Lovna kinologija > Lovna kinologija

Pasmine za divlje svinje (koje ne gone)

<< < (6/11) > >>

Antezg:
Svinjama koje su zabavljenje rovanjem nije nikakav problem priči-pogotovo kad čovjek poznaje teren i kad ima povoljan vjetar. Općenito su svinje koje traže hranu na mjestima na kojima se ne čeka dosta neoprezne i radoznale - čak i kad te vide,ali ne osjete miris(kontra vjetar) same prilaze- čak na metar-dva udaljenosti. Na stalnim hranilištima je suprotno-u većini slučajeva izlaze tek po noći,trzaju se na najmanji zvuk i bježe na bilo što sumnjivo.

Mislim da bi za ovaj način lova pas bio više smetnja nego korist.

SPYDER:
Ma to i ja mislim jer ja kad uđem kod mene u šumu nemam pojma gdje su svinje na 7-8 kvadratnih kilometara teško je doći do njih a da se ne povuku pred tobom, znam da su u šumi i mislim da je gotovo nemoguće pogotovo sad ljeti ići sa psom da te se nećuje, a u toj šištri moraš doći do njih da ih vidiš

Antezg:
Neznam gdje loviš,ali sad bi bilo lukavije probati smucati se po livadama u sumrak i ujutro,ili najbolje ako znaš za kakav dud-počeo je padati ovih dana ;). U šumi ih je najbolje piršati ujesen kad počne kesten i žir.

SPYDER:
Ja lovim u Slavoniji lovište mi je u Spačvanskoj šumi tako da ih vidim u 80% izlazaka i dobro im znam ponašanje, jako su oprezne (skoro svaku većer doćeci, lovovi nedjeljama).  A opet ima slučajeva da dođu bezveze ja sam prošle godine ubio krmaču kad sam kretao sa čeke pričao sam 10-ak min na tel i pušio cigaru ćim sam završio razgovor izašla krmača i 4 nazimadi na 10 metara iz šume u polje, treba tu i sreće

MLINKA 007:
Za mene je najbolji lov u kukuruzistu i to suljanjem ali bez psa,mozes im prici na pet metara a da te ne osjete,i vrlo je ucinkovit takav nacin lova iz mog iskustva d7

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju