Lovna kinologija > Lovna kinologija

Nepoželjno naparena kuja

<< < (2/6) > >>

STARI AVDZIJA:
podravec ja bi na tvom mjestu sve počistio odmah(to je ni lovsko ni torsko)a ako se bojiš upale vimena poslije podmetni neko rasno od nekog da doji.

dr.natterwald:
koliko sam ja shvatio????????
kuja ti se već naparila,
pa se ima okotit,pitanje je dali bacit štenad odmah ili kasnije zbog upale vimena
postoji jedan preparat koji se trokratno daje kuji kod neželjenog parenja
u prvoj trećini parenja,koji utjeće tako da se plod ne prihvati za stijenku maternice,
i neće doći do neželjene skotnosti.nemogu se sjetit kako se zove davno sam radio s njim i samo jednom.svog ili obližnjeg veterinara pitaj za informaciju.
ako je već kuja debelo skotna i okoti se,odlućiš li se za bacanje cijelog legla.
kuja se stavi na antibiotike par dana i upale neće biti.

podravec:
Kuja je naparena i čekam prinovu, sav sretan mad. E sad neko mi kaže odmah se riješi dok vime nije navučeno, znači čim se okote odmah s njima proć, a neko kaže da ostavim 1-2 komada, pa da ih nekom poklonim. Iskreno neznam kome bi ih poklonio, tak da bih radije ovu prvu varijentu, ali bojim se upale, a sad nisam siguran, možda čak može dobiti i rak. Za ovo zadnje me ne držite za riječ. Neznam

podravec:
Eh da sam znao za te tablete uf

STARI AVDZIJA:
koliko mi je poznato postoje tablete i za pobačaj samo treba konsultovati se sa veterinarom i tačno znati od kad je kuja skotna i mislim da je tu bitan period skotnosti.........

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju