Lovna kinologija > Lovna kinologija

novi goniči

<< < (12/12)

Zbrka:
DEDA LEGENDO!Nastojanje ti je super samo si po meni malo zastranio.Najbolje će se situcija kod nas popraviti tako da se naši lovci koji imaju pse malo više educiraju po pitanjima obuke i držanja pasa.Moje je mišljenje da se strašno puno dobrih pasa uništi lošim radom koji proizilazi iz neznanja i VELIKE pameti ljudi koji te pse imaju.PA kad ti je na IPO ispitu glavna vijest kako je neki pas odložen bez povodnika-to je strašno.Naša kinologija je tu dosta kratka,ali bi tu puno stvari trebalo mijenjati i to je najbolji put da se unaprijedi.A što se tiče Doga,imao sam 10 godina pit bull terijere i nekoliko doga.Pusti to,imamo mi prave lovačke dragulje.I to bi trebali čuvati kao oči u glavi i raditi sve da ih podignemo na nivo koji im pripada! zagi

SEJFO:

--- Citat: Zbrka - 21. 03. 2010. 21:17:35 ---DEDA LEGENDO!Nastojanje ti je super samo si po meni malo zastranio.Najbolje će se situcija kod nas popraviti tako da se naši lovci koji imaju pse malo više educiraju po pitanjima obuke i držanja pasa.Moje je mišljenje da se strašno puno dobrih pasa uništi lošim radom koji proizilazi iz neznanja i VELIKE pameti ljudi koji te pse imaju.PA kad ti je na IPO ispitu glavna vijest kako je neki pas odložen bez povodnika-to je strašno.Naša kinologija je tu dosta kratka,ali bi tu puno stvari trebalo mijenjati i to je najbolji put da se unaprijedi.A što se tiče Doga,imao sam 10 godina pit bull terijere i nekoliko doga.Pusti to,imamo mi prave lovačke dragulje.I to bi trebali čuvati kao oči u glavi i raditi sve da ih podignemo na nivo koji im pripada! zagi

--- Kraj citata ---


 d4 d4 d4 d4 d4 zagi zagi

best of habek:
 Porcelanski gonic
Porcelanski gonic uvezen iz Francuske sa odlicnim karakteristikama , lovnim i eksterijernim. Star 2 ...

Deda M -mislim da bi to bilo dobro za lov;-videl sam video kak ti psi rade d4

-oglas je s ovog portala(isprika moderatorima-malo sam slova posudil) ;)

Pozz svima -dobra je tema pa se more i proširiti s pasminama

Dobra Vam kob zagi

TUROPOLJE:
Najgore je to šta tvoje razmišljanje Deda nemaš samo ti nego i dosta lovaca po meni mešetara i pomalo bolesnih, koji su čiste i kvalitetne rase pasa koje su idealne za naše područje pomješali sa krvoločnim pasminama ili visoke sa niskima da bi dobili neku sredinu i šta Bog zna šta još .
Tako da ti posavac i istarac ( govorim o tima pomješanima ) nelaju zvonkim glasom da se ćuje iza dva brda nego nekakvim koje sliči više režanju da če te sad izgristi ( kao da je bijesan,,) velikih širokih glava visokih , povišenih , i sada se čude da nema sljedoglasnosti ili pračenja starog traga a najčešče je danas kad pogonići izlaze iz pogona izlaze psi za njima .

Potrebno je istini pogledati duboko u oći i ne lagati sami sebe ( rečeni prije ) ,,

,,Mislim da je to iskreno velim i meni teško,, kad vidim dobrog psa na starom tragu sljedoglasno prati trag kasnije ustrajno oblajava divljać i glasno i brzo goni kad je pokrene a nakon nekog vremena kad je divljać odstrijeljena vrača se svojim tragom i pronalazi mene koji sam već daleko odmaknuo od mjesta gdje me ostavio i takav pas srednje lijep ili je povišen ili nema boje kakve mora imati da zadovolji eksterijer ,, da bi dobro bilo probati pariti ,, HHHHHHmmmmmmmmmmmmmm tu je ta greška jer ko zna od kojeg kojlena je povukla ta jedinka i zato je dobar a kasnije nedaje ništa ..

Zato koliko je to teško održati prave jedinke rasa koje love kod nas bez ikakvog križanja sa sumljivim jedinkama i težiti ka boljemu i čistijoj rasi ,, RADA i EKSTERIJERA,,

DEDA shvati da divljač se lovi u lovu gdje je nezamjenjivi spoj rada ,, LOVCA I PSA ,, to je deda LOV ,,

 zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju