Foto, video, glazba, priče, umjetnost i PUTOPISI > Lovačke priče

Lovačke priče

<< < (8/8)

zelenko:
Nc coment


 hao hao hao hao

zelenko:

Umrla od tuge:
Jednog dana nabavio sam si koku. Svaki dan smo se igrali. Uživao sam u igri i druženju s njom.
Ja bih bacao klip kukuruza, a ona bi ga na svojim veselim drapicama nosila nazad. Svaki dan bio mi je poseban.
Jednog jutra kada sam došao u njenu kućicu u jastuku na kojem je spavala vidio sam jaje, nisam ni slutio šta se dešava do tada.
Moja koka kojoj sam dao ime Milkica je dorasla, postala je kokoš.
Upoznat sa činjenicom da kokoš nese jaje, odlučio sam nabaviti još jednu.
Ta druga koja se zvala Zorana, bila je mnogo gluplja od Milkice. Svakodnevno sam se trudio oko nje, pokušavajuči makar upola dresirati ju kao Milkicu.
Prolazili su dani i dani, a Milkica je samo gledala iz čoška. Ništa nisam slutio, nisam ni najmanje slutio da ju sistematski ubijam.
Jednog jutra kada sam došao u njihovu kućicu Milkicu sam zatekao kako nepomično leži opuštene krjeste, dok je Zorana tupo gledala u zid.
Prišao sam Milkici i joj dotaknuo krjestu, bila je hladna....Dok su mi suze maglile pogled, podizao sam ju rukama. U tom trenutku iz nje je ispalo jaje.
Milkicu sam brzo skuhao jer ona bi tako željela. Jeo sam juhu jecajuči, dok su mi suze odzvanjale u tanjuru....pokoj joj duši.A njeno jaje......
Jaje sam umotao u dekicu i stavio pokraj peći..Tko zna,možda jednog dana....

karantena35:
Skupilo se neko društvo u kafani i pričaju o svojim ulovima.
Počinje lovac priču: Krenuo ti ja tako kroz šumi do jednog proplanka tu znaju da prolaze jeleni. Dođem tamo kad vidim jednog kapitalca, repertiram karabin nanišanim BAM padne na licu mjesta. Dođem ja do njega zavežem da ga nosim ali ne može težak previše. Gledam ja šta ću kako ću. Najbolje da ga oderem i ponesem dio mesa kući a ovo ostalo, šta ću. I dignem ti ja noge na jednu granu...
U to ulazi još jedan od lovaca u kafanu pozdravlja sa sa svima i sijeda za sto.
Tada će lovac koji je pričao priču:gdje sam ono sta.
Neko: i digao ti noge.
Lovac: A da, digao joj ja noge pa ta udri koliko mogu a ona ne zna sta je snaslo.

 superti superti superti

Ima ovdje dosta viceva pa ko voli nek izvoli...

spinnaker:
Evo jedne lovačke iz mogu društva.

Jučer krenemo terati fazana,zeca i lisicu. Nakon sat vremena lova ugledamo kolegu koji je flankirao (lijevo) kako prolazi bočno ispred pogona i nosi štihaču i kramp u ruci. Svi se pogledavamo i ne vjerujemo jel to naš Zlatko, naravno da je. Al nikome nije jasno kog vraga radi ispred nas i još sa štihačom i krampom. I tako ode on prema selu vraćajući ljudima posuđeno. Završimo prvi dio pogona i pitamo ga da šta glumi. Kaže on: "Zove me brat (koji je flankirao na desnoj strani) da odem u selo po štihaču da treba iskopati zeca. Kažem ja njemu da što me jebeš! Kakav zec kakvi bakrači" Ali ga je ipak poslušao i donesao alat.
Naime, digli smo zeca koji je trčao prema desnoj flanki, puca prvi-ništa, puca drugi i pogodi ga ali zec odlazi u kanal, gladaju oni iz kanala nije izašao. Traže oni i ništa, samo jedna rupa uz potok, sad jel od dabra ili lisice nismo sigurni. Posvijetle unutra i zekan leži, probaju rukom al ne ide. I tako došao Zlatko sa štihačom i nakon par minuta kopanja izvuku oni zeca iz rupe.
Stariji lovci iz mog društva sa 40ak godina staža to još nisu doživjeli. 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju