Lovna kinologija > Lovna kinologija

Najbolji pas za lov sljuke???

(1/4) > >>

sljuka lukavec:
Molim vas da izneste svoja misljenja o tome koji je pas najbolji za lov sljuke!!!

prepelicar:
Po onome sto sam gledao na dvd seter je vrh po meni!Mada sam ja lovio sa mojim nkd dosta uspesno mada sve je stvar obuke i kontakta ! Ove godine mi se otvara rezervat posle cetiri godine pa cu videti kako mi ovi mladi psi reaguju na sljuku ! Mada su prosle godine imali kontakt marku,odstrel i aport! Moj glas ide seteru zbog stila,marke i inteligencije! 

karabat:
Ja lovim 90% šjuku i po meni nema najboljeg psa za šljuku , svaka rasa može da lovi šljuku, ali sam lovac je taj koji treba da odluči kojeg psa želi, ja sam ljubitelj engleza zbog temperamenta i za mene osobno su br.1 ali da se razumjemo poštujem i sve ostale rase.Svaki pas ti može pružit užitak u lovu na šumsku kraljicu. Kaže se da su englezi kraljevi polja i ja snjima uspiješno lovim u kamenjaru, kršu i gustišu.

HunterDon:
Dobro je kolega Quagga rekao, prije svega ovisi o konfiguraciji terena gdje se lovi...





p.s. no nemojmo ni zaboraviti na klasične aportere i šunjkavce...  fre

grom:
Dobar je svaki ako ga naučiš, teren po meni igra veliku ulogu. Za Dalmaciju Breton i Seter, za unutrašnjost bilo koji. Iako jedan kolega s pointerom uspješno lovi jarebice po ekstremno lošem terenu

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju