Lovna kinologija > Lovna kinologija

Čipiranje psa

<< < (3/3)

ges:
Lov negdje u prvom mjesecu ove godine, šećemo poljem kad se ispred nas digne zec. Pas od kolege pojuri za njim i ode nam izvan vidokruga. Kolega već lud,jer zna što ga čeka. Prošli puta kad se "izgubio" našao ga je u susjednom selu. Žena koja ga je našla zvala kinološko društvo gdje su ga identificirali po broju u uhu. Pas je usput napravio i malo kvara. Stradalo desetak kokoši. Ukrasnih!!! Kolegu koštalo oko hiljadarke. Nakon lova psa nema par dana,kolega lijepi plakate i oglašuje na radiju da mu je nestao pas.Nakon gotovo dva mjeseca zove ga volonterka iz azila,kaže da si je dala truda i na svoju ruku provjerila broj u kinološkom. Pronađen gotovo 25 km dalje,u jako lošem stanju. Više nije iskoristiv za lov(doduše nije baš ni bio). Pas je naravno i čipiran...međutim...kada su veterinari u azilu krenuli provjeriti čip,uređaj ga je očitao ali pod tim brojem čipa nije uveden niti jedan pas!!!!

zelenko:
Moja kuja je stara 3 godine i nikad mi se to nije desilo, ali kada već je. Ja nisam bio te sreće da je netko provjeravao čip.
Čak je jedno vrijeme nosila na ogrlici privjesak sa graviranim podatcima i broj mog telefona. Ali to je brzo potrgala u gustišu.
Sada ne može stati na desnu šapu. Veterinarka ni govori da joj ništa nije potrgano i da se vjerojatno bude oporavila. Capa joj visi kao da je mrtva. I stvarno pas izgleda kao da je bio u paklu. Užas

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju