Divljač > Lovište

Psi bez nadzora-stalna opasnost za divljač u lovištima tijekom cijele godine

(1/31) > >>

SSG:
U mojem lovištu imamo stalan problem sa psima koje neodgovorni vlasnici puštaju da bez nadzora odlaze na teren moje udruge.Ti psi učestalo gone i rastjerivaju divljač tijekom cijele godine.Izuzetno su oprezni,gotovo neuhvatljivi.Organizirali smo više hajki no bez uspjeha.Ima li ko kakav savjet da im stanemo na kraj.....

KOBI:
Mrciniste...

SSG:
Kobasan,problem je da se s vremena na vrijeme u lovištu pojavi medvjed(najčešće medvjedica s mladima).kako je lovište malo,tek nešto veće od 3000 ha,omeđeno brojnim selima,bojim se da mrcinište i nije najsigurnije rješenje jel ak se pojavi medo,pa se udomaći na našem terenu moglo bi doć do neželjenih susreta sa ljudima iz okolnih sela i onda nedajbože.....To si nikako nesmijemo dozvolit.

Bobi:
SSG, kako smo mi relativno blizo, ja ne znam kako je kod Vas, ali kod nas ima problema ako i odstrlis psa ili macku, a da je vlasnik iste pustio i poslije ih trazi onda uglavnom to zavrsi opcim ratom.

Buse se gume, i ostalo...

Ne pali nikakav zakon....

Uglavnom za pocetak ako znamo ciji je pas onda covjeka upozorimo, sto rijetko kada ima uspjeha, a uglavnom se trudimo biti iznimno oprezni i pazimo sto i kada odstrelimo

KOBI:
Nisam racunao s tim problemom(medom) ali rijesenje postoji i ja se nadam da ce te ga vi pronaci jer pasa lutalica mora biti u lovistu i oni se ne mogu istrijebiti ali zato se mogu smanjiti na zanemariv broj.
Problem je zima i kada se oni udruzuju u copore radi lakseg pronalaska hrane itd.
tada su najopasniji a divljac je najranjivija.
Tesko ih je uganjati jer su skoro upola divlji i poprimili su osobine caglja i ostalih predatora.love,prave stetu i onda se izgube.kad ih trazis kao da su u zemlju propali.
na nasem terenu(blizu moje kuce)je "operisao" jedan copor.nocu su se pojavljivali u selu i pravili probleme a u danu nestajali.cak sam ih jednu noc i vidio vracajuci se pjesice iz kafica.bio je to copor od oko 8-10 komada.
A uspjesim cekanjem i jednom pogonom skoro sve smo istrijebili.
Problem su ti psi skitnice koji moraju da se hrane u prirodi,kote se itd.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju