Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (2/14) > >>

shaga:

--- Citat: Nikola Vojinovic - 06. 02. 2008. 09:43:10 ---Cak i "naj meksi" kerovi budu pocepani! Svinja odmakne udje u gustis i saceka kera, dok joj ker jos prilazi krece prema njemu! normalno kako se kroz gustis svinja krece brze od kera, stize ga i ...
Praksa, pusti Deane teoriju! ;)

--- Kraj citata ---
Desava se.............naravno..........a kolika je mogucnost da se to desi dobro obucenom psu "mekom" a kolika je mogucnost da se to desi psu koji (kazem jos jednom kao mom sa kojim ,priznam, nisam dovoljno radio po tom pitanju,ili je jednostavno tako rodjen "lud") koji skace na DS

Nikola Vojinovic:
Sve zavisi od terena, u "cistoj" sumi, gde je vidljivost dovoljna, kerovi imaju prostora za beg... tako da i "naj ostriji" kerovi ne stradaju, dok u gustisu stradaju i iskusni "meki" kerovi... Takodje je vazna konstitucija kera, tezi ker uvek bude cepan, dok laksi (mislim na kilazu) cesto samo dobiju batine i ne budu pocepani... Tacno je da ima kerova koji uvek u svakom kontaktu stradaju, ali ima i kerova koji su stradali prvi put sa 6,7,8 godina!
Sve je to relativna stvar...

shaga:

--- Citat: Nikola Vojinovic - 06. 02. 2008. 10:09:42 ---Sve zavisi od terena, u "cistoj" sumi, gde je vidljivost dovoljna, kerovi imaju prostora za beg... tako da i "naj ostriji" kerovi ne stradaju, dok u gustisu stradaju i iskusni "meki" kerovi... Takodje je vazna konstitucija kera, tezi ker uvek bude cepan, dok laksi (mislim na kilazu) cesto samo dobiju batine i ne budu pocepani... Tacno je da ima kerova koji uvek u svakom kontaktu stradaju, ali ima i kerova koji su stradali prvi put sa 6,7,8 godina!
Sve je to relativna stvar...

--- Kraj citata ---
Pricao sam o gustisu..........DESAVA SE NARAVNO............nije pravilo.......slazemo se d4
P.S. znaci definitivno nisu savovi mjerilo dali je dobar pas ili nije

dean:
Ja lovim sa prepeličarom jedva 30-ak lovova godišnje i barem isto toliko puta sam na treningu sa njim, bilo u polju, bilo u gateru, bilo krvni trag. To je samo malo teorije na kojoj ja vršim svoje zaključke. Sljedoglasan je na zeca i fazana i imam odrađen trodnevni tečaj na temu krvni trag sa njim. Znači odradio je krvni trag star preko 24 sata.

dean:
Moj prepeličar Lun, na toj temi se može vidjeti kako moj pas radi DS prvi put! Komentari su dobrodošli, makar sam malo skrenuo s teme, ali kad me vučete za jezik.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju