Divljač > Lovište

Psi bez nadzora-stalna opasnost za divljač u lovištima tijekom cijele godine

<< < (2/31) > >>

KOBI:

--- Citat: Bobi - 11. 12. 2008. 10:37:02 ---SSG, kako smo mi relativno blizo, ja ne znam kako je kod Vas, ali kod nas ima problema ako i odstrlis psa ili macku, a da je vlasnik iste pustio i poslije ih trazi onda uglavnom to zavrsi opcim ratom.

Buse se gume, i ostalo...

Ne pali nikakav zakon....

Uglavnom za pocetak ako znamo ciji je pas onda covjeka upozorimo, sto rijetko kada ima uspjeha, a uglavnom se trudimo biti iznimno oprezni i pazimo sto i kada odstrelimo

--- Kraj citata ---
Ako pas nije bio pod nadzorom vlasnika a od naseljenog mjesta je udaljen onoliko koliko se smatra da je max. on se smatra lutalicom i svaki lovac je duzan da ga ukloni iz lovista.
tako je kod nas po zakonu.ako ga odstrelis po propisima vlasnik ti ne moze nista.
normalno da neces odstreliti psa za kojeg znas da je od komsije i koji je mozda iskoristio trenutak nepaznje i pobjego iz boxa.
ako je akcenat na psima koji obitavaju u lovistu i tamo se razmnozvaju i hrane nema toga zakona koji ce zabraniti da ih ne uklonis.
 zagi

SSG:

--- Citat: Bobi - 11. 12. 2008. 10:37:02 ---SSG, kako smo mi relativno blizo, ja ne znam kako je kod Vas, ali kod nas ima problema ako i odstrlis psa ili macku, a da je vlasnik iste pustio i poslije ih trazi onda uglavnom to zavrsi opcim ratom.

Buse se gume, i ostalo...

Ne pali nikakav zakon....


--- Kraj citata ---

Slično se desilo i nekim našim članovima kada su pred par godina ljudi iz sela našli odstreljenog psa jako blizu kuća,manje od 300 m pa su naše lovce optužili da su pucali u selu na psa.čak im je bilo oduzeto i oružje i poslano na vještačenje.Ništa nije dokazano,niko od lovaca nije puco na tog psa ali ostaje gorak okus kad moraš davat pušku i kad te tretiraju ko zadnjeg kriminalca a znaš da nisi.....

shandi:
nema se šta tu upozoravati,ako i upozoriš,a poslije netko riješi psa onda će gazda naravno misliti da si ti.odstrijeliš ga i gotovo,a poslije neka si takvi misle dali će puštati psa bez nadzora da ide di hoće

proof:
ako želite imati problema sa ljudima koji žive u lovištu onda im samo odstrijelite psa. problema koliko god želite. nema veze što ste po zakonu možda u pravu.

sa druge strane, ako su psi zaista lutalice i smetaju u lovištu ljudi će vas zvati da im pomognete da ih se riješe.

ne možemo se mi ponašati kao kaznena ekspedicija u svojim pohodima o lovištu. poslje nas ljudi moraju ostati sretni i zadovoljni. dobri odnosi sa ljudima koji žive u našem lovištu su preči nego upucati tamo nekog psa.

medicus:
Ja valjda imam tu sreču da večina lovaca iz mog društva ujedno živi u selima koja se nalaze u lovištu,uglavnom problema nema,kad se pojavi lutalica,nestane po brzom postupku.
Zadnji slučaj,kolega na čeki do mene (lovi se srnjak ovog ljeta) i izleti mu srnjak,ali za njim i 2 psa koja ga tjeraju...


 2p

iako je lov bio na rogonju,rogonja je produžio u šumu....

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju