Lovna kinologija > Lovna kinologija

Dugonogi gonici u ravnici! Da ili Ne?

<< < (11/13) > >>

lovacpd:

--- Citat: TUROPOLJE - 11. 03. 2010. 12:15:09 ---E svaka ti čast lovac ,,to je največi problem ,,,,...jer lovišta su rascijepali na najmanje komade tako da  svaki zaselak ima svoje lovište pa ti sad lovi i uzgajaj divljač

Ko je tome kriv opet državni aparat koji je postavio sebi podobne a nepismene ili sa kupljenim diplomama koji o praksi lova nemaju pojma a kroje nam granice,,,

Tako je i u svim porama u državi nismo mi jedini zakinuti

--- Kraj citata ---
drugcije se ne moze reci.... ako se zna da je kretanje zeca oko 2 km u krug lako je izracunati(ono r2xpi)kolika je ta povrsina i koliko krugova je moguce imati na 3-4ooo ha

Tava:
Nedavno mi je jedan prijatelj lovac, koji se bavi psima za lov na DS, rekao da će si nabaviti teletakt koji ima domet 1 milju. Tim bi teletaktom vršio obuku goniča, odnosno sprečavao tjeranje srneće i jelenske divljači. Možda je to rješenje za lovce koji love sa psima koji tjeraju srne.

Pozdrav

SEJFO:
pozdrav!!! zagi

odučiti psa da  ne goni srnu su  "nemoguća misija"  pogotovo mlađeg psa, jer je srna malo i bezobrazna"" kao divljač,,,em ostavlja jak trag(miris) em ne pobjegne odmah već na neki način sačekuje pse---(gledao svojim očima)  čisto sumnjam i da se sa teletaktom može bilo šta riješiti!!
kod mene kolege malo lane kupili od neke djece (lutalice ga natjerale u žicu pa se zapetljalo) i dok je odrastalo ( do puštanja u prirodu)  držali pse u njegovoj blizini da  ih pokušaju odučiti,,, i stvarno svi njihovi psi navikli na lane čak se i igrali,,,,,al neće tom  lanetu ništa...al u šumi opet za drugom srnom juriš!!! zagi

vuk sa motajice:
Nije problem ako pas goni srnu do 5 minuta ali kada gone po par sati to je  :tommy:,ja imam istarca koji sam goni srnu 2 minuta ali u paru  slL,jbg tesko ih je oduciti od srna ali treba sto vise pokusavati oducavati sa pravilnom obukom.

TUROPOLJE:
Sve ovisi koliko radite i lovite sa psima .
Ako psa izvedete godišnje u 2 lova i tri puta na polje kakvog smisla uopče imati psa i čuditi se kako ne radi kako treba.

PAS TREBA SLUGU I GAZDU !!!!! Pisano pravilo

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju