Lovna kinologija > Lovna kinologija

kradja lovackih pasa

(1/14) > >>

misko.nlt@gmail.com:
 >:(Posto su mi nestali psi u lovu cuo sam da postoje ljudi koji se bave kradjom i svercom pasa.

Kakva su vasa iskustva s time i imate li kakovih saznanja o tim navodnim kinolozima.

Predstavljanje teaa

valdop:
osobno sumnjam da postoje takovi ljudi, da bi krali pse, pa kaj će im ukradeni pas sa ugrađenim čipom, a ne boje se da će ga ugristi  ččč

Nikola S:
Pa imas svakojakih nakaza. Imao sam i ja tu nesrecu da mi nestane dooooobar NLT u lovu,i to jos u gostima,postoji sansa da je ukraden,ali isto tako postoji sansa da je naisao na jamu od jazavca ili sakala,da je naleteo na svinju u gustisu.....sve je moguce.
Naucio sam tu skolu da se u lov na svinje vode dzumare,a ne psi u koje je ulozeno mnogo truda,vremena,zivaca i novca,i da se pas mora drzati na oku koliko je god to moguce. Isto tako nije lose ici redovno u teretanu kako bi se mogao posteno zahvaliti coveku koji ti je ukrao psa i hranio ga umesto tebe neko vreme  mad dois dois dois 2p. Vala bih pustio masti na volju i nebih zalio ni kazne ni oduzeto oruzje,samo da sam siguran da je ukraden i da se sazna ko je to uradio.

kamičanin:
Na žalost,znam dosta slučajeva gde su psi ukradjeni,bilo iz svog dvorišta ili u lovu(važi pogotovu za goniče,teren težak nepregledan,divljač ide uobičajenim putevima,poznatim i kradljivcima koji presreću pse i hvataju),psi se sklanjaju odmah na "sigurno",čeka se jedno vreme dok se ne slegne prašina zbog kradje i onda "via bara"preko plavog Jadrana za Italiju ili dalje,ili kopnom za  Grčku,Tursku i dalje.Što se tiče čipa ili tetovir broja,oni važe samo dok su ovde,ali psi brzo promene ne samo vlasnika nego i zemlju boravka....Posle dobijaju nove oznake preko starih.Kad je čip u pitanju,pitao sam jednog "ljevata" koji mi je delovao verziran u tim rabotama,kad je bio "u gasu",šta se tu dešava,a on lakonski odgovara:"Čip do čipa,moj će da očita".Što bi rekli stari,"brava je za poštenog,a za lopova nema brave":

SEJFO:
pozzz!!
Kod nas toga nema, mi smo krajišnici po tom pitanju MLOGO zajebani.....nikom se ne gine zbog,, psa,!!! zagi zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju