Lovna kinologija > Lovna kinologija

Border Collie kao lovacki pas ?

<< < (4/6) > >>

Štef:

--- Citat: grom - 28. 09. 2014. 17:41:44 ---Istina da Border Collie nije lovacki pas , ali mozda bi njega bilo lakse nauciti nego kakvog tvrdoglavog njemca..

Njemci nisu tvrdoglavi nego funcuti od pasa toliko inteligentni da te testiraju do krajnjih granica. Kad dobije po tamburi i zna tko je gazda, sasvim druga priča.

--- Kraj citata ---

 probaj sa borderom pa češ vidjet što je tvrdoglavo i kak zna nametnut svoju volju.

wachtel:
Ok, netko se zacijelo šalio s ovim postom. Stvarno uz toliko lovačkih pasmina, jednog bordera pretvarat u lovačkog psa bi bilo smiješno. Istina da bi ga se bez problema moglo naučiti da donese divljač, ali sve ostalo...ne znam baš. Najbolje da probaš paćeš vidjeti! Napomena samo da je to pas koji jednako brzo uči loše stvari kao i dobre...

pepi2:

--- Citat: wachtel - 12. 10. 2014. 13:52:40 ---Ok, netko se zacijelo šalio s ovim postom. Stvarno uz toliko lovačkih pasmina, jednog bordera pretvarat u lovačkog psa bi bilo smiješno. Istina da bi ga se bez problema moglo naučiti da donese divljač, ali sve ostalo...ne znam baš. Najbolje da probaš paćeš vidjeti! Napomena samo da je to pas koji jednako brzo uči loše stvari kao i dobre...

--- Kraj citata ---
Kao sto od izrazito lovacke linije pasa napravis kucnog ljubimca.. , mozda bi od jednog bordera ispao dobar lovacki pas !? Mozda.
Eto draga kolegice ti mozda prva kazes zasto  NE.

wachtel:
Teško je istjerat lovca iz psa - najočitije je to kod biglova, pa ljudi muku muče da mu postave granice, jer ipak je to gonič. JA sam za to da svakoj pasmini ostane što mu je urođeno.

pepi2:
Na pocetku 2.-3.post napisao sam ( nisam otkrio nista novoga) da je rasa Border Collie nastala krizanjem  engleskog Pointera i Gordon Settera znaci izrazito lovackih pasmina makar ovaj drugi polako postaje kucni ljubimac.Ovcarski pas postao je zato sto je to njegov gospodar(covjek) htio od njega.Ne kazem da je potreban kao lovacki pas vec sam htio sondirati koliko smo liberalni u tom pogledu .
Kolege iz FR pisu mi da su ih susretali u lovu ,iako jako rijetko ali ipak. Stoje na divljac i donose odstreljenu divljac bez problema.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju