Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

(1/14) > >>

dean:
Nije mjerilo psa svinjara broj šavova koji ima na sebi. Tebi ne bi trebao pas koji skače DS na glavu-to je temperament, meni treba ustrajan pas-onaj koji kad nađe DS laje u mjestu sat-dva ako treba i to samo na nos na par metara od divljači. A i njemački ovčar će "odradit" DS tako da zaradi šavove!

ante kula:
nisu mjerilo savovi al da lovis di ja lovim vrlo brzo bi i tvoji imali savove..moja sva 4 psa su sivana... s kojim psima ti lovis deane?

shaga:

--- Citat: dean - 05. 02. 2008. 09:18:19 ---Nije mjerilo psa svinjara broj šavova koji ima na sebi. Tebi ne bi trebao pas koji skače DS na glavu-to je temperament, meni treba ustrajan pas-onaj koji kad nađe DS laje u mjestu sat-dva ako treba i to samo na nos na par metara od divljači. A i njemački ovčar će "odradit" DS tako da zaradi šavove!

--- Kraj citata ---
Potpuno si u pravu!!!!!
taj problem imam i ja sa mojim psom sto skace na DS ali za sada se dobro cuva ili noje jos naletio na pravog majstora.......
a kakav je ante taj teren gdje ti lovis pa pas mora da skace na svinju

Nikola Vojinovic:
Cak i "naj meksi" kerovi budu pocepani! Svinja odmakne udje u gustis i saceka kera, dok joj ker jos prilazi krece prema njemu! normalno kako se kroz gustis svinja krece brze od kera, stize ga i ...
Praksa, pusti Deane teoriju! ;)

Nikola:
Imenjače, zna se desiti da pas dobije od vepra, većinom (govorim iz prakse - preko 50 lovova godišnje na svinju) se dešava psima koji su ili neiskusni ili "LUDI".
Svaki pas ima svoj način rada, može se svesti na nekoliko "običajnih" ponašanja.
Mi smo imali jednog krupnog baraka, kad god je naišao na vepra uvijek je dobio od njega. Kad nađe krmaču ili prasce istjera ih kupina kao od šale.
A opet moj istarac nalajava na svinje na 10 metara pred kupinama, nikad nije dobio od vepra.. a uspije ih pokrenuti...
Opet ima pasa koji mogu lajati na metar od vepra a nemogu ga pokrenuti..
Vepar vjerovatno kuži koji pas ima srce...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju