Lovna kinologija > Lovna kinologija

Pasmine za divlje svinje (koje ne gone)

<< < (5/11) > >>

PinzHunter:

--- Citat: Zoran - 26. 06. 2008. 18:18:17 ---evo ti licka pasmina za lov na svinje koja ne goni ikova371

--- Kraj citata ---

 d4

PinzHunter:

--- Citat: ikova371 - 26. 06. 2008. 18:10:38 ---ja sam nekoliko puta kad sam s čeke vidio ds kako ruju na prosjeci na 300 il više m,sišao i prišulja im se na 50 m,nedavno baš vidio 3 velika komada na nekih 250 m,siđem i lagano knjima,kad sam došao na nekih 40-tak m vidim da su 3 krmače i 15-ak praščića,poslikam i nazad na čeku

--- Kraj citata ---

 d4

slicna situacija se i meni desila. za mene je bio dozivljaj koji nikad necu zaboraviti.bolje nego odstrel.

Jos kada sam prvi put usao medju DS. Tada sam mislio da ce mi srce iskociti. u nekih 12 m² osam ds i ja. Znam da zvuci nevjerojatno,ali tako je bilo. Nisu me primjetile jer su zderale kuruze, a podlmadak im bio glasan i neoprezan...

SPYDER:
I ja sam nekoliko puta došao na 20-ak m kad sam ih vidjeo sa čeke gdje su, to i nije neki problem ako imaš vjetar u prsa, ali lovit ih po šumi pogotovo ljeti kad je šikara i kad se moraš provlačit kroz grmlje i još sa psom to bi baš volio vidjet

magwin:
Nitko nije spominjao godišnja doba a ima i tisuće kombinacija vrsta terena i to sve ima bitnu ulogu za šuljanje.O kukuruzištima nećemo ni pričatiKada tu ulete čuju se i iz auta a promet im ni nesmeta.Samo treba imat muda ušuljat se u kukuruz, pogotovo ako se čuju mala prasad! d4

PinzHunter:

--- Citat: SPYDER - 26. 06. 2008. 18:58:00 ---I ja sam nekoliko puta došao na 20-ak m kad sam ih vidjeo sa čeke gdje su, to i nije neki problem ako imaš vjetar u prsa, ali lovit ih po šumi pogotovo ljeti kad je šikara i kad se moraš provlačit kroz grmlje i još sa psom to bi baš volio vidjet

--- Kraj citata ---


krajnje uzudljiv nacin lova. Znoj tece ( ne curi) niz lice. Stojiš po nekoliko minuta na jednom mjestu, bez obzira da li je polozaj udoban ili ne. Gledas gdje ces stati, osluškuješ, mirises okolinu. Cak i pas gleda gdje ce stati. Ko sad sjetim se mog balkanca koji je cesto, kad nesto cuje ostao da stoji na tri noge i osluskivao, podigao njusku i trazio miris. To je to sto sam kod njega cijenio jer je citao misli jer glasna komunikacija nije bila poželjna. Kreces tek onda kad cujes da se ds isto krecu. i tako sve blize i blize, cesto puta vjetar okrene i samo vidis stampedo pored tebe.Ako nisi uspio prebrojati koliko ih je bilo, obicno se vidi na kaljuzistu koiko ih je bilo i koliki su. Bez obzira na godisnje doba ili kuruze. U kuruzima im je najlakse prici, i sto veli kolega treba imati muda, ali i to je adrenalin koji ide kroz vene.  ;)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju