(1/8) > >>

Nikola:
Evo za početak dvije:

I.
Ide čovjek šumom, vidi lisicu, uzme pušku a nema metaka. U džepu pronače  veči čavao, stavi ga u pušku i opali prema lisici. čavao pogodi lisicu u rep i zatim se zabije u drvo. Dok je lovac došao do lisice ostala je samo koža, jer se lisica izvukla iz kože i pobjegla.

II.
Jedan lovac ima takvog goniča koji ako nače svinju na Kordunu, 3 dana je goni do Okučana.

dean:
Ovaj s goničem je fantastičan!

jkasapic:
idem ti ja sumom nogom kad ugledam jelena, prikradem se i odmjerim ga. naciljam ga i opalim a on padne na zemlju, ja dojdem do njega a na rogovima jos dva zeca

jkasapic:
doso haso kod muje u bosnu a mujo pun para, ovaj ga upita: odakle ti sve te parea ovaj mu kaze prodajem medvječu kozu. mujo kaze ja ti svaki dan idem u lov na medvjeda, dodjem do spilje i kazem hhhhhhhhuuuuu a on meni hhhhuuuuuuu i izadje van a ja opalim. kad sutra dan  ode i haso u lov na medvjeda, nema ga kuci par dana a zabrinuti mujo odluci da ga potrazi.   sreo husu a ovaj mu kaze da je haso u bolnici a mujo odma ode tamo pa ga upita pa bolan sta bi: ja ti doso do spilje i kazem hhhhuuuuuuu a on hhhhhuuuu a ja opet hhhhuuu   hhhhuuuu kad i on hhhuuu  hhhuuuu i pregazi me brzi za sarajevo!!!!!!!!!!!! m4

SPYDER:
Nisam znao gdje da stavim ovo pa evo ovdje, moderator neka prebaci ako misli da nije u temi. Ali ovakav neuspjeh moram podijeliti s Vama.
Znači ovako jutros Šta mi se desilo. Sjedim na čeki sati 5.15 izlazi četvero svinja (30-50kg) lagano uz kanal dolaze ispred mene na 60 m i ja ispalim 6 kom iz steyera 7x64 (nisam stavio optiku jer sam ih upratio več dva dana da tu izlaze). I znate Šta sam pogodio. NiŠta. JoŠ gore razočarenje svinje i dalje lagano idu. Dok sam prepunio karabin   uŠle su u Šikaru. Ja joŠ sebi nemogu doči skinem se dole i za njima u taj gustiŠ lome ispred mene 30-40m. NiŠta puŠku na leča i gledam jel ima gdje krvi nije proŠlo ni pet min kad se 2 kom pojave ispred mene na 15 m. Dok sam skinuo puŠku pobjegoŠe. Vratim se ja na čeku, sjedio sam do 8 sati ali nisu se vratile. I sada joŠ nemogu vjerovat da mi se to dogodilo.     
 d6

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju