Divljač > Lovište

odoše lovišta

(1/10) > >>

Zoran:
Evo kako stvari stoje, od 01,01,09 drzavljani iz EU. ce (moci) imaju pravo kupovati nekretnie u RH.
e sad kad to mogu mogu i lovista pokupovati zakupiti bla.bla. na koncesiju!
dali se ima stra od toga?
koliko ce moci od tih pritisaka obstati lovacka drustva? dali ce opstati?
ili ce doci njih par pa pokupopvati lovista!
mislim da je veliki interes za tako nesto od tako zvanih stranaca iz EU!
 dois
------------------------------------------------------------
ja mislim da ce se to desavati!
jer recino, u njemackoj nemozes zakupiti loviste vece od 1000Hektara mozes 1000Hektara i to samo jedno!
pa onda postoji interes za nasa koja su od 2000Hektara pa i do 30000Hektara

dali je vlada trebala osigurai, da se i kod nas veise nemoze privatan osoba zakupiti vise od 1000H
ili je ovako dobro kako je?

Neno:
Trebalo bi donjeti zako na domicilna lovačka društva imaju pravo prva na zakup svog lovišta, a ne da se događa da LD iz velikog grada koje je još "slučajno" u posjedu hotela koje je nasljedilo iz bivšeg sistema ili stranci počmu napucavati cijene zakupa u nebo.

Ali naravno ovo su samo snovi, jer oni koji dižu ruke sigurno neče ići u prilog šaćici sirotinje iz nekog LD iz Prčije Donje.

Antezg:
Koliko mi je poznato-l.d. ima pravo prvokupa(prvozakupa), ako je ispravno gospodarilo sa lovištem, naravno ako je baš netko bacio oko na loviše tu počinju druge igre.

skyangel:
Koliko ja znam, LD koje gospodari lovištem u skladu sa zakonom i propisima i LGO, ima uvijek pravo prvozakupa. U slučaju da se pojavi taj netko, taj netko bi trebao biti stvarno "netko" da dobije to livšte u zakup. No možda se i varamo, daj Bože da se ne varamo...

Zoran:
e ebiga sad se nemog sjetiti kako je to bilio! ali je nesto bilo da je HLS sve lovacke domove htjeo ili je ih je stavio da su njivo vlasnisto?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju