Lovna kinologija > Lovna kinologija

Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?

<< < (18/18)

nazime:

--- Citat: Zoran - 18. 10. 2008. 15:38:59 ---
--- Citat: nazime - 18. 10. 2008. 14:54:04 ---Ja znam dvojicu friško položenih, Fulirov Dino i moj Ucho. Položili danas na terenima LD "Jastreb" Strmec Samoborski. Oba psa pokazala dobru čvrstu fermu i exterijerno ocijenjeni sa odličnim.  rol

--- Kraj citata ---

cestitam Dini i  Uchi.
a tebi nazime treba oduzeti psa pd hitno!  happi

--- Kraj citata ---

Psu je naglo porasla vrijednost. Do sad sam pse poklanjao, a od sada bi mogli u prodaju. Moš mislit.  fre

nazime:

--- Citat: Štef - 18. 10. 2008. 18:16:14 --- A kaj je bilo sa goničima, oni su trebali ići u moje lovište, tj. LD "Šljuka"?

--- Kraj citata ---

Od kad smo se ujutro razišli, goniče više nisam vidio. Kasnije je još bio ispit za terijere u rovu na lisicu ali to sam pogledao samo 2 psa i otišao kući.
Vjerojatno goniče još skupljaju.  rol

Štef:
 Samo nek oni odrade, imaju šta i gdje tjerat a to je dobro i mene veseli!  d4

STARI AVDZIJA:

--- Citat: lovacpd - 12. 05. 2008. 09:40:11 ---Konacno odgovor koliko nas ima posteno polozen IUO sa psom(kujom)?
Imam ja!
U subotu 10.05. moja kuja je polozila IUO na DS(sad ce opet biti polemika kako gonic polaze IUO na DS, ali necu o tom), sa 172 boda, dakle I n.r.
Od 7 prijavljenih pasa, 4 nisu nasla, 3 kuje nasle, od toga jedna sa 118 bodova, druga 150 bodova i moja! Pri tom moram navesti da su kod ove dvije vodici aktivno ucestvovali, dok sam ja sjeo na stolicu kod zapisnicara i pustio kuju da radi!

--- Kraj citata ---
lovacpd nema polemika jednostavno odgovoriš da se pravilnici razlikuju i stvar u redu,po našam i nj.l.t. može polagati taj IUO/IPO na d.s.(druga je stvar kakav je pravilnik da li se obavezno ispituje odnosno može ispitati je li terijer sljedoglasan (kao gonič naravno)IUO/IPO je ispit
urođenih/prirođenih osobina(a zar gonič ne radi  na d.s.)problem je što večinu pravilnika rade največim dijelom"salonski sudci"pa napišu svašta.IUO/IPO je ipak samo to a ne neki očekivani nivo izrađenog,obučenog lovnog psa pa to se ocjenjuje na radnom ispitu.

nazime:

 a jeli se zna ciju su pisi ili od koje uzgajivacnice?? jesu to bili lovci koji su ih vodili ili neki koji ma treba ipo, za mogu uzgajati????
[/quote]

Mislim da je bila kuja iz jedne nama poznate uzgajivačnice, a drugi je bio pas godišnjak kučni ljubimac, negdje iz Sv. Nedelje

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju