Lovna kinologija > Lovna kinologija

Čipiranje psa

(1/3) > >>

zelenko:
Što smo dobili čipiranjem psa???

Po meni samo probleme. Moj slučaj je ovakav;

Pas mi je odlutao u vrijeme parenja sa čoporom pasa u 11 mjesecu prošle godine.
*U više navrata plaćao oglase na lokalnoj radio postaji
*Kontaktirao azil za pse koji su ju isto tražili
*Preko Facebook stranice razglasio svima koje poznam i ne poznam
Kako je vrijeme prolazilo, nade je bilo sve manje. Sve više smo se privikavali da je nema....
*Nakon mjesec dana neuspjeha PRIJAVLJUJEM NESTANAK PSA U VETERINARSKOJ STANICI!
(to je sve što možete napraviti, kako bi se ogradili od posljedica što čitate u daljnjem tekstu)

Jučer, nakon 6 mjeseci ujutro primam poziv od policiske postaje koja je udaljena od mene 40km. I obavještavaju me da je moj pas sudjelovao o prometnoj nesreći i da će se protiv mene podići prekršajni postupak. Za nebrigu o životinji i sanaciju štete na oštećenom vozilu. Isto tako policajac mi govori da vidi kako sam prijavio nestanak psa i da se nada da sud kada uložim žalbu, bude to uzeo u korist.

Pitam? Kolika je šteta na vozilu? On kaže manja materijalna šteta....
Pitam? Dali je pas preživio, on govori da je... I kaže gdje se nalazi i daje mi broj od veterinarske stanice.

U veterinarskoj mi kažu da je pas dobro i da sam dužan 700kn sa lječenje i hvatanje psa. Ozljeđena joj je prednja šapa, ne može stati na nju. Ali nadaju se potpunom oporavku.
Po dolasku u veterinarsku stanicu na psu nalazim neku MENI NE POZNATU ogrlicu oko vrata. I odvodim ju doma.

Sad ja Vas pitam!? Koje koristi mi imamo od čipiranja psa?
Za mene bi bilo bolje da nije čipiran. Kao prvo
*naš mentalitet ljudi nije takav da kad pronađu psa idu provjeravati dali je čipiran ili ne i vratiti ga vlasniku. Oni ga udome i hrane na lancu!!!!
*nemate pravnog lijeka koji vas bude oslobodio odgovornosti!!!!
*ljudi Vas mogu tužiti privatnom parnicom u slučaju odstrela psa ako je čipiran, bez obzira gdje se on nalazio u lovištu( zakon o zaštiti/dobrobiti životinja)

JA osobno kažem da mi je ovo prvi i zadnji pas kojeg sam čipirao u životu. Pozdrav

Neno:
A s druge strane mafija koja se bavi krađom pasa nabavila je čitače i uklone čip za pet minuta, isto tako "recikliraju" ih tako da imate goniča od četrnaest godina koji goni kao da mu je šest-sedam  ;).

Fratt:
Novom EU osobnom kartom ćemo i mi na neki način biti čipirani,tako da sam apsolutno protiv bilo kakvog vida elektroničkog nadzora,bilo ljudi bilo životinja...

lovac10:
Za čipiranje pasa su zaslužna osiguravajuča društva
Tko bi platio štetu na automobilu da pas nije bio čipiran

zelenko:
Bolje da su ugradili GPS lokator, pa u slučaju gubitka psa, da ga mogu pronaći. Pa i to bi radije platio 1000kn, da nadjem psa nego branik neopreznog vozača. Ja kad vidim psa na bankini, usporim i malo više zaobiđem, ne vozim kao kreten. A pas nije zec da skoči pod kotače.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju