Lovna kinologija > Lovna kinologija

novi goniči

<< < (11/12) > >>

Antezg:
Deda nemoj shvatiti zlonamjerno moj komentar, ali odi u pogon i vidi kako to sve funkcionira-psi,lov itd pa će ti biti puno toga jasnije-nije poanta da  psi rastrgaju ili zagute vepra uf,nego da ga oblajavaju,a da ti dođeš i pukneš ga ili da ga pokrenu prema štandu,psi najčešće stradavaju kad ih je puno i onda se okuraže i postaju manje oprezni.

Nosler:

--- Citat: SEJFO - 17. 02. 2010. 21:27:37 ---
POZDRAV!!!
imam svoje mišljenje, i od njega ne odstupam, Kao prvo nemam ništa protiv drugih (stranih) pasmina pasa, al ako gledamo dugoročno unazad, svaka pasmina se razvijala u podneblju gdje je i nastala, svaki pas se kroz istoriju ili povijest, prilagodio podneblju iz kojeg potiče, intelektualno se razvijao kroz vrstu i načine lova za koji je korišten, tako da vremenom, promjenom podneblja,klime,lovišta, ishrane, načina lova itd, je gubio one svoje dobre strane i navike,,,koje je imao u genima gdje je bio autohton. izuzetaka ima al je u procentima malo!!!
Uvijek su mi draži ljudi koji preferiraju i forsiraju svoje autohtone pasmine, iz jednog prostog razloga što je mali milion puta dokazano da "strani psi  nisu ništa bolji od naših domaćih( mislim ex YU). kome :posavci, istrijaneri ,baraci, balkanci, planinci, dalmatinci, trobojci, nisu lijepi psi, nek ode kod okuliste,,,,il nek mi dokaže da su talijanski, francuski, ili bilo koji drugi ljepši il bolji.....
zastupam mišljenje da trebamo forsirati domaće pasmine, a uvoziti samo one koje nemamo il trebamo...(ptičare itd,)

--- Kraj citata ---
Podrzavam svaku rijec!! zagi

Radan:
pozdrav za sve u nas su se razvijale posebne pasmine pasa koje su godinama i godinama razvijala osjetila nosa i to ih čini jedinstvenim a to osjetilo im pomaže da traže pronalaze na velikim daljinama i tu divljač oblajavaju,ove naše pasmine su i jedinstvene i po tome šta su jedne od rijetki pasmina u svijetu  šta su samostalni i za dobar lov dovoljan je jedan pas,a ostali djelovi svijeta su razvili pasmine koje love u čoporima,u argentini su razvili jedan lov koji se obavlja na konjima i sa kopljem a njihove svinje žive na određenom području i rupama a dogo lovi vidom i skupina pasa u nas nebi bio dobar iz jednog razloga praćenje na velike daljine i vraćanje sa veliki daljina.deda tvoje razmišljanje cjenin i ima sam prilike gledat dogo,oni mi se sviđaju puno i želja mi ga imat ali.ima sam nekad davno bulove pitove i staforde a sada samo istarce

zelenadolina:
Deda M.  evo još jednom da ti kažem,cjenim tvoj stav prema toj pasmini,ali kako sam već rekao ne podržavam taj način lova,kao prvo divljač ne gleda da li pred njom stoji neko velik ili obrnuto i prema tome ,psihologija te divljači ne funkcionira na taj način,neka je jedinka divljači agresivnija a neka je plašljivija ,a na što su u njenom životu i razvoju utjecali ,što priroda ,što čovjek ili neki treći subjekti, a prema tome i mi na našem podneblju smo razvili način lova sa lovačkim psima za divlje svinje,a tu se traže psi glasnog gona,koji idu tražiti divljač ,glasno javljati njen trag,po pronalasku iste glasno oblajavati sa nastojanjem da je pokrenu,te goniti na puškomet lovcu,a potom se vratiti svom vodiču,dakle to je svrha lovačkog psa u ovoj vrsti lova,a ovo o čemu ti govoriš trenutno nema mjesta u današnjoj lovačkoj kulturi i etici lova,u kojoj ta ista divljač zaslužuje poštovanje,oprosti ako sam negdje pretjerao,a vjerujem da na ovom forumu po ovom pitanju imam 99% istomišljenika.

KOBI:
S takvim rasama pasa poput dogoa lov dobija neku sasvim drugu dimenziju i kad bi to sastavio sa danasnjim cudesima i opremom koju ljudi imaju i love snjom mislim da bi se potamanilo sve do zadnjeg grla,takvi psi bi lovili za sebe a sta ce mi pas koji ce udavit svaku manju svinju,sta bi ja tu kao lovac uopste radio.Koliko srna bi udavio dok ga ne bi naucio da lovi samo svinje.
Sta ce ti jaci pas od posavca,baraka,istarca?
Svako lov. udruzenje ce zabranit lov cim napada malo vise snijega,iz humanih razloga,znaci s te strane ti ne trebaju psi-medvjedi da gule prtinu.
A rece ti neko gore sta je svrha pasa u lovu,da nadju,gone i oblajavaju divljac,ostalo je predvidjeno za lovca,a ako lovac nije tu da dovrsi posao,onda vazi ona da i divljac ima pravo na sansu,a bi li je imala da je drzi 5-6 dogoa???

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju