Lovna kinologija > Lovna kinologija

KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVAčKI PAS

<< < (9/18) > >>

dean:
Lov bez psa, nije lov!

KOBI:
Ko ima uslove najbolje da ima dva psa.jednog pticara i jednog gonica.

dean:

--- Citat: Kobasan - 26. 03. 2008. 12:39:39 ---Ko ima uslove najbolje da ima dva psa.jednog pticara i jednog gonica.
a ko nema mora se svercat uz kolege sto nije nimalo lijepo.
kod mene je bio jedan covjek u grupi koji nije imao pojma o lovu i mrzio je pse.kaze rastjerase divljac.sve smo to trpili dok jednom nije meni rekao,citiram:"Onaj tvoj RALJO otjera srne".(mislio je na mog posavca)
iduci sastanak sam iznio svoje misljenje da bi doticni gospodin trebao napustiti grupu.tajnim glasanjem smo ga jednoglasno izbacili.

--- Kraj citata ---
Tako mu i treba. Kaj on ne nabavi psa, pa vama pokaže kako pas mora raditi!

Bosnian Hunter:
Prije nego sam položio lovački ispit u lov sam išao naravno sa starim ali o psima sam ja brinuo i obučavao ih. I moram reći da mi je bilo mnogo zanimljivije tada iako nisam imao ni oružje naravno.
Lov sa psima i jeste jedini pravi lov. Složio bih se s ostalim i samo donekle opravdao lovce koji nemaju uslove za držati psa. Za sve ostale treba neku vrstu poreza da plaćaju i da barem ne smetaju nama koji imamo pse u smislu da npr. član predsjedništva LD koji nema psa učestvuje u donošenju odluke o zabrani obučavanja mladih pasa u lovištu. A svi u lovu zauzmu lijepe čeke i da nije pasa ne vidim kako bi lovili.
Možeš ti imati pušku od 5000 eura ali bez kera dan u lovu ćeš provesti u snu. I da, poznajem mnogo lovaca koji žive u gradu, u stanu i rekli bi nemaju uslova ali ipak drže pse. Nađu neki način tako da je teško opravdati nekoga.

KOBI:
 just
 d4

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju