Lovna kinologija > Lovna kinologija

Dugonogi gonici u ravnici! Da ili Ne?

<< < (9/13) > >>

Edvard Simonovski:
Bravo Miroslave, izvanredna diskusija.   just
Mora biti da si doktor i barakash, istovremeno?!   zagi

kamičanin:
Hvala na podršci Edvarde, d4,mislim da je lov  "punjenje baterija" ,postizanje bliskosti sa majkom prirodom ,a da lov goničima to najbolje pruža -odmor za dušu i telo  d4 z14

zelenadolina:

--- Citat: jatagan - 09. 03. 2010. 21:11:37 ---
--- Citat: zelenadolina - 08. 03. 2010. 20:34:32 ---ok Jatagan,ali zašto ne dugonogi gonič u ravnici .

--- Kraj citata ---
Pa ljudi moji sta je vama  dicite se time da ste vrsni kinolozi iliti uzgajivaci lovackih pasa
a onda trazite od bilo koga da vam objasni zasto je gonic u ravnicarskim lovistim nepozeljan.Ponekad se upitam dali moje virtuelne kolege stvarno love ili je to lov igrica na kompjuteru.Nebih htio nikoga uvrijediti ali nemogu da razumim da lovac ide u lov na fazana i sa sobom vodi gonica iz razloga jer on podize fazana daleko i lovac nece doci u situaciju da napravi masakr. ufDrugi primjer ravnicarsko loviste u HR lovim DS u lovistu obitava jelen,srna,lopatar i ja
pustam svoje gonice u namjeri da mi podignu vepra ili krdo DS koje sam par dana prije primjetio sa ceke.Sta se dogadja psi podignu divljac koja im se prva nadje na putu gone je dva sata minimalno u najboljem slucaju divljac nadje mir u susjednom lovistu jer je tamo malo vise mira.Lovac nista ne ulovi jer su psi gonili divljac od lovca a ne prema lovcu itd....

--- Kraj citata ---
Nisam primjetio da se ovdje neko s nečim diči,a o tom ko lovi a ko ne ne,ne želim komentirati,a objašnjenje o dugonogim goničima ne pije ti vode.

SEJFO:

--- Citat: kamičanin - 10. 03. 2010. 18:32:53 ---Lov sa goničima je primer viteškog lova,jer divljači pruža više šansi da preživi nego lov sa ptičarima kad lovac puca iz neposredne blizine nakon markiranja,a ne retko se fazani sat dva pre lova puštaju iz kaveza u lovišta ;D ;ili napr."humani "lov potkovicom u ravnici gde se zečevi opkole i potamane za sat-dva bez šanse da se izvuku pored gusto načičkanih lovaca z11

--- Kraj citata ---


100 % si u pravu,,,,, još kad se imaju dobri psi pa se zec npr. pusti još jedan krug!!!! zagi
ko me ne razumije ... šta ću mu ja!!!! ;D ;D ;D

lovacpd:
[quote author=SEJFO link=topic=4958.msg144297#msg144297 date=126825012
100 % si u pravu,,,,, još kad se imaju dobri psi pa se zec npr. pusti još jedan krug!!!! zagi
ko me ne razumije ... šta ću mu ja!!!! ;D ;D ;D
[/quote]
Malo je drugih krugova Sejfo......

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju